Zbardhet skenari/ Basha mbledh krerët e PD në rrethe: Pas Kavajës mosbindje civile në çdo qytet…!

Pasi i dha ultimatum kryeministrit Rama se ka 48 ditë kohë për të reflektuar, e duke i kujtuar se pas 18 qershorit ai nuk do të mund të qeverisë dot asnjë orë, kreu i PD-së, Basha ka mbledhur në një takim urgjent kryetarët e demokratëve në rrethe.

Mësohet se në këtë takim, Basha do të detajojë protestën popullore që do të nisë me Kavajën e do të kulmojë me datën 18 qershor.

Burime nga PD bëjnë me dije se protesta  7 majit në Kavajë  do të nisë në orën 11:00.

Në këtë takim do të planifikohet se si do të nisë lëvizja masive në Kavajë, që Basha e cilësoi si clirim të kryeqendrës së demokracisë.

Pas Kavajës, mësohet se nga dita e hënë do të ketë protesta dhe mosbindje civile në të gjitha qytetet.

 

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Zbardhet skenari/ Basha mbledh krerët e PD në rrethe: Pas Kavajës mosbindje civile në çdo qytet…!”

 1. Sandri says:

  O pika ,që s’ju bie ! Mos bindje civile? Pse??
  Policia e shtetit të veprojë!
  Nê shumicê populli është me policinë e shtetit!
  Poshtë Basha me uliganët e tijë!!
  👎👎👎👎

 2. kavajsi says:

  kujdes me kavajen, merni breke hekuri me vete

 3. Milan says:

  Ishalla po Hani nganje koqe plumb e te shkoni ne te semes o plehra.

 4. Hm bomba says:

  Beni mire ta postoni komentin qe ta kuptoje ajo pjese e popullit qe lexon gazeten tema….dhe nese “Sorres” i leverdis nje 21 janar i dyte do te ndodhe……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *