Degradon Arben Ristani: Nuk më plas t***i se çfarë shkruani, unë s’e rruaj për njeri

Pas informacioneve të fundit të raportuara në media dhe pas të dhënave zyrtare në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Europian dhe Partive Popullore Europiane, CityNews ka kontaktuar ditën e sotme me sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristanin për të marrë më shumë informacion, si burim zyrtar dhe i sigurt brenda PD-së, në lidhje me këtë presion që po ushtrojnë institucionet ndërkombëtare ndaj Lulzim Bashës.

Por deputeti Arben Ristani, nën avujt e alkoolit, fillimisht tha se nuk është aspak në dijeni të këtyre qëndrimeve dhe se ndodhet në Kavajë.

Pas këmbënguljes që CityNews bëri, për të marrë akoma më shumë informacion, duke i cituar edhe njëherë Sekretarit të Përgjithshëm të PD gjithçka që ka të bëjë me presionin, që po i ushtrohet Lulzim Bashës, dhe negociatat, që ai po bën me ndërkombëtaret, si përgjigje deputeti Ristani ka thënë:

“Nuk më plas t***i se çfarë shkruani. Unë jam në Kavajë, nuk e di ç’thonë mediat. Unë s’e rruaj për njeri”.

Ndoshta deputeti Ristani ka qenë i dehur, siç na ka ndodhur ta shohim jo rrallë herë, ndoshta ka qenë i lodhur, ndoshta është në Kavajë dhe s’ka faj. Gjithsesi pavarësisht kësaj sjelljeje, CityNews sjell të vërtetën ashtu siç është dhënë nga Ristani. Sjellje kjo që nuk rezulton të jetë e para, që Arben Ristani ka bërë me gazetarët, jashtë çdo lloj konteksti politik apo etik dhe në padijeni të plotë të situatës politike në vend.

Edhe pse ndodhet në një pozicion të lartë brenda Partisë Demokratike, Arben Ristani, bashkë me qëndrimet e tij mediatike, po kthehet në qesharak për shkak të padijes politike.

CityNews zotëron të gjithë bisedën telefonike të zhvilluar pak më parë me deputetin Ristani, por për arsye etike, por edhe për të mos dëmtuar demokratët, kjo bisedë do t’i përcillet e plotë vetëm kryetarit të PD, Lulzim Bashës.

Ndërkohë, nga ana tjetër, ftojmë Arben Ristanin që përveçse të rrëkëllejë gota rakie në Kavajë, si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të informohet pak më shumë në lidhje me aktualitetin politik në vend, sidomos në këtë situatë ku ndodhet sot Shqipëria dhe PD-ja. Sharlatanizmi i deputetit Ristani me gazetarët sot nuk pi ujë…

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Degradon Arben Ristani: Nuk më plas t***i se çfarë shkruani, unë s’e rruaj për njeri”

 1. miri says:

  Tamam …. me pijanece dhe hajdute ordinere si ky do ta ngreje Republiken e re Lulushi…
  shkoni ne te semes pas 18 qershorit. Askush sju degjon me…. hipokrite per hallet tuaja me drejtesine do ta digjni Shqiperine…kete here do ju djegin ju shqipetaret.

 2. Kavajoti says:

  Epo eshte ne Kavaje ndaj dhe nuk ka shpetuar nga ndonje “tegel” qi ia ka percellu sumen.

  1. Lugati says:

   po del lugati kryeminister per dite online tu fol si laskar kioskas..ju boni moral ristanit…obobobobobo mjer ne

  2. gishti says:

   Meqe nuk e rruanka per njeri, pse nuk na e tregon njehere te gjithin ashtu te parruar ne ndonje foto duke ngritur dy gishtat lart bashke me gishtin e parruar? 🙂

 3. Fatosi-kosove says:

  Lum PD qe ka njerez si ristani pijaneci ku mbane tere kohen k……in,zhelet,m………tin,e tash paska kapur edhe t……t ne goje,mbaji ristan mbaji fort se keshtu smund ti kafshon askujt zhelet edhe ashtu pijaneci thone ska force as tru prandaj lum PD qe te ka sepse humneren e ka te sigurt,bile edhe qoft laget kane ikur nga aty sapo kane marre veshs e ti dhe qadra do futeni aty,rroft soji i ristanit ne PD.

 4. suggestion says:

  Lereni rehat njeriun e perndise, po lufton per voten e lire dhe te ndershme ,nuk i intereson se cfare thote bota e perndimi.Ai nuk i honepse dot devijimin e votes ,se kete i ka dhene natura te jete gjithmone i drejte dhe parimor.

 5. Studenti says:

  E vetmja meritë e Ristanit në PD, është shpallja si fitues për kryebashkiak e Lulushit në 2011.
  Lëreni pijedashësin të shijojë pijen….punë tjetër ai nuk bën.

 6. Nurua says:

  LULUSHO!! KUJDES TRAPIN,(RISTANIN),
  SE PO NOTON NË ALKOL DHE DO MBYTET!😝😝😂😂
  MBAJE DHE CA ,SE MË 18QERSHOR , DO MBYTENI TË TËRË !!
  I ZIU TI Ç’TË GJETI!😀😀🙀🙀

 7. Emiljano says:

  Lereni mor ca po ju ben buk e kos po ha ky i shkreti

 8. Njëra says:

  Ky dhe Lulushi,janë bërë motra!
  Që kur i dha me 10vota TIRANËN, LULUSHJA
  e ka motër për kokë!
  Le të pijë ky raki ,duhan,marihuanë, LULUSHJA
  motër se motër e ka !Të parin e listës,!
  HEJ , S’TA BËN NJERI ,ATË QË I BËRI RISTANI!
  I dehur ,i dehur ,por punën e bën të madhe ama!

 9. ABC says:

  Me sa dukekt se cili ne hallin e vet be PD vlla. Po cju desh ketij gazetarit ti beje nje pyetje kaq te “nderlikuar” mbas ores 12 te drekes Ristanit. Mir tja beje. 🤣🤣🤣

 10. Lulushjana says:

  Mero, _- Hiqja foton , se s’ta klikoj më gazetën,!
  Më nakatos, kur e shof!
  S’ta kam borxh!😝😝😝

 11. A says:

  Degradim nga ça ? Ai kështu ka qënë gjithmonë.

 12. Shqiptari nga Kosova says:

  Degradon..?!!!!!
  Pse a ka qen noj her ndryshe a..?
  Me keto funderrina si ky Edi do rri gjaaaat ne pushtet.

 13. inf says:

  rustan kodoshi sali llulushit
  horr je or klysh or qen e bir buçe je ti

 14. Tirana says:

  Mjer Shqiperia ne dore te kujte don te bier. Ky eshte ai hajduti i votave ne KQZ per te fituar LUlzimi si kryetar bashkie . O njerez a besohen keta njerez. Ishin si ishin ata te sistemit komunist,po autoritetin e ruanin kudo qe te ndosdheshin….. Keta jane bere me te vertet legena materniteti…..

 15. Tirana says:

  Mjer Shqiperia ne dore te kujte don te bier. Ky eshte ai hajduti i votave ne KQZ per te fituar LUlzimi si kryetar bashkie . O njerez a besohen keta njerez. Ishin si ishin ata te sistemit komunist,po autoritetin e ruanin kudo qe te ndosdheshin….. Keta jane bere me te vertet legena materniteti…..

 16. saliu says:

  Kokerr pijaneci.

 17. Kavajsi plak says:

  Mos e rruaj bythen fare se kavajsit me lesh e duan mor Dylber Ristani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *