FOTOT/ Plazhet më të mira në Greqi, atje ku mund të kaloni pushime të paharrueshme

Asnjë destinacion tjetër i plazhit në Evropë, dhe ndoshta dhe në botë, nuk ka bukuri, madhështi, histori pamje fantasike se sa plazhet e Greqisë.

Kjo për faktin se atje mund të gjeni ishul të shumtë ku bukuria natyroe është tejet mbreslënëse.

Greqi ka ishuj të shumtë të bukur ku mund  të qëndroni deri vonë për të kërcyer dhe detuar me miqt tuaj

Ishujt që ndodhen në juglindje të Greqisë, janë disa nga destinocionet turistite  më të njohura në të gjithë vendin. Për ata që duan që të qëndrojnë larg plazhit  klasik grek, ishujt si Mykonos, Milos, Paros, Antiparos dhe Serifos janë idealë për të kaluar pushimet .

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-greqi-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-greqi-1.png","attachment_id":"677025"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-8-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-8.png","attachment_id":"677024"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-2.png","attachment_id":"677023"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/palzhe-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/palzhe.png","attachment_id":"677022"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/palzhe-greqi-4-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/palzhe-greqi-4.png","attachment_id":"677021"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/nn-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/nn.png","attachment_id":"677020"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/n-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/n.png","attachment_id":"677019"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-greqi-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/plazhe-greqi.png","attachment_id":"677026"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/m-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/m.png","attachment_id":"677018"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqiii-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqiii.png","attachment_id":"677017"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-77-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-77.png","attachment_id":"677016"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-8-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-8.png","attachment_id":"677014"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/b-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/b.png","attachment_id":"677013"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/15-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/15.png","attachment_id":"677012"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/12-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/12-1.png","attachment_id":"677011"}]

7 komente në “FOTOT/ Plazhet më të mira në Greqi, atje ku mund të kaloni pushime të paharrueshme”

 1. a says:

  Athanati Hellas …… ise dhefteri patridha ja emas.

 2. Albani says:

  Greqia eshte det pa fund.

 3. Shkopi says:

  Greqia ka vende te bukura, por jo keto ne foto te cilat jane skërrbythje ne krahasim me plazhet e Shqipërisë.

 4. enter"" says:

  Vendi I Bekuar I Perendise.

  Greqia jone e bukur.

 5. Devolliu says:

  Po cfare plazhesh ka Greqia mo aman vetem gurishte,nuk gjen rere gjekundi.Vetem qe ka ishuj
  Plazhe ka Shqiperia po nuk dine te investojne keta gomeret.

 6. katharsis says:

  Vendi i zotave , i ushqimit te mrekullueshem , i detit pa fund , i diellit rrezendritur , i kenges dhe kercimit , i filozofise dhe shkencave boterore , i letersise themel te asaj Europiane , i demokracise , i shpirtit te lire , i antikitetit ………. Kjo quhet me pak fjale GREQI – ELADHA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *