BATUTAT/ Takimi Rama-Basha në Presidencë: Mos më fol si në çadër se…

Këshilltari i kreut të Kuvendit, Lorenc Vangjeli ka zbardhur sot në “Opinion” edhe batutat midis Ramës dhe Bashës në takimin me ndërmjetësimin e presidentit Nishani.

Kështu, Vangjeli tha se menjëherë mes tyre pati debat dhe batuta.

Ka qenë Basha i pari ai që ka nisur të lexojë kushtet e opozitës dhe Rama ka ndërhyrë menjëherë duke i thënë:

“Mos më fol si në çadër se hutohem dhe nuk të ndjek dot”, ka thënë Vangjeli.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “BATUTAT/ Takimi Rama-Basha në Presidencë: Mos më fol si në çadër se…”

 1. Xhani Tirona says:

  Grande Ed i!!!!

 2. Nina says:

  LUL-LEGENI,DERDIMENI,
  MIRË NA E BËN ,SE HAK E KEMI,!
  REPUBLIKË TË RE NA THOTË,
  POR DERËZIU E KA KOTË!!!😹😹😹😹

 3. albaniac says:

  lol Rama ka marre leksionet e duhura nga Blair gjeja me e zgjuar qe ka bere nje “politikan” qe nga post komunizmi i viteve ’90.
  Sido qe te jete banda e qadres nuk eshte rastesi dhe eshte rrezik kombetar ne formen me akute.
  Financimet ruse se bashku me spiunet ruse jane tashme ne veprim ne albanistan. Do ti shikoni ne Kavaje ne veprim.
  I mbetet Rames qe te beje presion ne BE (bashke me Thacin) dhe te ndjeki udhezimet e Blair/Li. Qadra tashme eshte bere “kolkoz” me metodat e KGB. Maqedonia, Mali i Zi, Kosova dhe Shqiperia jane pikat me te dobta te Putinit dhe pikerisht kjo e fundit eshte simboli anti-rus dhe qe BE dhe USA duan apo nuk duan jane te detyruar te mbeshtesin shqiptaret. Nje destabilizim i Maqedonise eshte nje tregues force i BE NATO dhe USA nepermjet Shqiperise, Ndaj dhe muzhiket ruse qe jane ne territorin e Shqiperise po perpiqen qe me ane te qadres te hedhin minj te ngordhur, sic jane banda e pedese dhe zvarranike te tjere. Prandaj dhe ne duhet qe te mbeshtesim Ramen, i mire apo i keq qofte , me ose pa drroge, por eshte i vetmi aleat i shqiptareve per momentin. 18 qershori duhet te jete absolutisht kunder qadres, ndryshe Putini do ti sllavizoje shqiptaret.
  Eshte shume serioze situata duke pare qe Maqedonia po shperbehet dita dites dhe me zgjedhjet ne Shqiperi ne nje muaj koje te ndjekura me zgjedhjet ne Kosove. Tani shqiptaret duhen te jene bashke me shume se kurre. Muzhiket ruse kane experience sic bene ne Krime, Bosnje…i keni ne Shqiperi follow the money dhe do ti gjeni. Financat e qadres dhe “revoltat e Kavajes” kane nje “filantropist” qe flet rusisht, plaku i Vicidolit ka nje llogari te vecante qe thyen cekun me rubla… Banka Boterore duhet ti di keto levizja financiare, Qefprishurit e pedese ish shitesi i makinave te perdorura selami, ish lexuesja e lajmeve bregun dhe dizenjatorja e partise topalli kane shume vrer dhe duan te nxjerrin zorret dhe tani eshte rasti me i volitshem per te pare se cpo ndodh me anen pro-putin brenda qadres.
  Nga nje e paafte si Mogherini apo Kahn nuk duhet pritur me, Mos harrojme sec ndodhi ne 2009 dhe ne 2013 kur Merkel mbylli cdo negociate per te futur Ballkanin Perendimor ne BE. Tani eshte shume vone per BE te nderhyje me reforma dhe embargo. BE po tregohet shume e kujdeshme per te mos folur troc me shqiptaret dhe tu thate se jane e vetmja force kunder slavizmit rus ne Ballkan.

  Edhe njehere nje Rame i konsoliduar, eshte nje Shqiperi e paprekur dhe etnike njekohesiht.

  Albaniac

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *