Rama anulon Komunikimin Javor: E bëra për Lulzim Bashën. Dua ta lë të qetë 48 orët e fundit…!

Sipas kryeministrit, ai ka vendosur ta anulojë këtë për shkak të Lulzim Bashës. Rama shkruan se i jep 48 orë kohë Bashës të vendosë për të hyrë në zgjedhje.

Ai madje shpreh bindje se PD do hyjë në zgjedhje, por bindja e tij është e paplotë për shkak të kreut të PD-së, që sipas tij bën gjithnjë dëm.

 SHËNIMI I DITËS

(në vend të Komunikimit të Javës)

Mbrëmë kemi regjistruar skuadrën e re përfaqësuese të Partisë Socialiste. Jemi plotësisht gati të nisim finalen e madhe të këtij mandati dhe hapim një kapitull të ri për Shqipërinë që duam. Me forca të ripërtërira. Me më shumë eksperiencë. Më shumë gjak të ri. Me vendosmëri ende më të madhe se katër vjet më parë.

Por ndryshe nga katër vjet më parë, kemi përballë jo një qeveri të diskredituar, po një opozitë të konsumuar. Të njëjtët njerëz që e çuan Shqipërinë në rrugën e rrënimit, po e çojnë Partinë Demokratike në rrugën e asgjesimit.

Unë vazhdoj ta kem thuajse bindje se Partia Demokratike do të ndalet mu në buzë të humnerës dhe do të kthehet për të hyrë në zgjedhje. Kudo ku ka marrë një gjë në dorë, Lulëzim Basha ka bërë një dëm të madh dhe kjo është e vetmja arsye që ma bën bindjen të paplotë.

Sot do të doja ta shpjegoja këtë gjatë Komunikimit Javor, por vendosa të mos e bëj. Dua ta lë Lulëzim Bashën të qetë në këto 48 orë të fundit, të cilat vendosin nëse Partia Demokratike do të marrë kthesën e shpëtimit apo do të tretet në humnerën e vetëshkatërrimit.

Mbetem natyrisht i gatshëm ta pres kryetarin e PD-së në çdo moment, për të negociuar rikthimin e partisë së tij në fushën e betejës demokratike të 18 qershorit. Përndryshe Partia Demokratike kështu siç e njohim, do të jetë më shpejt se vonë një kujtim i së kaluarës.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Rama anulon Komunikimin Javor: E bëra për Lulzim Bashën. Dua ta lë të qetë 48 orët e fundit…!”

 1. DETARI [email protected] says:

  por ,kot i jep shanc ketyre antishqiptareve ti zoti kryeminister !!!!!!
  leri more te zhduken se na hapen barkun gjithe keto kohera 1!!!!
  jane njerez delitante dhe esterike politike…….

 2. A.C. says:

  … ke lujt bukur me nervat e budallenjve… tani nuk ka më lojë ata ranë në baltë duke ëndërruar ndonjë dron, nuk ja vlen të luash më, ndeshja u fitu aforfajt..

 3. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Basha eshte gati,me kallash ne dore,pret urdherin e Berishes ,per hapjen “zjarrr” drej cadres.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *