FOTOT/ Njihuni me “adoleshentet” e LSI-së, kandidate për deputete!

Lëvizja Socialiste për Integrim, ka befasuar me listën e saj të kandidtëve për deputetë.

Kjo, pasi në listë bie në sy numri i madh i vajzave të reja, sidomos në Tiranë.

Kështu, në Tiranë, në krye të listës ndodhet Klejda Gjosha, dhe pas saj është një 24-vjeçare, Kejdi Mehmetaj, e cila kandidon për mandatin e dytë për deputete.

Edhe pse në një moshë kaq të re, kujtojmë që ajo është edhe nënkryetare e LSI-së.

Pas Mehmetaj, vjen sërish një vajzë e re, Florida Kërpaçi.

Më pas vjen një tjetër i ri, Endrit Brahimmlari, dhe vetëm pas tij vjen një politikani pjekur, Luan Rama.

Lista më pas vazhdon me një sërë vajzash shumë të reja në moshë.

EMRAT E LSI PER TIRANEN:

1- Klajda Gjosha

2- Kejdi Mehmetaj

3- Florida Kërpaçi

4- Endrit Brahimllari

5- Luan Rama

6- Klejdi Pojana

7- Ardi Çela

8- Ejona Bixha

9- Ylli Shehu

10- Edmond Rrushi

11-  Ralf Gjoni

12- Rea Kotani

13- Adela Karapici

14- Petrit Vargu

15- Dejana Kallogjerovic

16- Fjona Dani

17- Kristi Xherahu

18- Fatos Kaja

19- Linda Karadaku

20- Kevin Popi

21- Edmond Stojku

22- Ramazan Gjuzi

23- Fatjona Halilaj

24- Ira Vejsiu

25- Tea Islamaj

26- Bora Papanajoti

27- Anxhela Poci

28- Sidjola Basho

29- Rigels Gjikllima

30- Sara Lleshi

31- Erklend Krifsa

32- Muharrem Berisha

33- Agron Xhafa

34- Gajtano Doci

35- Amela Shkoza

36- Ana Hazizaj

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-1.jpg","attachment_id":"676697"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-5.jpg","attachment_id":"676702"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-2.jpg","attachment_id":"676698"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-6.jpg","attachment_id":"676703"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-7.jpg","attachment_id":"676704"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi.jpg","attachment_id":"676696"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-3.jpg","attachment_id":"676700"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-4.jpg","attachment_id":"676701"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-8.jpg","attachment_id":"676705"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lsi-9.jpg","attachment_id":"676706"}]

16 komente në “FOTOT/ Njihuni me “adoleshentet” e LSI-së, kandidate për deputete!”

 1. SGS ALBANIA says:

  Perse habiteni.
  Kryetari i LSI u be kryeminister pa asnje dite pune .
  Keto me siguri i kane bere kilometrat, jane te kolauduara,
  Suksese.

  1. Feniks says:

   Ne politiken e swotme te ashtuquajtur DEMOKRATIKE nuk duhet koka e deputetit,por vetem……DORA QE NGRE KARTONIN!
   Ndersa ne LSI kjo puna e kalamajve deputete eshte bere si loje kalamajsh!
   Mjafton koka e Metes qe te urdheroje se kur ta ngrene dhe ulin …KAR-tonin dhe kaq!
   Sa me i vogel ne moshe te jete deputeti,aq me i perulur dhe mirenjohes do jete ai ndaj kryetarit te partise qe e caktoi deputet!
   LUM KY POPULL PER POLITIKANET QE KA DHE QE I VOTON!
   Osman Gazepi i kohes se Zogollit ishte me dinjitoz se keta deputetet e sotem!

 2. Kalliripabuke says:

  E perseduhet mosha?! Qe te filloje te kete mendimet e saja? Joooo! Kartoni nuk peshon shume. Edhe nje bebe mund ta ngrere po te jete mirenjohese per ate qe e fut ne liste.

 3. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  bourdheloooooooooooooooooo sunitesh……………………

  1. ay qy says:

   PISOGLENDI e lave bythen,se ke pune ne darke!

   1. Janullatos pisoglentis says:

    Dale se do tia mbush njehere une papa turkofagosit pastaj të vejë ë të lahet

  2. antifashisti says:

   Sa me kalamaj te jene deputete,aq me shume i duket kryetari i partise si……BABAI i tyre!
   Ne kohen e Enver Hoxhes kishte nje Lenka Cuko,por tani ne shkerdhatokraci jane te gjithe “lenka” pervec kryetarit!
   I keni degjuar kalamajte e Metes kur ulurijne se kryetari i tyre meriton te jete …kryeminister?!
   Shajne Enver Hoxhen per diktator,por keta sundimtaret e shkerdhatokracise jane shumne me teper diktarore se Enver Hoxha:
   -Te rrahin,te vrasin,te lene pa pune,pa drejtesi,pa siguri jete etj dhe nuk te lene as te ….QASH!

 4. mmoisiu says:

  Aprovoni ndonje ligj qe te kufizoje adoleshentet per deputete ,i besoni fatet e popullit kalamaqeve ,talluni more plehra talluni sa te dali ndonje hund lesh si puna e presidentit te Filipineve qe po zhduk drogmenet dhe politikanet e koruptuar ,populli ate po pret se votat do ti kete te siguruara !

 5. Malo says:

  Leviz sumen ilir. ..lsi

 6. keti says:

  Te lodhura e te kompleksuara sic eshte tere graria e kesaj shpk-je qe buron nga stili i perzgjedhjes qe kalon nga maniaket Luan Rama, Meta e tere burrat me gra te mbaruara te shpk-se. Sepse te shkretet nuk kane dhe faj. Cope cope e nisen e normal qe keshtu do e nxjerrin prapambetjen e frustrimin. Duke prodhuar karriera servilesh por edhe vanitoze si keto

 7. Rombhus says:

  Paska dhe serbe si Kallogjeroviç.

 8. ilir floriri says:

  ate kallogjerovic futeni te lista serbe ne kosove

 9. Tropojani says:

  Ndoshta e kame “Kabim”..por Shoku Ilir Meta, ja ka kaluar “Xhaxhit E” qe Mbushte Partine dhe Birone-Politike me “Gjake te rin..si Lenka Cuko..apo Themie Thomai….dhe Munde te themi me plote te Drejte se keto te Fundit kishin edhe njefare Pjekurie dhe Kontributi,,,…
  Por Keto “Zockat” e LIS-it te Like Metes…duken me shume si Shoqet e se Bijes…se sa Politikane…pa Frike do te thoja “Politikane Pickash”….
  Te Votosh dike qe eshte 20-te vjece…si Klajda Gjosha(Tani 24)…nuk e di se c´fare Kontributi na Sjelle ne Politike kjo “Zocke”…qe akoma nuk eshte “Ngopur” duke i Rene “Dybekut”….
  Pra Likja do ne Partine e tije..”Shoqe” qe ta “Tunsin” dhe “Shkunsin”::::te “Gatin”,…me falni se harrova Doren..pra te Ngrejne(K..rin)…Doren sa here te doja Meta dhe ne C´do Propozim te tije…..”LAVDI MARKSIZEM-ILIRIZMIT-MONIZMIT”….Lol

 10. Ilir says:

  Vazhdimesi talljesh :
  Ilir Meta emrohet kryeminister ne moshen 30 vjec, pa punuar dhe drejtuar sikur nje brigade, repart apo ndermarje, shkurt (!).
  Po ky njeri vendos deputete adoleshente dhe adoleshent, ne Institucionin ku duhet te perbehet nga qytetare te pjekur, intelektuale te spikatur ne fushen e tyre, aspak partiake medioker, institucion qe dje thirrej : Pleqsia e Vendit.
  Kesaj i thone qe te vjen rradha te tallesh me Ata qe te votojne !!!

 11. Ilir says:

  Vazhdimesi talljesh :
  Ilir Meta emrohet kryeminister ne moshen 30 vjec, pa punuar dhe drejtuar sikur nje brigade, repart apo ndermarje, shkurt pa pasur nje Libreze Pune (!).
  Po ky njeri vendos deputete adoleshente dhe adoleshent, ne Institucionin ku duhet te perbehet nga qytetare te pjekur, intelektuale te spikatur ne fushen e tyre, aspak partiake medioker, institucion qe dje thirrej : Pleqsia e Vendit.
  Kesaj i thone qe te vjen rradha te tallesh me Ata qe te votojne !!!

 12. kasem gahinji says:

  jane livadh i pakorrur ndonjehere apo are e punuar?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *