VIDEO/ Rrezikuan jetën për të shpëtuar dy fëmijët e bllokuar në makinën e përmbysur

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Dy fëmijë të vegjël kishim mbetur të bllokuar brënda një makina të përmbysur nga uragani i tmerrshëm që kishte përfshirë  qytetin e Teksasit.

Uji po depërtonte brenda dhe fëmijet rrezikonin që të mbyteshin.

Por një grup burrash po u menduar dy herë u hodhën në ujë për të shpëtur fëmijët.

Pas shumë tentativave për të hapur derën, njëri nga këta burra arrin të nxjerr njërën nga fëmijët të cilën e vendos në veturën e tij, derisa menjëherë pas tij një burrë tjetër sjell fëmijën tjetër.

Fatmirësisht fëmijët nuk pësuan dëmtime.

Këto persona me të vërtetë që mëritojnë që të quhen heronj.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *