VIDEO/ Ja cilët presidentë amerikanë kanë vuajtur nga depresioni

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Para se të udhëhiqnin Amerikën përmes krizave kombëtare, presidentët Abraham Lincoln, Franklin Roosevelt dhe Lyndon Johnson janë transformuar nga trauma personale, shkruan curiosity.

Historiania Dosi Kearns Goodëin zbulon si kanë qenë këta burra prapa pamjes së presidentit.

“Ata kanë qenë në depresion, pothuajse gati të braktisin jetën e tyre publike, dhe pastaj dolën në shesh. Sapo e kaluan këtë gjendje, ata u bënë njerëz më të përvuajtur, fituan një lidhje më të fortë me njerëzit tjerë, çka i mungonte më përpara,” thotë ajo, trasmeton lajmi.net.

Këta njerëz kanë lënë shenjë në histori. “Ambicia është një mister për mua, kur bëhet fjala për njerëzit, është gjëja më e rëndësishme, është sikurse pranvera për sukses, dhe qelësi është se nëse e keni ëndërruar kur keni qenë të ri disa ambicie, ato ju shtyjnë që të ecni përpara.

Linkoln, me dëshirën për të parë Amerikën më mirë, kështu përjetoi depresion të thellë. Ndiqeni videon më poshtë misteret që përcollën edhe vdekjen e tij.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *