Zaev “tradhton” shqiptarët: Serbët, populli ynë vëlla. Manastiret e Kosovës, zemra e Serbisë

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, ka thënë se serbët janë populli vëlla i Maqedonisë.

Këto deklarata ai i bëri gjatë një interviste pë median serbe “Kurir”, ku ndër të tjera ka kritikuar Gruevskin për njohjen e Kosovës duke mos kushtëzuar me çështjen e manastireve.

Një qasje ndoshta e detyruar demagogjike në një kohë kur Zaev është nën presion të madh dhe nën klimë kompromentuese para sllavëve për qëndrimet ndaj Platformës së Tiranës.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Zaev “tradhton” shqiptarët: Serbët, populli ynë vëlla. Manastiret e Kosovës, zemra e Serbisë”

 1. Epo kjo pune! says:

  ate pullen ne balle ta bene vellezerit… mos fol ne emer te gjithe qytetareve te Maqedonise, dakort per racen tuaj por nderkohe hapni krahun se e drejta historike eshte me shqipot

  1. Leka i Math says:

   Dridhe Like me lesh fabrike 😀 😀 😀
   Zaevi i merr me te mire te gjithe 😛
   Raportet dhe ekuilibrat ne Makedhoni po ndryshojne. Kjo qe po ndodh ne kete kohe eshte casti me i rendesishem,kur pranohen zyrtarisht me ne fund raportet dhe balancat midis shqiptareve dhe sllaveve. Nga casti qe keto raporte pranohen,ndryshimi i tyre gradual eshte i sigurte! Raportet, ashtu si pa kuptuar, me kalimin e kohes do anojne nga shqiptaret 🙂
   Makedhonia eshte shqiptare,sa greke as bullgare!

 2. Real says:

  Pse çfarë prisnit nga muti i së njëjtës hale?! Mos kishit dyshime se do binte erë më të mirë e do mblidhte bletë?!

 3. Edhe ti says:

  Aleanca e zaev me shqiptaret është thjesht e forcuar nga BE dhe USA ,u hap kutia e pandores me shqiptaret ne pushtet ,qe nuk dinë të lidhin breket e tyre e jo me te bejne shtet

  1. I paemërt says:

   Aq sa kane bere “Shtet” bucet jevgjite te Athines more shurrtore e Anastas buces kane 200 vjet me borxhe e parazitizem akoma dhe sot ai palo “Shtet” mbahet ne “kembe” nga REFORMAT e gjermanit ketu e 200 vjet hahahahahaha e imagjinon se ku jeni se kj keni mbetur more debil bodrumesh te Anastasit shko futi nje pjate supe si shkerdhate tek matufi juaj dhe leti shqiptaret se ka kush mendon prr to more turma psikopstesh e analfabetesh 300 eurosh

 4. ilir hoxha says:

  ky zaev nje kokerr pederasti. pleher fare. çfare ti bej atij huliganit , kur si ra tamam ta kishte gjymtuar.

 5. Spartaku says:

  Ky është sllavi më i pabesë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *