Ikën Meta, LSI voton këtë javë kryetarin e ri. Monika Kryemadhi garon për zv/kryetare

LSI do të mbledhë Konventën Kombëtare javën që vjen për të votuar mbi kryetarin e ri të LSI-së. Me kete rast merr udhe procesi pasi Meta dorëzoi sot të gjitha funksionet drejtuese në parti.

Nuk priten shume surpriza sepse Konventa e LSI-se do të votojë dy emra për kupolën drejtuese të LSI. Petrit Vasili do votohet për kryetar në vend të Ilir Metës si dhe Monika Kryemadhi, e cila do të garojë për postin e zv/kryetarit të parë të LSI, post që do jetë numri dy në LSI.

Po kështu, gara për numrin dy të LSI-së është hapur dhe priten kandidatura të tjera, por kuptohet se jane te teperta pas asaj qe deklaroi Meta ne mbeshtetje te Vasilit.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Ikën Meta, LSI voton këtë javë kryetarin e ri. Monika Kryemadhi garon për zv/kryetare”

 1. droga te ben dem, shikoni Koqon says:

  e shof shum shum te veshtire qe Mona floriri te fitoj garen. ha ha ha

 2. EKZEKUTUESI says:

  pra ajo Fjala qe themi ne “Kokepalaret”:DRIDHE LIKE ME LESHE FABRIKE Mbetet Aktuale???Ky Likja na ishte Ai, qe na tha:beri..do te beje…si qysh tek..
  na Foli per “Statusin” e Kryetarit 4-Vjecare….ky Likja ishte Ai..qe e coj ne 14-te Vjevare Mandatin e tije te Kryetarit..SA “DEMOKRAT” I madhe??
  JA Ku po na Kerkone qe te VENDOSE TULET E Monikes ne Postin e zv-Kryetarit a thua se Kandidatet e tjere Mbaruna…shkurt..ne Populli Kokepalare i themi gjerat Shkurt dhe Troce:Likja po kerkon Kontrollin e LIS-it….pse jo….ka Mesua shume Likja nga “Akrobacite” e Politikes se Pacipe Shqipetare…
  Likja eshte aq i “Zgjuar” sa ua futi edhe Eksperteve te FIB-se Amnerikane…ku marrin vesh ata::Nje “Specjalist” Shqipetare qe di nga Lojrat Elektronike na e Nxorri Liken “Qelibare”…lere ka me “Flori” se Like “Floriri”???Bej mutin…
  NE SHQIPERI ESHTE VENDOSUR POLITIKA DINASTI E HAJDUTEVE..jo jo nuk thace per Like Floririn….Gojet e Liga e thone…por nje gje eshte e SIGURT…Shqipetaret, pra ne Mileti e dime se Likja do ta Dredhi perseri..p.SH: Do te bllokoj Vendimet,qe nuk do “Doktorr-Berishovici”…jo me kote Sali Berishovici…e ka per “Zemer” Liken…jo me kot i therriste “Flori”????

 3. Ivan i madh says:

  Dihet qe zonja kurbacina e kombinatit Monika do fitoje se keshtu e ka nen kontroll banden lsi Like hajduti dhe si shket nga dora. Megjithese ata konet e tij jane sa kane mare tipare e buces Like qe nuk ka ndryshim nga P. Vasili nga pamja se logjika eshte sikur kane nje m.. koke me dy trupa.

 4. rambo i cadres says:

  shoku enver ka lene amanet qe te zgjidhet ramizi dhe nexhmija.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *