EMRAT/ Kush janë 27 deputetët që Rama nuk i rikandidoi

Partia Socialiste në zgjedhjet e ardhshme ka vendosur që të “rifreskojë” listën e saj të kandidatëve. PS  ka vendosur që të mos kandidojë disa deputetë aktual dhe konkretisht 27 prej tyre.

Në sy bie lënia jashtë liste e një socialisteje të vjetër si Arta Dade, kryetare e Komisionit Parlamentar të Politikës së Jashtme.Gjithashtu jashtë liste është lënë edhe ish-ministri i Financave, Shkëlqim Cani, deputetët Namik Dokle, Dashamir Peza, Pirro Lutaj e Arben Çuko, Valentina Leskaj, Tom Doshi etj.

Më poshtë po rëndisim emrat të cilën nuk janë në listën e PS për zgjedhjet e 18 qershorit.

Arta Dade

Shkëlqim Cani

Dashamir Peza

Enkelejda Shkreli

Valentina Leskaj

Mira Shehu

Parid Cara

Artan Gaçi

Erjeta Alhysa

Koço Kokëdhima

Namik Dokle

Gentian Bejko

Esmeralda Shkjau

Ben Blushi

Luljeta Arapi

Arben Çuko

Pirro Lutaj

Adelina Rista

Ylli Ziçishti

Tom Doshi

Mimoza Hafizi

Namik Kopliku

Eduard Bejko

Eduard Ndocaj

Vexhi Muçmataj

Vladimir Kosta

Fatmir Toçi

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “EMRAT/ Kush janë 27 deputetët që Rama nuk i rikandidoi”

 1. Ruajna zot nga "i luajturi" says:

  Cdonjeri qe mendon sadopak ndryshe nga Benitto- jashte.

 2. Xha Selimi says:

  Ka Spartak Brahon Rama . Me kete kavie politike ka per te humbur Rama . Ketu do jemi edhe pas zgjedhjeve . Kete here populli do ta vleresoje me mire voten e tij . Fakti qe nuk do te jete opozita ne zgjedhje do te beje qe populli te rreflektoje per kandidatet e neveritshem te PS-se . Mendoj qe do kete surpriza . Pak a shume si referendumi per kushtetuten ne vitin 1994 !

 3. Semanjaku says:

  Nuk e meritojne edhe 2 apo tre te tjere pervec gerdalles Braho,,,,,nuk e kuptojme cduhet ky plake i Metes ne radhet e P.S.se

 4. mirel says:

  Ali Baba me 40 hajdute..
  Po keta jane me shume. 27 ndryshe.
  Shqiperia nga pas, prona ime – thote Ramiu.
  Tere keta horrat qe shikoni ketu ne foto jane vene ne radhe kush te marre sa me shume.
  Ato copat e koncesioneve jane shume te shijshme.
  Por me te madhen e merr kryeRamuti.
  Popull, hajt “Para Marsh” te kutia e votimit.

 5. Bris says:

  Mooos nuk ka kandiduar profesoreshen e leshit Enkelejda Shkrelin? Si do ja beje pa kete megallomane tashi?

 6. drita says:

  Po Gramos Ruci i perjetshem eshte qe po ben afro 30 vjet deputet e minister si antaret e bryone politike qe moti.Keshtu beri the Josefina Topalli, qe cakonte ne detyra te larta shteterore e diplomatike Dhendrin e vet ,vajzen,vellain etj.E ku na coi kjo gje c`deme na bene.

 7. Hasani says:

  “Stay you” shoku im, edhe tani! Dakti qe nuk te bene pjese te listes, nuk ke humbur ti, ata kane humbur. Ti jo. Pasi ti nuk i hyre politikes per te fituar, apo perfituar. Me fuqine e fjales dhe me fuqine e shpirtit, ti percove gjithcka tonen, pasi ti nuk e pe realitetin tone nga larg nga Tirana, ti e preke deri ne detaje cdo shqetsim a problem tonin. Perditshmeria jote si politikan ishte prane nesh dhe me ne. Prandaj ti shoku im ji krenar per cka ke bere dhe ke bere shume. Prandaj te them dhe tani “stay you”, mos lejo qe kerrkush tu vjedh ate cka vlen me shum, ndershmerine dhe te qenit i vertete!!

 8. helmi says:

  bravo rama se nga i pari tek i fundit ishin disa anonime, ca te metes, ca te pa afte qe nuk u degjuan kurre dhe ca qe medioker. po edhe keta qe do vesh do jene si keta. se ti, basha, meta dhe cdo kryetar partie nuk i do me te mire deputetet. i doni dele.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *