Tottenhami fiton derbin me Arsenalin

Tottenham ka mposhtur me shifrat 2-0 Arsenalin në ndeshjen e javës së 35-të të “Premier League”.

Një fitore e merituar kjo për skuadrën e Tottenhamit që vijon me paraqitje fantastike edhe ndaj rivalit më të madh Arsenalit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan në harkun e dy minutave në të 56-të dhe 58-të me anë të Dele Alli dhe Harry Kane.

Pas kësaj fitoreje Tottenham mbetet në vendin e dytë me 77 pikë, katër më pak se Chelsea në vendin e parë.

Ndërsa Arsenal mbetet në vendin e gjashtë me 60 pikë, duke rrezikuar kështu pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *