Deputeti demokrat, kërkesë Bashës: Të ndalet linçimi i Jozefina Topallit nga figurina qesharake në PD

Ditët e fundit, pas kritikave për veprimet e Lulzim Bashës, deputetët demokratë Jozefina Topalli, Majlinda Bregu, Eduard Selami etj, janë sulmuar egërsisht nga deputetë të tjerë të PD-së dhe militantë të kësaj force.

Kjo ka bërë që në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar, deputeti Igli Cara t’i kërkojë Bashës të ndalë linçimet publike ndaj zërave kritikë në PD.

“Në të gjitha rastet do t’i qëndroj vendimit të grupit parlamentar të PD-së dhe të zotit Basha, edhe nëse do jetë për mospjesëmarrje në zgjedhje, ndonëse në 27 vjet anëtar i PD nuk e kisha menduar që mund të shkonim në një vendim të tillë politik…

Vendimi ynë përfundimtar për zgjedhjet duhet të merret vetëm pasi te kemi shteruar çdo negociatë.

Linçimi publik i drejtuesve si Jozefina Topalli nga njerëz që nuk përfaqësojnë asgjë në PD, është një gjë që duhet ndalur urgjentisht”, mësohet se është shprehur Cara në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Deputeti demokrat, kërkesë Bashës: Të ndalet linçimi i Jozefina Topallit nga figurina qesharake në PD”

 1. Luli says:

  Jashtë politikës ,kjo e zheleve ARMANI!!👎👎👎👎👎

 2. Soni says:

  Sa rehat kemi qënë pa fityrën e kësaj megallomane
  e arogante në krye të parlamentit!
  Më antipatike ,politikane , s’ka pordhuar deri më sot
  çadra e pordhës!
  👎👎👎👎👎👎

 3. drita says:

  I dashur Igli, nuk ka njeri qe lincon Jozefina Topallin. jo eshte demokrate e vertete pasi e ka provuar vuajtjen mbi kurriz. Nuk eshte njelloj si te kesh vuajtur dhe te kesh qene i privilegjuar, siç jane shumica ne PD. (e kam provuar vete kete persekutim nga PPSH)
  2. jOZEFINA NUK LINçOHET SE NUK I AK DALE EMRI NE ASNJE RAST per korrupsion. Femijet e Jozefines jane shembullore ne jeten e ture te qete dhe familjare.
  3. Jozefina eshte nga nje familje fisnike dhe patriote. Ato qe fliten jane thjesht nga xhelozia. Edhe ne se eshte e ashper e ka be jeta, pasi eshte perballur qe femije me regjimin dhe nuk ak qene e lehte.
  4. Eshte grua me integritet vete e familjen dhe mendoj se duhet degjuar e jo linçar. Megjithate respekte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *