Paralajmërimi i Joseph Daul për Bashën: Nëse ndodh edhe gjesti më i vogël i dhunës, do mbash përgjegjësi

Gjatë video-konferencës me deputetët demokratë në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, kreu i Partive Popullore ka qenë i ashpër me Bashën, edhe në lidhje me retorikën e tij agresive, që paralajmërojnë akte dhune.

Burime nga brenda grupit parlamentar të PD-së bënë të ditur për gazetën TemA, se Daul ka paralajmëruar Bashën që, nëse ndodh edhe akti më i vogël i dhunës, Basha do të mbajë përgjegjësi personale.

Basha nga ana tjetër është justifikuar me faktin se për 74 ditë që kur është ngritur çadra e PD-së, nuk ka ndodhur asnjë gjest dhune.

Ai ka thënë se po lufton për liri dhe demokraci në Shqipëri.

Por, pavarësisht justifikimeve, Basha ka paralajmëruar gjatë ditëve të fundit, përshkallëzimin e situatës.

Basha ka thënë se PD do të bllokojë zgjedhjet në Kavajë, me çdo mënyrë.

Kjo ka shqetësuar ndërkombëtarët, të cilët ja bënë të qartë me anë të Daul në mbledhjen e grupit parlamentar, se nuk do të ketë asnjë tolerim për gjestet e dhunës, dhe Basha do të mbajë përgjegjësi direkte.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Paralajmërimi i Joseph Daul për Bashën: Nëse ndodh edhe gjesti më i vogël i dhunës, do mbash përgjegjësi”

 1. Zenepja says:

  OPA, OPA,!!!!😀😀
  E HËNGRI ,MË DUKET!!

 2. Holandezi says:

  Sic duken bathet lulush lgbt hollandez do terhiqet me bisht nder shale si ato kurvat qe bejne sikur nuk duan. I ka mbetur qe ta zhdukin dhe si kryetar partie e te kthehet ne hollande se ne shqiperi megjithese eshte nje nder me te perkedhelurit e fatit mbetet politikani me i paafte dhe nder me te korruptuarit dhe burracaket. By by lylushe shkofsh ne te s…..

 3. Dita says:

  Jep doreheqjen je i mbaruar, ske nivel te drejtosh nje opozite!

 4. Life is game says:

  Leje e Dual per te arrestuar LB, po ndodhi dhune apo pemgesa te dhuneshme ne Kavaje.
  NUK KENI PARE GJE AKOMA. ER per sb & lb.

 5. Alban Dega says:

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

  1. Asllan Rrapi says:

   Ti mor shok duhet te ndrosh doktorrin ,
   New York ka terapiste te afte per te kuruar ,megjithese gjendja
   jote duket e pa shprese.

  2. Hajrulla Cakerri says:

   C’fare fati per Albanet ! Ja kapi Rama peshkun e arte Like ne restorant.

 6. AMELA says:

  NUK duhet ti kerkoheshe Bashes zgjidhje e krizes .

  ai e di shume mire nga kush duhet te kete frike.

  do ishte me mire ti kerkoheshe doreheqje duke i dhene

  imunitet dhe strehim te sigurt anonim .

  1. me says:

   ti ofrohet imunitet e strehim nje hajduti e krimineli qe i ngjyer duart edhe me gjakun e 21 Janarit? Nga cila ane e botes vjen ti Amela?

 7. qorri me motorr says:

  Kopili plak Sala si gjithmone shtyn te tjeret per te bere punet e felliqura, dhe kur qelbet puna, mutin e mbajne qolet e Sales. Ne kete rast, i gjithe inati dhe zhgenjimi i Evropes po i bie Lul Bashes. Sala del i palare, se ne fakt fytyra e tij e frikshme nuk ka rene shume ne sy keto javet e fundit. Me shume se gjithe te tjeret ne cader ka pellitur bytheci Lulzim Basha. Keshtu si po ecin gjerat, Luli po shkon ne te s’emes, mu si shume te tjere para tij. Evropianet dhe amerikanet ne kete histori jane “idiotet e dobishem” qe kur ndizet zjarr ne Shqiperi shkojne me vrap te Sala dhe i luten te qetesoje gjerat.

 8. Drejtesia says:

  Ne fjalen e Bashes dy gjera u vune re:
  1. Ose qeveri teknike ose nuk hyjme ne zgjedhje
  2. Kercenimi per destabilitet kur tha se nuk mund te kontrolloje dot nje pjese te elektoratit qe sipas tij jane shume te acaruar dhe per me teper ndaj nje qeverie po sipas tij delegjitime.

  Por, nese ke kete kusht qe e di shume mire se s do ta realizosh dhe kercenon me destabilitet logjikisht i bie te jesh ne realizim te skenarit serb. Kur je i kapur nga agjenturat je si pune kamikazi…do e cosh deri ne fund planin, ndryshe pasojat jane te qarta….

 9. Nari says:

  LULUSHE!! DORHIQUUUUUUU!!!!👎👎

 10. NAQJA says:

  🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴
  I-HA, I-HA!!!!!!!!😀😀

  1. Mi ma says:

   Hahaha Basha jo vetem idete nuk i ka te vetat por dhe cadren e ka grash.!! Kushedi per cilen esht mesazhi ! LoL*

  2. Mi ma says:

   Hahaha Basha jo vetem idete nuk i ka te vetat por dhe cadren e ka grash.!! Kushedi per cilen esht mesazhi ! LoL*

  3. Mi ma says:

   Hahaha Basha jo vetem idete nuk i ka te vetat por dhe cadren e ka grash.!! Kushedi per cilen esht mesazhi ! LoL*

  4. Patrizia says:

   Paturpesia e disa politikaneve shqiptare (se mund ti quajm politikane) esht qe pasi Kane bere lloj- lloj piselliqesh behen ” grup”bashkojne ATO forca te fundit qe i Kane ngel per ti bere balle dallges se drejtesise qe po i merr frymen.Njerez te shpifur!!!Politikane akoma me te shpifur!!!!!

  5. Patrizia says:

   Paturpesia e disa politikaneve shqiptare (se mund ti quajm politikane) esht qe pasi Kane bere lloj- lloj piselliqesh behen ” grup”bashkojne ATO forca te fundit qe i Kane ngel per ti bere balle dallges se drejtesise qe po i merr frymen.Njerez te shpifur!!!Politikane akoma me te shpifur!!!!!

  6. Patrizia says:

   Paturpesia e disa politikaneve shqiptare (se mund ti quajm politikane) esht qe pasi Kane bere lloj- lloj piselliqesh behen ” grup”bashkojne ATO forca te fundit qe i Kane ngel per ti bere balle dallges se drejtesise qe po i merr frymen.Njerez te shpifur!!!Politikane akoma me te shpifur!!!!!

 11. Malja says:

  Viiiiiiiiiiii!!! Pi!!!!!! Uei!!!!😀
  I dhjeu fare ky DULLA!!👎👎

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *