Meta replikon për herë të parë me Ramën: President më afër PD?! Dokle më tha ndryshe…!

Gjatë fjalës në Komitetin Drejtues Kombëtar të LSI, Ilir Meta u është përgjigjur akuzave të hedhura ne drejtim të tij nga kryeministri Edi Rama, duke e konsideruar atë presidentin “më me PD-në, por jo i PD-së”.

Jam akuzuar shpesh se jam aq i disponueshëm për të përkrahur opozitën sa jam akuzuar se s’kishin ku te gjenin president më të afërt me PD-në, gjë qe mendoj se s’është e vërtetë. Siç me tha Namik Dokle president më socialist se ty vështirë të gjenin”, tha Meta.

Kujtojmë që kryeministrit Edi Rama, pak ditë më parë i ftuar në emisionin “Top Story” është shprehur: “Sot unë jam shumë i qetë përpara shqiptarëve, sepse realisht president më me PD-në, por jo i PDsë, sesa Ilir Meta ne nuk mund të gjenim dot as në PD”.

Nga ana tjetër Meta foli dhe për situatën politike në vend ku iu drejtuar dhe një herë opozitës duke I kërkuar asaj që të luftojë dhe të mos bojkotojë zgjedhjet.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Meta replikon për herë të parë me Ramën: President më afër PD?! Dokle më tha ndryshe…!”

 1. Taras Bulba says:

  Derisa thua qe e kam per zemer kriminelin Berishe per cfare justifikohesh tani vazhdo ta duash babe Saliun se baben tat e ke bo hashs

 2. denis says:

  Ti o flori nuk u zgjodhe president sepse je i zgjuar por per te hequr qafe nga fusha politike. Pabesia jote eshte e peshtire. Te qenit president nuk te pastron nga asnje akuze e bere nga populli. Je hajdut dhe tani per here te pare shqiperia zgjedh me sukses nje hajdut per president.

  1. ben says:

   Denis
   Mos u merzit. Meta eshte thjesht nje rrogetar i kr rilindasit. Sado te beje si gango kur i trash zerin rama i ul veshet si lepur.

 3. Une... ti... ne te gjithe... says:

  Filluan shfaqjet teatrale…

  staring the skrapar pesant and tiranas top guy…

 4. sapa says:

  Si ben kodoshi sikur e kane vene me zor president!

 5. Soj says:

  Pse keshtu ne si popull te na kryesoj nje hajdut me fakte, nje ndyresire ku kurre nuk duhet te ishte ne ate pozicion.

 6. v says:

  Luan Meta Rama
  dhe Basha qendron ne stolin e rezervave,
  Ajt per hajer na qofte dhe te jete loja e fundit.

 7. Lalai says:

  Percsidenti thote…..une Kurve..?
  e di qe jam kurve,po ti je me kurve se mua!!!

 8. Popullore says:

  Dardha e ka bishtin prapa

 9. sapa says:

  Neqoftese populli do votonte PD ne qershor do isha kurjoz te di se cfare do thoshte sharlatani qe do bente shtet Rama?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *