Basha fillon teoritë konspirative dhe sulmon Topin e Blushin: Një kryetari partie iu ofruan 500 mijë euro të futej në zgjedhje

Një kryetar partie opozitare refuzoi dje 500 mijë euro të ofruara nga njerëz afër qeverisë për tiu shkëputur Bashës dhe për tu futur në zgjedhjet e 18 Qershorit.

Deklaratën e bëri sot, kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë fjalimit të tij në çadrën e protestës.

“Ky Pazar tregon dhe njëherë se sa poshtë ka rënë demokracia shqiptare. Se si është zëvendësuar mundësia për të diktuar me votë qeverisjen e vendit. KQZ kjo vegël e pavlerë i pranoi me 24 orë vonesë listat e pazarit të peshkut, të Edi Ramës, Ilir Metës, Shpëtim Idrizit dhe një tufe mercenarësh.

Republika e vjetër, kupola kriminale në pushtet, dje gjatë gjithë ditës ofroi shuma të majme partive politike opozitare me qëllim regjistrimin e tyre në thyerje të vendimit popullor të 18 Shkurtit.

500 mijë euro iu afruan një kryetari partie për tu shkëputur nga opozita dhe ky vendim popullor dhe për tiu bashkuar komplotit të politikës së vjetër.

Qindra mijëra euro iu ofruan kandidatëve potencialë të partive aleate. Ata thanë jo. Askush nuk e mori lugën e çorbës së prishur të Edi Ramës, Ilir Metës me shokë”, tha Basha.

Basha sulmon Topin dhe Blushin

Ben Blushër, Bamir Topër kanë gëlltitur çorbën e prishur. FRD është kthyer në OSHEE. Ky institucion dhënë firmat për tu regjistruar si parti mbrëmë.

Ben Blushi është fasada e një pseudo opozite, makijazh për surratin e pamakiazhueshëm të republikës së vjetër.

Kjo është hera e parë dhe e fundit që unë merrem me ta. Këshilla ime është që ju ti varrosni në harresën dhe indiferencën totale të një shoqërie”, theksoi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Basha fillon teoritë konspirative dhe sulmon Topin e Blushin: Një kryetari partie iu ofruan 500 mijë euro të futej në zgjedhje”

 1. dada says:

  Thuaj Emrin e kryetarit te partise o lulo

  1. Timi says:

   Nese ke fakte per blerjen e partive coji ne Prokurori ‘or tej mik’. Prokuroret dhe gjykatesit i keni tuajt. Mos lesho bajga nga goja pa fakte. Nuk i ha me njeri fabrimimet dhe mashtrimet e prodhuara ne cader, Athine e Beograd ore tij i Lulezimes!

  2. Lugati says:

   lejeni lulin ripjellja…skeni mo te drejte me i bo moral asnjonit ju qe zgjodhet president at fare burri…urime urime

 2. kastkris says:

  epo te tjeret nuk kane pergjime dhe dosje per ti shantazhuar sic benit ju,apo dhe per ti rrahur e zhdukur.kriminel.

 3. victor says:

  Po meqënese e dike ti lulush, na e thuaj kush eshte, se kështu në tym flet gjithmon kryetari real I partis tende.

 4. Visar says:

  Topi te shkohet me PD. Kjo do ishte kontribut, madje i domosdoshem, per te shpetuar demokracine e re qe do te linde.

 5. Semanjaku says:

  Ohhh cna merzite,, po beje nje gje ndryshe nga shpellari,,,thuaje ate emer dhe coje ne prokurori.

 6. Albani says:

  Fol ore fol, Por antishqiptare si ty dhe Banda jote nuk Jane o avokat i dick martinit.
  Gazeta serbe shkruan Rama liroi Hajradinaj , bashuqi e futi brenda. Mos kini merak se ka burra qe do te rilindin PD,mbasi kermat te hidhen tek sorrat. More Po ku eshte Garda e vjeter e saliut qe e Kane lene vetem lulqimen tek cadra ?

 7. PE says:

  Ke rastin ti drejtohesh “Dhalles” mqs e ke dhe te zgjedhurin tend apo eshte cpifje elektorale. Filmat tuaj kane mbaruar me kohe.

 8. Viola says:

  Po po ashtu eshte,kujt ju ofruan Spahiut, Shehit apo Ndokes si ata gjen me tonelata ne Shqiperi.

 9. Fieri says:

  Pse ginjen Basha.
  E para. Ginjen se nuk thot emrin e kryetarit te partise ,te cilit iu afruan 500 mije euro.
  E dyta. Po ti afroheshin me te vertet 500 mije euro , i kishte bere mutin mbi koke jo vetem Lulit e Saliut,por edhe partise qe drejton.
  E treta. Nuk eshte evertet ,se neser kur ta mesonin femijet dhe gruaja qe ikishte refuzuar 500 mije euroa ,do ta kishin sekterrisur nga shtepia me shqelma bytheve duke filluar nga gruaja dhe femijet. Shpifjet e trillimet e PD-se jane mese normale e te zakoneshme ,se jane kthuer ne barcaleta. KY trillim qe thoni JU,-iu drejtua nje shok ,shokut te tij ,jane si ato trillimet e Saliut e Lulit te PD-se. Ishgte fjala per luftenkunder korrupsionit……….. Ndaj them se Luli genjen……

 10. KOMBI says:

  Nuk i ka mbetur gje tjeter , vetem fushata e shpifjeve nga me ordineret . Militantet e PD do te votojne per Topin dhe Blushin . Basha ne sulm te ketyre partive .

 11. Grand says:

  He mor Lul egoisti, leri bullshitet ne cader dhe shko ne prokurorin tende: dhalla. Mos llap kot cdo dite. Nuk do te shpetosh edhe po te mos jeshe deputet.
  Denoncimi i popullit dhe mallkimi i tij jane te e perjetshem.

 12. DALLTON says:

  Zoti Lulush-Qyrraveci ti me ate “republiken-e-re”edhe “mushka qe nuk pjell kurre e ke bere qe te pjelle ,vetem e vetem per te shpetuar familjen e Sali Pordhes dhe bemat qe ke bere zotrote ,kete e di I math e I vogel ne SHqiperi ,kete e mori vesh gjith Euroba dheU.S.A.boll mashtrove o lakraxhi.

 13. Alban Pazari says:

  Me 500 mije euro ju ble te gjitheve ju, mos e ngri kaq lart pazarin Lul. hahaha Ky e kam thene une ka afro nje muaj qe ka ik per lesh , cojeni vizitojeni djalin se e keni me halucinacione ja ka ngjit doktori.Te filloje dhe ky haloperidolin, gjynaf, iku kot per lesh.

 14. Balerini says:

  Me siguri i kane ofruar Nard Nokes por ai kerkoi 1 meleon euro
  Me kaq euro e majta me votat e Nardit do ta kishte fitoren ne xhep.

 15. Ilir says:

  Me behet qejfi qe s’paska me te korruptuar ne cader, qenkan zhdukur. E hajde mos i voto,pastaj. Pas 4 vjetesh do e kemi mundesine per ti votuar. Le te presim !…

 16. Vesi says:

  Lul, kujt I sherben? Seeper leke ri e ke treguar veten. Ke vjedh gjyzmen e rruges seekombit.

 17. EKZEKUTUESI says:

  Shoku Lulic Bashovici!..si thash “Shoku”..ja me “Fale”..i ka Fshati keto,nuk jemi te Shkolluar si Zoterote…ja po e filloj nga Fillimi
  Gospodin Lulic Bashovici!…Ore sa ” I NDERSHEM” qe paska qene ky Opozitari yte???SI MO nuk i Pranoj 500-te mije Eurot nga “Qeveria e Rames”..??
  C´fare Legeni….po tja kishin dhen Narde Ndokes.pa te shihje do i merrte apo jo?? megjithe ate une do te ti thosha Bravo atij qe nuk i morri keto 500-te mije Eurot e Rames…”BURRE” i Vertet..nuk i thone kote :QE BURRE ESHTE BURRE AI QE BEN DY LITER SHURRE…..plasi Gallata nga Pshati yne…
  Sa Burre me Namuze..sa i Ndershem..sa Esnafe..dhe patjetere me MORALE-POLITIKE na qenka ky SHoku yt o Lulic?? pse per 500-te mije Euro do te “Shitej” ai???Ma thote Mendja te mos jete Fatmir Medihoxha…Gojet e liga thone , se ai do ti kishte marre, po te mos Kishte Perfituar MILJONAT E GERDECIT, qe bene KERDINE Duke VRARE Shqipetaret Hallexhinje…po Ajo qe eshte per te theksuar Gospodin Lulic Bashovici eshte SE AI QE NUK I MORI , Leket..DUKET SE KA DASHUR ME SHUME…nuk i thone kote”Oreksi vjen duke Ngrene”…
  O Lulic Bashovici: e di si:Sa Shkerdhata qe jeni ju Politikanet..ju vetem Merrni, juve vetem ju japin ..kur se ne “Budallenjte” Mileti…Milet..mbetem…duke Pritur qe te Ngrohet Koha..qe te Piqen Tumbat e Fikut dhe Domatet…qe te mbushim Barkun…Tani ju Gospodin Lulici qe kishit Fatin e Madhe te Beheshe “Dashi i Kopese se PD-se”…me Ndihmen e UDB-se SERBE,si dhe Dysheku i Ngrohet i Argita Malltezit,duket se Ai Dyshek..po ju Prete ne nje Qeli po te “Ngrohte” ne Burgun 313-te…sa per Fillim, pastaj Juve Munde tju Transferojne ne ndonje “Vile”..p.sh..ne Burgun e Burrelit…e ke pare Ndonjehere??Tani ti si “Inxhinjer”, qe Bridhje Fshatrave te Burrelit per te Gjetur “Shtepite e Verdha”,mbase e ke Pare se c´fare Vile e Bukur eshte Burreli???Po me mire ne “Vilen e Burrelit” se sa i “Aksidentuar” nga Njerezit e Berishes..si thua Lulic???Dhe si “Dashe” qe je..mos te te duket Cudi..KUR NJE DITE TE HASHE THIKEN EDHE TI…KETE FATE PRESIN TE GJITHE DASHET E KOPEVE NJE DITE…lol

 18. rigoni says:

  Filloi Lulushja si grate e sherebelit….ato mbanin gjithe boten ne goje……….

 19. trimi says:

  Po po stilolaps e cadra pistolet ajdo trangull ajd

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *