Serbia nis hakmarrjen për lirimin e Haradinajt, anullon vizitat zyrtare në Francë

Qeveria serbe i ka dhënë urdhër të gjithë zyrtarëve qeveritarë, punonjësve në ministri, si dhe drejtorëve të kompanive publike që të anullojnë vizitat e planifikuara në Francë për më shumë se tre muaj.

Për tre muajt e ardhshëm Serbia nuk do të ketë asnjë vizitë dhe asnjë aktivitet në këtë vend, shkuajnë mediat.

Ky vendim është marrë pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Francë që refuzoi kërkesën e Serbisë për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Serbia nis hakmarrjen për lirimin e Haradinajt, anullon vizitat zyrtare në Francë”

 1. selfi says:

  mbani me shendet RAMEN tani o vucic se cobano-kaur si ju eshte e ne sherbimin tuaj punon pjella komuniste e kristaq serb rames

  1. Gjin says:

   Te q..fte kauri ne goje ty

 2. Liqeni says:

  Humbje e madhe per Francen.

 3. Beni says:

  O Selfi ja ke fut kot or ti se ska lidhje Rama me serbin dhe Harajdinaj ,Sala ka qene byth e brek me serbin or taj, beji te fala Berishes or taj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *