Parashikimi i Arian Çanit për PD-në dhe Lulzim Bashën

Duke komentuar aktualitetin politik, Arian Çani tha se palët janë ende në procesin e komunikimit dhe PD do hyjë në zgjedhje, por kjo do ketë risk pasi Basha do marrë kritika të shumta për veprimet aktuale.

Sipas Çanit, sot SHBA dhe BE kanë një fotografi të Bashës dhe Ramës, që tregon se Rama është ulur për të negociuar, dhe rrjedhimisht kjo shfajëson sado pak Lulzim Bashën.

Më intereson më shumë rezultati sesa procesi i ditës së sotme. Basha tha se nuk do ketë bojkot, pra çfarë do ketë? Mendoj se jemi në procesin e komunikimit.

Mendoj se partia që Basha drejton do hyjë në zgjedhje, por nuk di datën e saktë. Do ketë risk kur të hyjë se do i turren duke i thënë se ti na turpërove me këtë që bëre.

Qëllimi sot është që opozita ti japë një fotografi perëndimit. Sot në BE dhe SHBA ka një fotografi që thotë se Basha s’ka dhe aq faj se ndryshe pse do hynte Rama në negociata.

Fotografia e Shqipërisë sot është ajo e krizës. Sot nuk del më njeri të thotë që është krizë e PD si më parë, por krizë politike”- tha Çani në emisionin “Studio e Hapur”.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Parashikimi i Arian Çanit për PD-në dhe Lulzim Bashën”

 1. nina says:

  Ik p pirdhu ti!
  kur e mban veten për opinionist dhe ky gagaçi,!
  Slidh dot dy fjali.!
  Kur thotë njëri:
  S’ARTIKULOHET DOT !!👎👎👎👎👎👎👎👎👎

  1. Zen Kok Loqe says:

   Pika neve kur na ben analistin nje product I analeve. Pastruesi I haleve te Parisit na ben si I squet ne Tirane, thjesht se pastron parate e Sali Berishes.

 2. mario says:

  Po ky trapi ,ore?
  S’i erdhi ajo dita për të ikur nga Sgqipêria ,ky plehra??🙈🙈🙈🙈🙉🙉🙉

  1. nn says:

   Do e kete shtyre qe te ndihmoje Bashen me opinonin e tij ……. hahahaha

 3. reni says:

  🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🖕🖕🖕🖕

 4. grer says:

  Avash or toc! Me punen e asaj fotografise, dukesh qe cope gomari! Po pse mor Ça Ça, kaq te lehte jane amerikanet dhe BE! Apo e ke fjalen per ish-kongresmen ne pension qe gjen Mehdiu, nga vajtje ardhjet ne Amerike!

 5. DALLTON says:

  O Arian -o rrip per ty edhe “gamori “me 4-ter kembe fluturon,por jo gjithmone se ju analistat e PD po mundohi tani te mbuloni mutin me shurre,por s’ju beson me njeri ,se jeni palace koke e kembe.

 6. saliu says:

  Po ik ore loqe. Sa poshte e ul veten edhe kjo Vasili qe te therret ne studio.

 7. dinamo says:

  Te ftosh Arian Canin ne rolin e analistit politik eshte njelloj si te ftosh ne studio drejtoreshen e bordellos.Ky pervers i neveritshem e njekohesisht karagjoz qe te ben per te vjelle kur jargavitet studiove ky filogrek qe ka mohuar ata qe i kane bere koken, ky sharlatan e rrufjan politik , ky gjobevenes e gojendyre….eshte kerkushi, eshte nje mut i gjirizeve e katakombeve te Parisit e Athines.Pthuu lanet!

 8. mikel says:

  ti je koqe kanari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *