Lulzim Basha: Të huajt me kërkojnë të bëj pazar me Ramën, por ta dëgjojnë mirë, unë nuk shitem

Lulzim Basha ka ashpërsuar tonet gjatë fjalës së tij në çadrën e protestës.

Basha ka thënë se nuk do tërhiqet nga kushtet e tij.

Basha tha se nuk do pranojë asnjë të huaj apo shqiptarë që do t’i kërkojë të tërhiqet për hir të stabilitetit pa demokraci.

“Kush më kërkon mua shqiptar apo i huaj pazara me Edi Ramën për hir të stabilitetit, por jo demokracisë, duhet ta kuptojë se ajo që ka lindur më 18 shkurt është më e madhe se PD e Basha.

Nuk tërhiqemi nga kauza për zgjedhje të lira. 

O do kthejmë parlamentin e vërtetë, ose do të vazhdojmë betejën për votën e lirë deri në fitore.

Do ta fitojmë me çdo kusht e çdo çmim”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Lulzim Basha: Të huajt me kërkojnë të bëj pazar me Ramën, por ta dëgjojnë mirë, unë nuk shitem”

 1. @ says:

  Sa me shume shtiren hipokritet…aq me te shitur behen…

  1. Tony uk says:

   Haahahaaa lulushja po ja merr dhe portokallise hahahaaaa

  2. amy says:

   ti lul budallai mos u terhiq, pa ty do jene zgjedhjet me te qeta ndonjehere qe mund te jene bere ne kete vend te trazuar, mos u terhiq nga iditizmat qe flete cdo dite ne cader, me duket se kjo pune te vjen per shtat vetem, se gje tjeter nuk di te besh, ah po harrova, di te japesh urdhera per te vrare njerez, di te besh hajdutin me parate publike, keto i ben mire, sa per ne zgjedhgje po e zgjedh vete rrugen e budallait, sic ke koken dhe festen do ta kesh, rri se je mire aty ne cader ,

  3. Kujtimi says:

   MJAFT JU LUTET LERENI VETEM DHE DO SHIKONI SI DO LUTET TE HYJE NE ZGJEDHJE.
   KY ESHTE NJE LLAPAQEN QE VETEM GENJEN NUK E NJEH VETEN CILI ESHTE .KY ME RSMEN NUK KRAHESOHET. KY VETEM KA VJEDHUR DHE ME 21 JANAR KA VRARE PROTESTUSIT.
   CFAR I KERKON KY FELLIQSIR
   CFAR KERKON KY ADOLESHENT QE KA BUZET ME JARGE
   LERENI VETEM TE KUPTOI KUSH ESHTE
   BOLL PISLLEQEVE TE TIJ dhe Berishen

 2. argita says:

  ik ore pederast…kush te ndjek pas ty. te merr Sali Plaku me shpulla dhe pastaj te perpunon argita. Plehre. u dashka luftuar per ty e ristan rakine.

 3. Drenicak says:

  Ti nuk shitesh?!!!
  Ti o bire zeza shite detin ti o bire zeza shite ushtart e UCK te Dik Marti dhe Karla Del Ponte po ti o bire zeza je klysh i Fazlliqit .
  A kaq shume ka ka ne shqiperi budall qe vin pas teje.

 4. timi says:

  Hahahahahahahahahahaha!!!!! O sa kom qesh!

 5. racionali says:

  Neqoftese nuk arrin ” standartet e demokracise ” perpiqu qe ne emer te saj te djegesh Shqiperine !!!! Kuptohet ne se ke bythe dhe ne se te lene !!! Kujdes , mos digjesh vete ,sic po ” digjesh ” per dhimo – kracine

 6. Xen deledashi says:

  Dale o plehrë dalë. Ske parë gjë akoma

 7. Qyqja says:

  Ky paska qene kokrra hajdutit, vidhi 320 milion euro te rruga kombit dhe vrau me 21 janar, eshte dhe kryetari i partise qe shkaterroi shqiperine, dhe del tani e thote qe Luli do jet tani dhe mbrapa shpetimtari dhe njeriu me i ndershem , por me sa duket saliu e ka hedh si kamikaz, dhe kjo eshte kontrata qe saliu ka me Lulin, loja e keture te dyve eshte aq e ulet dhe te gjithe e moren cesh qe saliu perpara vetes dhe familjes se vet nuk ve asgje, kjo eshte e verteta, frika nga burgu. Duhet dikush e te dal e ti thote qe nuk do futesh ne burg, se ndryshe dhjaksin aty e keni ne rruge duke u lutur si legen

 8. Lexues i TemA says:

  Luli ka plotsisht te drejte, Ai nuk shitet. Por nuk thote se perse nuk shitet. -Ua them Une, – do thoshte qytetari dixhital:
  -Sepse eshte shitur nje here kembe e koke dhe tani per Atë, vendos pronari me mbiemrin BERISHA!
  Mos i bini ne qafe kot djalit…1

 9. shqiptar says:

  I pari ti ke me u be shembull mesa po shihet.
  Ti nuk shitesh ?!
  1-U shite qe ne rini te SHIKu,
  2-Ne bordellot e Hollandes ,
  3-Te gruaja e u bere Kollovar,
  4-te Serbia kur ishe ne Kosov
  5-te Argita e te Saliu ,
  6-te Greku kur ju fale detin-

  Me do te shitesh ti ?!!

 10. Alby says:

  I paska erdhur ngordhja lulushes. .Me duket se do shkoje te Azemi e Olldashi.Yt, rrace e poster hi u befte PD e sali qeni qe nuk po le njeri mw kembe.

 11. Kellira says:

  Ky nuk shitet por shet ate te te tjereve psh luftetaret e UCK, detin, rrugen.
  Cfare t’i bjere ne dore e shet. Se rruan trapin fare se eshte k…derr

 12. shqip says:

  Po sikur kishit mbeshtetjen e faktorit nderkombtar . Apo idiotet , Baftjatet , e hane sapunin per djath ? E kam thene dhe perseris ; e keqja e vendit nuk eshte thjeshte Saliu Lyli. Ne Kemi nje pjese qe mendojne si talebane , e veprojne si kamikaze. Po ti shtosh ketu edhe Fahri Baliun e median orientale, domosdo qe behemi si Burundi. Ai te rrije ne çader sa ti doje qejfi. Kur s’ka shtet qe ta ngreje me fadrome , keto do jene pasojat. Jo ti presim, jo te reflektojne. Keto Jane perralle nga e kaluara.

 13. kaqi i zi says:

  po te serbi kur u shite ,si quhej ajo

 14. Saliu says:

  Ke te drejte se ti je shit nje here si pleh te Fasllici dhe s’ke si te shitesh per se dyti

 15. mikel says:

  byzylyqet luli ,,,amon kur ti shof vone te duart bashke me plakun dhe sorrollopin , akuza e pare tradheti ndaj atdheut kte punen e detit e kemi,,tashi na duhen prova si agjent i serbit ,,,frika jote tregon se dikush ka prova edhe per kte ,po te rruhet trapi ty per votatat e lira ,me u dektis nga gjithe bota ne kte far feje ,,,amon te keqen te shtate penxheret do te cojne me pushime

 16. Peco says:

  He, me te lumte, trimi Xha Jahos, kusur mos u le imperialisteve dhe revizionisteve te te gjitha ngjyrave! Keshtu te do Partia jone e Lavdishme Heroike dhe shume (Oh sa shume!!!!) Demokratike!!!!
  E, po te shkonte cmenduria deri ne kete shkalle,gjykoj se askush nuk e kishte menduar. Po thuaj, cfare nuk bene I ziu njeri per te ruajtur gjene e vjedhur dhe per ti shpetuar burgut!!!!

 17. Salkar says:

  Nuk blihesh. ..se je pa vlere ………..Hipokrit. ..

 18. valentina says:

  Jane kater akuza qe ty lulke ta shkerdhejn cte permban pema e familjes te gjithe e dine tashme perse nuk dorzohesh.

 19. Ali Kabashi says:

  Njelloj si Enveri qe I mesonte botes komunizmin botes, ky po I meson botes dhe Shqiptareve kapitalizmin. Enveri te pakten fliste per nje sitem ne prove kurse ky per nje sitem te provuar. Ata qe e kane provuar jane Evropa dhe Amerika dhe basha nuk ka kurfare te drejte tu mesoj te huajve kapitalizmin. por ne Shqiptaret kemi nje shprehje:diku tjeter fshihet lepuri. Basha iqet si idjot I mencur sepse ka halle te tjera qe nuk na I spjegon dot…

 20. LORA says:

  E paska mbaruar pazarin,,,,”ylli ne ngjitje” I pazarlleqeve antishqiptare.

 21. Lili says:

  Nuk blihesh .. po shitesh,edhe sic po e kuptojne me deklaraten e Berishes,te paskan shitur morre djale po ti ende nuk e ke kuptuar…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *