Meta President, LSI nis betejën tjetër me PS për Kryeministrin: Ne forcë e parë në zgjedhje

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Drejtues Kombëtar me Ilir Metën kryetar, LSI-ja ka shpallur ‘luftë’ Partisë Socialiste.

Kryetari i ri i LSI-së, Petrit Vasili, tha se objektivi i kësaj force politike është që ajo të dalë forcë e parë politike.

Objektivi ynë është LSI forcë e parë në zgjedhjet e 2017. Kushdo që e dëgjon objektivin kërkon të dëgjojë edhe Pse-në. LSI punon me bindje për të ardhmen e shqiptarëve.

E ardhmja e shqiptarëve fillon te rinia e shqiptarëve. Rinia e shqiptarëve ka një model shembull dhe ky model është Lëvizja Rinore për Integrim”, tha Vasili.

Sipas tij “objektivi LSI forcë e parë do realizohet duke ecur vetëm me një rrugë. Ne do fitojmë me modesti, këmbëngulje dhe thjeshtësi.

Asnjë përfaqësues i LSI-së, militant a drejtues nuk do ketë kurrë mundësi nëse flet me arrogancë”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Meta President, LSI nis betejën tjetër me PS për Kryeministrin: Ne forcë e parë në zgjedhje”

 1. Populli says:

  Po po o Vasil e sigurt,bile Ti do jesh kryeminister nuk diskutohet

 2. Qeytetsri i LSIse says:

  Rrini urte o Parti Hajdutesh, kenaquni me Presidentin dhe mbylleni, se sa me shume te pretendoni aq me shume do qelbni dynjane.

 3. Votuesi vlonjat says:

  Thirrje :

  ASNJE VOTE LSI -se
  Asnje vote Partise Mafioze !
  Kjo parti nuk duhet te ekzistoje,
  sepse nuk eshte parti,
  por organizate mafioze.

 4. Adam says:

  Te talon je udheheqja e drejte e ketij shteti rrumpalle. LSI do na ndihmoj mos te Egzistoj ky shtet bastard

 5. sherifi says:

  Po mire mo z.Vasili; po provoje ne zgjedhje, mos u be si Luli, po dole force e pare, ta keshosh k/ ministrin, ndersa une mendoi se nese nuk do te ishte ligji sikunder eshte( ligji i zgjedhjeve), LSI mer jo me shume se 4 ose 5 deputet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *