Aleatët ndryshe, Shehi: Bashës ia kam thënë se kemi për detyrë t’i çojmë shqiptarët në zgjedhje

Kreu i LZHK dhe aleati i Bashës, Dashamir Shehi tha se me këtë që bëri sot kryeministri Rama duke u tërhequr nga oferta e 25 prillit, po mundohet ti shkurtojë kohën negociatave. Shehi tregoi në studion e Tonight se Bashës i ka propozuar se shqiptarët duhet t’i çojmë në zgjedhje, pavarësisht se kur.

Çfarë ka ndryshuar nga paketa e McAllister me këtë të sotmen?

Ato 4 ministra u bënë zv/ministra. Data e zgjedhjeve nuk është diskutuar. Sot Rama me mendjen e tij ka menduar që ka mbërrit goxha shumë dhe i ka mbyll pazaret në kampin e vet. Praktikisht nuk ka më kundërshtarë dhe mendon se mund të shkelë me këmbë opozitën.

Është një ide e gabuar dhe këtë e thotë nje njeri si puna ime që ka hyrë tek liberale dhe po të vazhdojë me këtë arrogancë dhe njerëzit e urtë si puna ime do neverikoseshin. Ky njeri del e tallet me opozitën dhe thotë keni 48 orë. Ku do shkojmë ne? Do bëjmë ndeshjen e kthimit! Ky nuk mund të përcaktojë oraret dhe afatet. Në këtë mënyrë ky po i shkurton kohët negociatave. Duke e lënë kaq shumë nuk po na le shteg tjetër veç rrugës, rruga ka të papritura të tjera.

Çfarë propozuat në mbledhjen e grupit?

Kam propozuar atë që e kam thënë hapur. Sido qoftë ne kemi për detyrë ti çojmë  shqiptarët në zgjedhje. Do t’i çojmë pas 5 javësh siç pretendon zotëria e tij, apo pas 5 muajsh sic pretendon zotëria tjetër, kjo është një çështje qëshpresojmë të arrijmë përmes negociatave, por qëllimi final i PD dhe aleatëve është ti cojë shqiptarëve në zgjedhje, por me kushte minimale të rregullit zgjedhor.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Aleatët ndryshe, Shehi: Bashës ia kam thënë se kemi për detyrë t’i çojmë shqiptarët në zgjedhje”

 1. Maloku says:

  O Dash i tirones je thjesht nji dallkuk.

 2. malo says:

  jo po pas vjetesh …ik or pijanec , turp qe politika ka mbet ne duar tuja

 3. Manushaqja says:

  PO ÇAR THUA ,O KATRAN,
  BASHË ZIU ,S’GJEN DERMAN,
  SE VETINGUN KA TEK KOKA,
  PO JA THOTË E. GJITHË BOTA.

  KY LULUSHI ,QAN ME LOTË,
  BËN TË DALË ,E NUK DEL DOTË,
  AS SKYPIONI😀TRIM I RALLË,
  SE NDIHMON DOT ,KËTÊ RADHË,
  POPULLOTE , KAVOJEEEEEE!!!!😝😝😝😵😵😵

 4. Coli says:

  Ore, !!! Po me Dashin ,Ç’patët!!
  Rraki ,pi i ziu!😳😳😳😳😳😳

 5. Life is game says:

  Or Dash, nuk te gjykoj! Po me qe je afer Lulit, i thuaj Lulit por Sales se ne Shqiperi, historia e famshme e Preshit te Lushnjareve, eshte bere sindrom tani. Shqiptareve ju duket shume argetuese! Neper kafe dhe blogje thone se duan te perdorin kastraveca me homogjene. Qe t’ja kalojne Lushnjes. Eshte ceshtje psikologjie psh e te forteve te qytetit.
  Prandaj thuaj Lulit, pse jo edhe Sales qe te ruhen. Kavajsit dun me kap ndonje peshke te madh qe te beje buj.
  Dashamiresisht or Dash! ( Shenim : Ti mos kij frike, se te njohin per burre te drejte).

 6. Taku says:

  Çja fut kot ,ky ore shokëëë!!!!!😝😝

 7. Sami says:

  Sot jane me qindra shqiptare te graduuar ne universitetet me te mira te botes dhe sot ne duhet te durojme pordhet me rigon te ketij pijaneci dallkauk qe harron se cfare thoshte ne cader. Tani Dash mandallja hiqet sikur ka te drejte sikur gjoja i ka thene por se kane degjuar. Sa mund te rregullohet goja e keij pijaneci aq ka per tu rregulluar edhe kjo turme partish qe e quan veten te djathte por qe ska asgje te perbashket me te djathten. Keta vodhen e plackiten shqiperine dhe tani kekojne perseri te jene ne krye te trapezes. Yyyyyyyyytttttt fare e poshter bastarde.!!!

 8. Arber Iliri says:

  O Dash shteti ka kushtetute e ligje, nuk shkohet ne zgjedhje kur ti doje bytha Bashes, Presidenti i juaj Nishani ka dekretu daten e zgjedhjeve ne baze te ligjit sipas procedurave.Mos barazoni levuzjet ligjore me ato antiligjore.E papare ne bote ne vendet me nje fare sistemi demokratik qendrimi i Bashes dhe i ketyre kastravecave te tjera.Treguan se nuk duan t’ja dine per kushtetute e ligje.Ky eshte turp.Duhet te zhduken nga politika.Loja politike behet brenda rregullave.

 9. Franci says:

  Turp per ty qe per nje vend ne listat e Bashes u ktheve ne zagar o Dash vodka !!!Njeri i trashe e dallkauk.

 10. votusi says:

  Sinqerisht kam vleresuar intelektin tuaj por sot jeni nje paterice dhe kjo eshte per tu shqetesuar…..

 11. Asus says:

  Dash rakija; Rama mendon per PS Jo per ju qe jeni shtri ne rruge si ata femijte e perkedhelur. Po doni zgjedhjet hyni, po nuk doni rrini ne cader. Rrugen zgjodhet, mbajeni meshendet se benit si te forte. Do rrezojme Ramen thoshit. Vazhdoni se per ta rrezuar keni.

 12. liza becaj says:

  O Dash durimi ka nje kufi.Deri kur ju do te vazhdoni te kembengulni per ato tuajt dhe ju vjen keq per tonat.Pse I quani tallje keto tonat kurse tuajat jane objective “”Zgjedhje te lira dhe te ndershme”” keto valle do ti garantoje qeveria ”teknike” boll se na habitet.kujto pak si jane zhvilluar zgjedhjet ne te shkuaren ”'”te lira dhe te ndershme”'”…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *