DETAJET/ Ja mesazhet e forta të Joseph Daul për deputetët e PD-së, në mbledhjen e grupit

Ashtu siç u paralajmërua, kreu i Partive Popullore, Joseph Daul, ka folur me anë të një video-konference për deputetët e Partisë Demokratike, në mbledhjen e grupit parlamentar.

Burime të gazetës TemA brenda mbledhjes së PD-së, bëjnë me dije se Daul ka dhënë disa mesazhe të forta për demokratët.

Ai ka thënë se bojkoti i parlamentit dhe zgjedhjeve është i papranueshëm.

Daul ka thënë se PD duhet të gjejë zgjidhje dhe kompromis me mazhorancën, për të shkuar në zgjedhje.

Gjatë fjalës së tij, Daul ka thënë se çdo gjë tjetër është e papranueshme dhe e pavlefshme jo vetëm për PD-në, por dhe për Partitë Popullore ku bën pjesë PD, dhe gjithë komunitetin ndërkombëtar.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “DETAJET/ Ja mesazhet e forta të Joseph Daul për deputetët e PD-së, në mbledhjen e grupit”

 1. Petrit Shkembi says:

  Rri si mut nashi Lulushi!!!

 2. Epo kjo pune! says:

  Epo nje dynja e tere mbas menderes se palacove qe e bene kete vend kercma 30 vjet gati. Po pse i lusni o Rama, me mire qe po ikin vete se dora e grekut e serbit jane… pastrohet politika te pakten prej tradhetise, shiten detin, dhane serbise nafte, i bene te gjitha, Esad toptani duket patriot ta krahasosh me kete soj. Cadra nuk ishte as per voten, bile as per vettingun, ishte per te mbjelle 97 prape se ashtu do greku e serbi

 3. Ballabani brenda cadres says:

  Vini re:
  PD duhet te gjeje zgjidhje dhe kompromis me mazhorancen ,per te shkuar ne zgjedhje.
  Pra,nuk ka asnje fjale per te vendosur kushte,perkundrazi,te “…GJEJE ZGJIDHJE DHE KOMPROMIS…”.Me pak fjale,te kerkoje ndryshim te Kodit Zgjedhor,te kerkoje shtyrjen e zgjedhjeve ne nje afat te aresyeshem dhe te plotesoje dokumentacioni e nevojshem per pjesemarrjen ne zgjedhje.
  E qe marre mirratimin e mazhorances,duhet te kaloje mbi “Vetingun”,pa ate nuk ka leshim prej Rames,i cili eshte ne pozita shume favorizuese.Lulzim Basha shkon ne takim ,si nje qen i rrahur per vdekje.Per fat te keq,i ka ikur dhe zeri e nuk ka fuqi te ulerise ne kete takim…

 4. Zenepja says:

  OBOBO!!!!!!!SI MUT NASHI😀😀😀😀😀😀😘

 5. Populli says:

  Tani gjithshka e ka ne dore Kryeministri dhe di Ai ça ben,shkelmin ne fyt kriminelit Basha.

 6. Alban Dega says:

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

 7. Tgft says:

  😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
  U DHJE LULUSHI!!!

 8. nn says:

  Por sipas intervistes se Bashes mbreme ne televizione, Lulushi iu kishte hapur me ne fund syte PPE-se per cfare ndodh ne Shqiperi dhe ata kishin filluar te qajne dhe ti kerkojne falje Bashes per shqetesimin………

  Edhe kaposhi maje plehut do ia kishte zili

  Thua te jete zgjuar sot nga kjo enderr Lulushi?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *