Ngërçi politik, Brukseli tërhiqet nga negociatat e minutës së fundit. Hahn: S’merrem më me Bashën

Në tentativë për të gjetur një zgjidhje për krizën politike, ndërkombëtarët janë aktivizuar gjatë gjithë javës që lamë pas.

Burime të Report TV pohojnë se komisioneri për Zgjerim Johanes Hahn ka telefonuar 3 herë gjatë kësaj periudhe Lulzim Bashën dhe njerëz pranë tij në tentativë për t’i bindur të marrin pjesë në zgjedhje.

Të njëjtën gjë mësohet të kenë bërë dhe drejtuesit e Partive Popullore Europiane.

Pas dështimit të këtyre tentativave, komisioneri Hahn mësohet të ketë telefonuar nga ana tjetër sot në mëngjes përfaqësues të Partisë Socialiste për t’i njoftuar se heq dorë nga negociatat pasi PD nuk ndryshonte qëndrim.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Ngërçi politik, Brukseli tërhiqet nga negociatat e minutës së fundit. Hahn: S’merrem më me Bashën”

 1. Tradita says:

  po mos te merret me me Bashen te merret me Qeverine Rama. Te kerkoj nga qeveria te plotesoj kushete e opozite. Kaq e thjeshte eshte. Ç’pune ka me opoziten.

  1. Petrit Shkembi says:

   Kush e bllokon vetingun?

   Skeni turp! Late vendin pa opozite, nga Frika e ndeshkimit per Krimet e bera!

   Sa per tradite, e shef per me pak se gjys ore!

   VETINGU, o do behet o do behet

  2. spartaku says:

   Tradita! Qenke qorr,shurdh dhe budalla.Qeveria ja ka plotesuar te gjitha kerkesat qe ka kerkuar Basha,nepermjet politikaneve te medhenj te europes,nga PPE,ku eshte anetare dhe pd-ke,dhe Basha nuk i pranoi,se do koken e Edi rames ne tepsi.More,vetem ju jini te mençem? Po europa,SHBA-ja,Gjermania,i gjithe populli shqiptar,jane budallenj? Ore kini tru ju te pd-ke?Ju felliqesira qe jini me keq se kafsha,nuk po ju pyet njeri dhe do shkoni ne verin e satuamave.Populli do t’ju ndeshkoi rend.Mos t’u genjej mendja pe nje 97-te tjeter,se jemi ne kushte te tjera sot,ku t’a tregojne vrymen nga kini dale.

  3. ani says:

   apo mendon me ja liru ulesen e kryeministrit, pa zgjedhje po te mjere jeni

  4. Kujtimi says:

   Shum mir ja bejn qe nuk meren me te
   Ay do ju lutet vet.
   Lereni vetem LAPAQENIN GENJESHTAR
   LULI KUJTON SE PA ATE NUK BEJNE AS GJE

 2. Tradita says:

  po mos te merret me me Bashen te merret me Qeverine Rama. Te kerkoj nga qeveria te plotesoj kushete e opozite. Kaq e thjeshte eshte. Ç’pune ka me opoziten.

 3. Andy says:

  Bashes as qurret Mo’s ti hedhi,gjithmone I do qyl fitoret.

 4. lulija says:

  E njojtën ç -…ut ,është!!
  Rri si …ut, tani!!😂😂😂😂😂

 5. Usa says:

  Cfare thuaj tradita picka?! Se nuk doni shtet ju plehrat e PD duhet te rrezohet qeveria?
  Do ngordhni ne opozite si buce. Nuk ju sjell ne pushtet me ky popull juve. E keni vertetuar qindra here qe ju vetem vrisni dhe shkaterroni. Pa permendur ketu qe shisni Shqiperine si te jete e familjeve tuaja bythnore.
  Provoni ta ngrini sumen kete rradhe dhe do ta shihni qe do ju djegim si minj. Mbaje vath ne vesh kete…… do ju dhkerdhejme mbare e prape po filluat rrumujen sic e keni zakon.
  More vesh Tradita kurva?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *