Berisha: Ja pse kanë ngecur negociatat pasi Rama nuk…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë lidhur me takimin që Rama zhvilloi me Bashën në ambjentet e presidencën me ndërmjetësimin e kreut të shtetit Bujar Nishani.

Përmes një postimi në facebook Berisha jep arsyet se pse kanë ngecur negociatat për zgjidhjen e krizës politike.

Ish kryeministri shkruan se  Rama po e shtyn vendin drejt humnerës pasi nuk pranon një kryeministër teknik.

 

STATUSI I BERISHËS:

Karrigia e Norieges se Shqiperise, Edi Rames, po shtyn vendin drejt humneres!

Ne vend te nje zgjidhje politike, zgjedh mbrojtjen me cdo çmim te karriges se tij!

Te dashur miq, Noriega i Shqiperise pranon cdo gje tjeter por jo nje kryeminister teknik sepse nuk i njeh vetes asnje pergjegjesi per Narko-Republiken qe ndertoi.

Ne kater vite ai nuk iu tregon dot shqiptareve nje veper publike, rruge, shkolle, spital, ujesjelles, kanalizim apo premtim te mbajtur por vetem narko- polici, narko-deputete, narko-pushtetare, narko-fermere, ara te pafundme kanabisi, tunele, magazina shteterore me kanabis dhe laboratore nder me te sofistikuarit per drogen dhe, njelloj si Noriega, banken e tij per larjen e parave te droges!

Narko-Republika eshte mjedisi qe vret voten e lire te shqiptareve dhe ushqen me gjakun e tyre pushtetin e krimit te Edi Rames.

Ai nuk ndjen asnje pergjegjesi per lirimin nga burgjet per qellime elektorale te vrasesve serial, bandave terroriste dhe bllokimin e dekriminalizimit.

Vetem ne administrate shteterore ai ka sot mbi 400 vete me rekorde kriminale dhe ne grupin parlamentar zevendesoi nje grup vrasesish e trafikantesh me nje grup tjeter, po te markes se tyre. Krimi dhe vetem krimi eshte garantuesi kryesor i pushtetit te tij dhe vrasjen e votes se lire. Ai per karrigen e tij ka shnderruar te gjithe rrogtaret e administrates, ushtrise, policise, gardes, ndermarrjeve publike ne trupe elektorale te partise shtet!

Pra Edi Rama nuk do zgjidhje politike. Ai per karrigen e tij do me çdo kusht t’iu rrembeje voten dhe te ardhmen tuaj. Revolucioni demokratik do ta hedhe Noriegen e Shqiperise ne vendin qe ai meriton! sb

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Berisha: Ja pse kanë ngecur negociatat pasi Rama nuk…”

 1. Muzhaka says:

  E po te del nje felliqesire dhe te ben moral .E tmershme.

  1. Timi says:

   Ka ikur koha e Ramiz Alise kur ju i benit presione per qeveri teknike. Kjo eshte qeveri demokratike e zgjedhur nga populli. Kane kaluar 26 vjet demokraci dhe ne nuk mund te lejojme qe te luhet me popullin shqiptar me qeveri teknike. Kjo qe kerkon PD eshte grusht shteti me cader. Nuk mund te ndodhe. Nese z. Rama e pranon kjo do te jete humbja e tij me spektakolare ne syte e votuesve.

  2. voica says:

   Kishte vene pergjues Nishanlliu ne zyra me ndihmen e Vishos, e paska degjuar live debatin, ndaj doli flet pa folur te zotet e punes me pare. Ne fakt, ky eshte i zoti i punes. Plehra e ketij vendi!!!

  3. ULLI MAGNA says:

   URTESIA E ‘SHQIPTARIT TE RI’ ALBANO CARRISI DHE ISH-BASHKESHORTES ROMINA POWER
   NE ‘HIMNIN E TYRE PER LIRINE’, QE NGRITEN PESHE EDHE ‘ZEMRAT’ E SHQIPTAREVE NE SHTATOR 1990,
   DHE QE IU DUHET RIKUJTUAR ATYRE QE FLIRTUAN DHE VAZHDOJNE TE FLIRTOJNE ME TE KEQEN KOMBETARE
   PER 27 VJET ME RADHE :
   NE SHQIPERI, VETEM JANULLATOS-i DHE BERISHA NUK PRANOJNE TE ‘DALIN NE PENSION’ …

   Libertà
   Scende la sera sulle spalle di un uomo che se ne va.
   Oltre la notte nel suo cuore un segreto si porterà.
   Tra case e chiese una donna sta cercando chi non c’è più.
   E nel tuo nome quanta gente non tornerà.

   Libertà, quanti hai fatto piangere.
   Senza te, quanta solitudine!
   Fino a che avrà un senso vivere
   Io vivrò per avere te.
   Libertà, quando un coro s’alzerà
   Canterà per avere te.

   C’è “carta bianca” sul dolore, sulla pelle degli uomini.
   Cresce ogni giorno il cinismo nei confronti degli umili.
   Ma nasce un sole nella notte, nel cuore dei deboli.
   E dal silenzio un’amore rinascerà.
   Cercando te!

   Libertà, quanti hai fatto piangere.
   Senza te, quanta solitudine!
   Fino a che avrà un senso vivere
   Io vivrò per avere te.
   Avere te!
   Libertà, senza mai più piangere.
   Senza te, quanta solitudine!
   Fino a che avrà un senso vivere
   Io vivrò per avere te.

   Avere te…..

  4. Kujtimi says:

   Po futi hundet LLAPAQEN BERISHA KY KRYEBANDIT
   CDO GJE PRISHET.
   IK O KERME NA MBYTE ME ERN TENDE TE KEQE

 2. dada says:

  Vittingu Bershia

 3. AMY says:

  asnje fjale e nxjerre nga goja e kriminelit plak Berishe qe po i vjen fundi, nuk besohet, si Noriega ke qene ti mor plak sharlatan, dhe armik i ketij vendi dhe populli, te krahasosh Ramen me Noriegen, eshte njesoj si te te thuash ti qe je i mire kur ti je njeriu me keqberes ne kete vend.
  Asnje fjale nuk te besohet ty,

 4. Fieri says:

  Vetem ky njeri nuk duhet besuar. Keta le qe e duan ,por e duan edhe te rruar…….. A ka kushtetute e ligje ky vend,apo kushtetut e ligj eshte Saliu e Basha. Kur qeveria duhet te dorehiqet se do opozita ,athere pse zhvillohen zgjedhjet ? Pse e shqetasoni popullin ? Populli ka zgjedhur nje mazhorance e mazhoranca zgjodhi qeverine , kjo qeveri largohet vetem kur do shumica e populit……. e jo kur do bytha e rjepur r SALIUT DHE bASHES………..

 5. Ilir says:

  Sali Berisha, ndryshe Noriega i Shqiperise akuzon Ramen sikur ky i ka marre shembelltyren. Eh sikur te ishte keshtu :
  – Ajo Cadra ne mes te Bulevardit kryesor te Kryeqytetit nuk do te ishte,
  – Berisha, Basha e tj. do te ishin pas hekurave me hekura nder duar,
  – Do te kishim me shume prosperitet dhe qetesi ne vatrat familjare.

 6. DITA says:

  KRYEKRIMINELI PER 25 VITE CFARE NDERTOI???CFARE VEPRE TE MIRE NA LA???FIRMAT PIRAMIDALE???1997 VELLAVRASJEN ME MALOQT E SHPELLAVE????1998 ME KRYKARINAZEMHAJDAR????PER GERDECIN??PER 11 JANARIN??? CFARE FLET MOR PJERDHURINE SHQIPTARISE???NE BURG QELBESIRE BASHKE ME CADREN TENDE.

 7. shqiptar says:

  Kerma e PD doli te kuterboj mjedisin shqiptare me deshiren e madhe qe mundesisht ta infektoj e te perhap murtajen e vdekjes !
  Kot lodhesh.
  Nuk ke shanc kesaj radhe.
  SHBA sebashku me BE kesaj rradhe te kane pregatit trekemshin politik o vrases i popullit tend,o vrases i demokracise ne Shqiperi.
  Burgu te pret ty,Giten,Zenin e Sllobodanken.
  Si familja e Kadafit do perfundoni ,fund shum te hidhur po i pregatisni vetes.

 8. ABC says:

  Vetem e vetem qe shkaktari i te gjith kesaj del e jep moral kur dihet se ai eshte pergjegjesi i ter kesaj situate do i thesha Rames qe te mos leshoje as edhe nje gje.

 9. Populli says:

  S’te ka mbetur gje vetem te lehesh si qen rrugesh mbasi e shkaterrove kete vend me shume se 500 vjet Osmanet.

 10. fakti says:

  Shqiptaret kudo ku jetojne duhet ti nisin me e-mail ambasades te SHBA e te BE ne Tirane pritshmerine qe kemi per ta pare para drejtesise kriminelin Berisha .
  Jemi me dhjetra mijra qe kemi kete pritshmeri nga VETINGU ,le tua shprehim deshiren per drejtesi miqve te Shqiperise e Shqiptarve.

  1. Petrit Shkembi says:

   I shkruani PPEve Daulit e McAllister…

 11. Ballabani brenda cadres says:

  Ja kush vendos ne PD,nuk vendos “cadra” me Lulushen ne krye,por KRIMINELI Sali Berisha.Lulushi,nuk ka as te drejte te thote nje fjale per bisedimet,te drejten e ka S-aleja,i cili pamvaresisht se cfare eshte biseduar,eshte “plotesisht” i brendshem,Luli,asnje presje nuk mund te luaje prej atyre qe ka vendosur Berisha…
  Nuk ka kryeminister tjeter deri me 18 Qershor,mbas kesaj date e vendos populli me vote,o Sali krimineli….

 12. Petrit Shkembi says:

  Shkon per lesh Sali! A e kupton valle?

  Rama nuk mbron karrike të vjedhura si puna jote! Ka ardhur me votat e shqiptareve dhe jo me kerkese tenden! Me te njejtat vota qe u zbythe e do zbythesh ti dhe ky harremi jot oriental!

  Vetingu do behet! Ne burg do shkoni dhe shqiptareve do tu rishperndahet pasurite që ju i keni vjedhur!

 13. Faro says:

  Po kush te beson ty meeèeeee pas 25 vjetesh qe ke genjyer kaq shume sa as buuuuuudallenjte e dijne qartesisht se cfar perfaqeson

 14. Faro says:

  Po kush te beson ty meeèeeee pas 25 vjetesh qe ke genjyer kaq shume sa edhe buuuuuudallenjte e dijne qartesisht se cfar perfaqeson

 15. xhaja nga Kavaja says:

  IMUNITET para VETINGUT !

  Luli eshte thjesh gramafoni i Saliut .
  Saliu po kerkon Imunitet per vete e per familjen e tije(Zenin,Giten e Sllobodanken) .
  Kete e ka shprehur haptazi ne ditet para se te votohej ne parlament Vetingu mu para hyrjes se Parlamentit!
  Foli haptazi duke thene se ai (Saliu) merte persiper te gjitha pergjegjesite per çkishte bere vete ,plus femijet e tije, ndersa çkane bere ministrat e tije ,ata jane te rritur e le te mbajne pergjegjesi vete….
  Ai çoj haptazi mesazh nderkombetarve se çfar po kerkonte: IMUNITET ,Mos gjykim nga drejtesia te tije e te familjes.
  Shpesh diktatoret apo kriminel qe kane drejtuar qeveri neper bote e kane pasur kete privilegj, te shohim se si do veje puna e ketij tonit (SALIUT).

 16. a says:

  vetingu te ben te lehesh dhe azgje tjeter VETING

 17. te largohen nga politika vrasesit e 21 janarit kriminelet berisha e basha, te largohet nga politika kryeministri kriminel qe per biznesin e sypeshkaqenit, qe eshte djali I grues se tij vrau 26 vete, te largohet nga politika urdherdhensi per vrasjen e remzi hoxhes sali berisha. te largohet nga politika ai qe shkaktoi tragjedi kombetare duke vrare miera shqiptar e nxit vella-vrasjet e tmerrshms jug-very. te largohet nga poltika vrasesi I azem hajdarit sali berisha, te largohet nga politika tradhtari basha qe fali teritor shqiptar greqise. nuk ka as nuk ka pase kriminel me te mbedhenj ne parlament se berishen e bashen. te largohet nga poltika kush ngriti e mbrojti lazaratin, ai dihet me emer eshte sali berisha, e ka mbrojte me arme per kete pyeteni bujar mehmeti n lull bashen keta ngriten narkotrafikun. ps-ja te kerkoje largimin e ketyre krimilve me rekorde te tmerrshme kriminale ndaj shqiperise e shqiptareve.

 18. Toli says:

  Ti,duhesh,zhdukur,nga,faqja,e,dheut,sale,I,pa,bese,siti,tradhetar,si,ti,vrases,si,ti,I,lidhur,me,krimin,si,ti,ne,bote,je,I,pari,ti,sali

 19. LORA says:

  E harxhoj kohen time,per te lexuar statuset e mortjemadhit brekedhjere,sepse ne tere sulmet dhe akuzat e tij mesoj shume nga krimet qe ky u ka bere shqiptareve.Perpjekjet per t’ia adresuar zullumet e tij te perbindshme Kryeministrit te shqiptareve dhe per te n’a u drejtuar neve si “miqte e tij” jane perpelitjet dhe konvulsionet me degraduese te ketij monstre.
  Per mua eshte lajm I mire,,,,,ka ngordhur perfundimisht koha e marreveshjeve te nano-kurvave ,si ajo
  e 9 marsit 1997 me dr.krimin.
  Qofte I shenjteruar verdikti I shqiptareve ne shumice te cilesuar I 23 qershorit 2013,,,,qe shpetoi Shqiperine dhe ia futi vaterlone ne bythe kryeshqupsit brekedhjere.
  Qofte edhe me I dobishem verdikti I 18 qershorit te sivjetem.

 20. capi dhia says:

  Rrofte shoku Enver Berisha. Ne bythe bre, c te ngjare, tamam si statuset e Xhaxhit nga varri ?!. Nuk u genjej, ka prononcime te Enverit per regjimin e Norieges, rremoni e do ti gjeni. Ka qene tamam komunist Sala Berisha, pale se c’ duket.

 21. Matrapiku says:

  29 ne Gerdec e 4 ne mes te bulevardit! Harram letter qe e quajne veten socialiste. Akoma llap ky qen!

 22. valentina says:

  Eshte e vertete qe Kryeminisri nuk e leshon karrigen sepse eshte ajo karrige qe ju gropos te gjithe juve te degjeneruarit dhe tradhetaret e SHqiperise sepse ai Kryeminister dhe ajo karrige eshte varri juaj i hapur qe ju pret seshpejti por ju doni Kryeministra si ata qe kane qene per 20 vjet edhe pse keni vrare_vjedhur _dhe keni shitur kete vend keni jetuar si pashallare dhe nuk ju eshte ngulur gjemb ne kembe.Ti sali karadzici me banden tuaj te cakejve kete hall ke por nuk te ve faj se ne dejet tuaja qarkullon gjak serbi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *