Basha i përgjigjet Nishanit: Jam gati të takohem me Ramën

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Lulzim Basha ka reaguar pas thirrjes së Bujar Nishanit, që të ulet në një tavolinë me kryeministrin Edi Rama për të diskutuar mbi mundësinë e zgjidhjes së krizës.

Në një deklaratë të shpërndarë nga PD, thuhet se opozita është gati të ulet në tryezë me Ramën.

“Partia Demokratike dhe i gjithe Koalicioni Opozitar mirepresin ftesen institucionale te Presidentit Nishani per dialog ne funksion te zgjidhjes se krizes se rende politike qe ka mberthyer Shqiperine.

Ndonese shkaktari i kesaj krize Edi Rama me veprimet dhe qendrimet e tij ka vendosur interesin e tij vetjak para interesave te qytetareve shqiptare, opozita dhe Partia Demokratike kane kerkuar gjithmone rrugen e dialogut te vertete dhe jo fasade per tu bashkuar ne luften kunder krimit, droges, korrupsionit dhe kthimit te shtetit ne garnizon elektoral te pushtetit, qe kercenojne asgjesimin e zgjedhjeve, demokracise dhe stabilitetit permes zgjidhjes se ofruar Partia Demokratike dhe Koalicioni Opozitar rikonfirmojne gatishmerine e tyre duke ju pergjigjur pozitivisht fteses se Presidentit Nishani”, thuhet në njoftimin e shpërndarë për mediat nga PD.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

10 komente në “Basha i përgjigjet Nishanit: Jam gati të takohem me Ramën”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  ALLAH UAKBAR………………

 2. v says:

  Filloi ti hape shalkat
  ky shale ngjituri.

 3. Lexues i TemA says:

  “E kqyrni tash shqiptaret nder veti…”, -shkruante dikur Gjergj Fishta.

 4. kashi says:

  keta jane legena pas 18 qershorit do te thone e shikoni si na vodhi zgjedhjet edi rama
  pd parti prostitute

 5. timi says:

  KRIZA ESHTE E JOTJA MOR VRASES MOR HAJDUT…PO BEKE RAMEN SHKAKTAR TWE KRIZES BHAAAAAAAHAHAHA

 6. Lumi Ottawa says:

  Hahaha sa qjesharak dhe te neveritshem qe jeni o bandit te PDs. Zorret me pershtjellen nga neveria qe kam nga politikant shqiptare ne pergjethsi dhe PD ne veqanti.

 7. shqip says:

  O karagjoz! Populli i Rames eshte kater Here me i madh se populli yt. Mos thuaj me ne emer te popullit. Po shko atje, e shpeto ç’te mundesh. Ndryshe merre pd dhe beji funeralin.

 8. Kovaçi says:

  E mor “trim”.Mbete i kyçur ne çader dhe tash je tu kerku brave per me hap deren.Mendo me kre dhe jo me mendere mor “trim”.
  Na e ktheve PD ne pegere .U dhj……me keq nga çje dhje….

 9. KOMBI says:

  SKANDALOZ !! Nuk besoj qe te japi dorheqje , as nuk skuqet dhe as nuk zverdhet .

 10. Max says:

  Tani ce do per bisedime nje bq.lereni te ngordhi ne cader.jo se ps eshte me e mire,po keta jane kriminele fare.grup mafioz pd psssss

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *