Mediat greke: Greqia më e lehtësuar, presidenti Meta ka qëndrime më të moderuara se Rama për Çamërinë

Gazeta greke “Kathimerini” ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe Shqipëri lidhur me qëndrimet që po mban qeveria e Athinës.

Kjo gazetë shkruan se Greqia ndihet disi më e lehtësuar pas zgjedhjes së Ilir Metës president, pasi qëndrimi i tij lidhur me pretendimet e komunitetit çam janë shumë herë më të moderuara sesa qëndrimi i kryeministrit Edi Rama, që Kathimerini e konsideron armiqësor.

Kathimerini shkruan edhe për situatën në Maqedoni dhe zbulon se Athina mbështet zgjedhjen e Talat Xhaferit në krye të Kuvendit dhe se shpreson që reagimi i Berlinit do të ulë tensionet në vendin fqinj.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Mediat greke: Greqia më e lehtësuar, presidenti Meta ka qëndrime më të moderuara se Rama për Çamërinë”

 1. shqiptar says:

  “Normal” qe eshte me i moderuar, pasi eshte shpellar i zbritur ne Tirane dhe ky,njesoj si Saliu.
  Njeri la shpellen e zgavrat e Cepanit ,
  tjetri ato te Viçidolit !
  Rama u lind e rrit ne mes te Tiranes e skishte frike nga vendlindja ……

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o popull po cjane kto p4ralla mer amon meta mo i bute se edi rama…rama me meten ka kater vjet qe hajne edhjesin me i poc….tallni bythen me njerzit talleni

 2. Epo kjo pune! says:

  domosdo, kur u be traktati i felliqur i dhenies se detit… gazetaret, analistet dhe intelektualet patriote u quajten sharlatane ne ate kohe! Atehere PD e LSI flinin ne nje krevat…

 3. PE says:

  Kur te ben qejfin i huaji, dicka nuk shkon mire ndermjet teje dhe bashkatdhetareve te tu.

 4. Papa Tfgs1 says:

  To makri vre gërrk malaqizmeno !

 5. Timi says:

  Haha, si duket grekët e kanë frikë Ramën.

 6. Amnistia e Rama zanit says:

  Popull novruz ,gjithmone i keni sherbyer te huajve me mire …

  Novruzi me kujton Ali Pashe Tepelenen ,nje tater malok besnik i Portes Larte.

 7. hahaha says:

  Cfare quani te “moderuar” ju jevgjitet e Pontit b…lepirjen dhe servilizmin e Metes karshi jush

 8. Genti says:

  Mos u beni merak o greke, se tani kemi hall me Maqedonine, shtetin e 3te shqiptar ne Ballkan. Shpejt do i vije rradha edhe Camerise.

 9. Tema says:

  Cënuan teritorin e Shqipërisë duke hypnotizuar politikanët e vetshpallur me rrëmbim te 252 km² sipërfaqe deti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *