Akuzat e Bregut, Topallit e Selamit/ Preç Zogaj: S’kanë më vlerë tani, jemi në fazën e “lëmoshës Rama”

Analisti Preç Zogaj mendon se deklaratat e forta te Jozefina Topallit, Majlinda Bregut dhe Eduard Selamit, per vendimin e kreut te PD per mosregjistrimin e saj ne zgjedhjet e 18 qershorit, jane pa vlere ne kete kohe qe po behen, pasi sipas tij, tani nuk ka me kohe dhe afati i regjistrimit te kandidateve ka perfunduar.

“Deklaratat e forta kanë gjithnjë kundërshti. Kjo është një gjë normale dhe pozitive.

 Kundërshtitë kanë vlere kur bëhen në kohën e duhur dhe konsumohen në kohën e duhur.

Kundërshtitë e Majlindës dhe Eduard Selamit janë në kohën kur ka mbaruar afati ligjor i regjistrimit të kandidatëve.

Edhe në kontekstin e debatit që mund të provokonin brenda PD për të marrë pjesë apo jo në zgjedhje nuk kanë vlerë.

Aktualisht jemi në atë fazen e lëmoshës 48 orëshe të Ramës që ka shkelur vetë kodin zgjedhor për regjistrimin e kandidatëve. Në një numërim që edhe një fëmijë i numëron që 50 ditë deri në zgjedhje fillon në date 28, këta e kane shtyrë në 29 se për këta ligji ska asnjë vlerë. Jemi në fazën e “lëmoshës Rama”.

Ti kërkosh PD në këtë segment jashtëlogjor pjesëmarrje në zgjedhje domethene ta fusësh debatin në rrugë pa krye.

Nëse këto kundërshti do ishin konsumuar që në filllim, që kur ka nisur kjo protestë, ka pasur njerëz që kanë pasur mendime ndryshe me mendimet e Bashës, apo me linjën zyrtare të partisë, si është ai për vetingun, ka pasur zëra që kanë kërkuar vazhdimisht që të votohet e para vetingu, sikur ka pasur edhe zëra që Topalli ka thenë të shkojmë në zgjedhje.

Këyto janë qëndrime të forta që duheshin konsumnuar brenda kohës. Kanë humbur rëndësinë konkrete dhe mundësinë për të shndërruar në një debat që mund të ketë rezultat”, tha Zogaj ne studion e “ABC news”.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Akuzat e Bregut, Topallit e Selamit/ Preç Zogaj: S’kanë më vlerë tani, jemi në fazën e “lëmoshës Rama””

 1. Maloku says:

  Prec Zogaj po si nuk zune kurre nje bythe vend ne sofren e burrave mor qyqar,ngele dere me dere per nje cike minister por sa te njoh e te njohin te tjeret kurre ske per tja arritur kesaj dite po duke bredhur hu me hu huri ka per te ngel ne b…………!

 2. Besoj says:

  Zogaj, nje nga ata qe e kane shpene Bashen ne humnere. Sahan lepires deri ne fund. Palaco.

  1. ec aty says:

   Ngushellime per PeDe-n qe na la shendene 😀 😀 😀
   Shqiperia shpetoi!!!

 3. Tiranare says:

  Perci nuk kupton ende realitetin. Perci eshte 50 dite pasi 18 perfshihet ne llogaritje pra nuk llogaritet ne numetim si date e fundit por 19.

 4. orli says:

  Bjeri ciftelise, bjeri ciftelise se ti si ciftelise i ke rene ne kohen e duhur e tani te ka ngele ti biesh vetem legenit!

 5. besniku says:

  Eh, more Prec i Zogajve!
  Po kush ka mbetur pa i thene Bashes (kupto Saliun dhe vetem Saliun) qe te lere cadren e te futet ne sistem. Qe nga Amerika, Evropa e gjithandej, po degjon Basha, Jo! Sepse nga mbrapa ka ca njerez servile dhe te poshter e cinike, si puna jote, si Andi Bushati, si Fatos Lubonja, si Leli, dhe si ca te llojit Qim Peka etj., se kush ju mban mend juve, jeni nje lukuni e madhe, qe fryni ne vesh qe te vazhdoje ngujimin ne cader, se vetem keshtu fitohet Republika e Re.
  Cfare do te thuash tani more Prec, qe keta nuk kane te drejte te japin keshilla dhe te thone mendimnin e tyre? Ata priten deri ne castiet efundit, me mendimin se ky trapi ighjate yti, do ta mbledhe cadren e piknikut dhe t’i futet punes. Por ku di ai c’eshte puna! Ai vetem kamerier ka punuar ne Rinas, ndersa ne cdo pozite tjeter ose ka fjetur ose ka vjedhur, ose ka vrare. Dhe sa per dijeni, ju jeni fajtoret kryesore qe e keni sjelle PD ne kete pike degjenerimi. Ju analistet, qe dukle menduar si servila, do te mund te fitonit ndonje shperblim te pamerituar. Ha mut tani, bashke me koleget e tu!

  1. shqiptar says:

   Basha nuk degjon asnje nga keta qe ti permend,Direktivat vijne nga larg.
   “Era”e lindjes sjell zerin e Fazliçit e te sherbimeve sekrete…..
   Berrisha e Basha nuk kane se çte bejne ,urdhrat jane te prera: Destabilitet ne Shqiperi.

 6. SB says:

  Ik ore spiun se ju e moret ne qafe PD-ne. Legen i pashprese nuk te ka ngel 1 cm bythe pa tu shpu ..sa nga hunjte e PD-se sa nga hunjt e PS.

 7. besniku says:

  E more Prec sa i varfer qe je!
  Po ke faqe burri, apo jo?
  A ke ndopak burreri, apo jo?
  Po autoritetin si baba ku e ke? Cfasre do t’u mesosh femijve te tu: servilizmin, genjeshtren, shpifjen?
  Turp i madh o Z. Prec Zogaj!

  Ja cfare thote Brenard Shou per njerez si ti: Eshte mire qe njeriu te mos humbase disa gjere: Fytyren per shembull! Thote ai.

 8. Zuzi says:

  KY TIPI ,MË DUKET SI AMEBÊ!!
  PA FORMË, DHE SHUMFORMËSH!👾👾👾👾

 9. Koli says:

  PLEHRAXHIUT BRUMBULL,
  I RRJEDH DJERSA SUMBULL,
  VU E VU , E VU!👎👎👎

 10. Ordha says:

  Ky është këshilltar, pordha!
  Ky ,e pordhi fare Lulushin ,me pordhat që lëshon.
  Fjalimet e këtij,tërë pordhë, e pordhën tërë PD-në
  e pjerdhur!😝

 11. Mira says:

  KUR DO ZHDUKET NGA EKRANET KY TIPI?
  APO SA TË JETË FEVZO-QEROSI,S’KA SHANSE!👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 12. Elbasanlliu says:

  Kurva si puna e ketij e kane marre ne qafe Shqiperine…sepse kane mbrojtur gjithmone kriminelet….dhe si ky nuk numurohen ne Shqiperi….prandaj ai vend ka ngel keshtu se ka PLERA me shumice..

 13. Populli says:

  Ik ore spiun,pështymë e ndyrë.

 14. inf says:

  spiuni i rregjur presh zogi

 15. Pal says:

  Ky njeri eshte perdhunuar qe ne rini nga Sigurimi i Shtetit. Nuk eshte me njeri i besueshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *