Deputeti i PS: Ky bishti i Saliut, Lulush Basha s’bën marrëveshje, sepse plaku s’mban mbi shpatulla pasojat e Vetting-ut

Deputeti socialist Pjerin Ndreu ka qënë tepër ironik me deklaratat e kreut të PD Lulzim Basha në çadër.

Sipas tij, ai mban fjalime para 300 punonjësve të Xhelal Mziut që duan të ruajnë vendin e punës, por nuk është tjetër veçse bishti i Saliut.

Ky bishti i Saliut, Lulush Basha, e ka te veshtire te beje mareveshje, sepse plaku nuk mban mbi shpatulla pasojat e Vettingut, dhe se argetimi i tij ne cader ka qene maksimal.

I shkon goja vesh ne vesh nga buzagazi, se kurre ne jeten e tij nuk ka pare e ska per te pare aq njerez te kene adrenaline te tille kur flet ai.

 Eshte normal qe 300 punonjes te Xhelal M(ziut) dhe te ca punetore lulishtesh te bashkive demokrate te jene ne ekstaze, jo per zerin e cjerre te Lulit, po per ruajtjen e vendit te punes!”, shkruan deputeti Ndreu në adrsën e tij në rrjetin social.

 

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Deputeti i PS: Ky bishti i Saliut, Lulush Basha s’bën marrëveshje, sepse plaku s’mban mbi shpatulla pasojat e Vetting-ut”

 1. Nafiu says:

  LULUSHE ,MOJ LULUSHE,
  S’KE FAJ TI ,E KEMI NE.!
  NA D ÇAVE KOKËN EEEE!!
  KOKËN EDHE ..YTHËN EEEE!!😃😃😃

 2. mergim tari says:

  Ta quash bisht te nje burri (te Saliut) atehere nuk eshte me sic e quan ti Pjerin, duke I thene LULUSH, por duhet quajtur BIBILUSH…..

 3. Zambi says:

  Pjerin varja lulushit po ti mire i ke pas punetoret e parcelave? Ata t’i kesh mire se te tjerat jane parendesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *