Berisha paralajmëron përplasje: Më 7 maj do e hedhim në kosh Edi Ramën në Kavajë, tani e pret fataliteti

Sali Berisha ka apralajmëruar përplasje në Kavajë, ditën e dielë.

Ndërsa ka folur nga çadra e PD-së, Berisha tha se Rama ka mashtruar PPE-në dhe tani, nuk ka mbetur gjë tjetër veçse rruga e revolucionit.

Revolucion, që sipas Berishës do të nisë të dielën në Kavajë.

“Çdo ditë që kalon laku në fyt po të ngushtohet

O mashtrues ordiner, nastradin i vërtetë.

Tre ditë më parë deklaronte se unë do të bëj çfarë të thotë PPE-ja, kurse dje i thoshte në takim Bashës “as i njoh fare ato propozime”.

Edvin, mos i rri larg zgjidhjes politike se alternativë do të kesh vetëm zgjidhjen fatale.

Zgjidhja politike është e vetmja zgjidhje mëshire për ty.

Edhe mëshira e ka një kufi, edhe ajo po u tejkalua pastaj të pret fataliteti”, tha Berisha.

“Data 7 maj është historike në analet e demokracisë shqiptare.

Pas 27 vitesh Kavaja sërish bëhet kryeqyteti i demokracisë.

Në 7 maj Kavaja firmos fitoren e saj, fitoren e mbarë shqiptarëve.

Kavaja hedh në kosh të plehrave, ia përplas në surrat farsën e drogës, farsën elektorale të krimit Noriegës së shqiptarëve, Edvin Kristaq Ramës.

Thirrja ime për qytetarët e Kavajës, në lartësinë e idealeve të tyre, ta shndërrojnë 7 majin në trimënë e tyre, në ditën e ngadhënjimit të revolucionit mbi farsën elektorale”, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

63 komente në “Berisha paralajmëron përplasje: Më 7 maj do e hedhim në kosh Edi Ramën në Kavajë, tani e pret fataliteti”

 1. Haha says:

  Hajdeni po ju presim. …po nuk ju qime prap pederasta me ty sale kriminelin. ..

  1. AMY says:

   jeti plak i keq dhe i cmendur qe do hidhesh ne koshin e thelle te plehrave ne daten 7 maj, dhe 18 qershor, Pa ty do jemi me te qete, me te lumtur me me shume pune, ti je delja e zeze e ketij vendi dhe kombi, fundi jot do jene zgjedhjet e lira ne Kavajen e Rilindjes,

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Rent,
    Rent O Marathonomak
    Rent e u thuaj
    S’jemi më kopeja juaj
    Se shqiptarët e pësuan
    E me dhimbje kaq gjë mësuan.

    Rent,
    Rent O Marathonomak
    Rent e i thuaj:
    (Sumën e qelbur të mos ta luaj):
    Në të dhimbset fort ky vënd
    Nxirr në shesh Shkëlzenin tënd.

    Rent,
    Rent O Marathonomak
    Rent e i thuaj:
    (Që hiç fare të mos ta rruaj)
    Se ka ardhur kohë tjetër
    Ti ke ngordhur, pordhë e vjetër!

  2. Katundari digital says:

   O plaku Mere nuk e mesove njehere se sa here ke dashur te matesh forcat ke dale i humbur. Harove se sa here je zbythur para cdo marrezie qe ke bere.Ata qe ishin te zotet i vrave si Azemin dhe i shpalle armiq si Izeti.Ky i fundit po te vjen hakut duke te nxjerre gjithe poshtersite e porositura prej teje. Karagjoz askush nuk ta ka me friken. Je bere si ata dordolecat qe trembin zogjte ne mes te bulevardit . E vetmja trimeri e jotja eshte te vrasesh te pafajshem dhe te paarmatosur si me 21 janar.

   1. gjyshi says:

    Qeni i terbuar, edhe pse plak dhe pa dhembe, eshte i rrezikshem. Edhe peshtyma e ketij qeni mund te shkaktoje pasoja…., prandej KUJDES!

 2. Maloku says:

  Se ka njerez qe i besojne akoma ketij kopuku une nuk e kuptoj.Si mor burre( burre malok hesapi) je kaq i pafytyre, kaq pa zemer e ndergjegje kerkon destabilizim ,kerkon te vrasesh perseri si ne 97 , 98 ,si ne Gerdec e 21 janar.Nuk e kuptoj ne nje shtet europian e SHBA do te lejoheshin keto thirrje te hapura per gjakderdhje,ku eshte shteti ligji prokuroria ,gjykata perse heshtin ?????????

 3. shqip says:

  Rama i genjeu ata te ppe-se. Dhe katun- maloket hidhen perpjete me dy gishtat si cfurqe . Po tu thote mostra qe edhe gomari fluturon, po thone shpellaret. Jane ngujuar ne kullen çader , e u duket e gjithe bota jashte sikur Jane hasem me ta . Ky mostra edhe vete e di qe nuk i prish zgjedhjet . Perndryshe do prishi koken e tij.

 4. DALLTON says:

  Dhe me ne fund k/komunistit SHqiptar po I numurohen ditet per tu arrestuar ,laku I ka shkuar ne fyt ,por per vete nuk merakoset ,por ka hallin e Argites dhe te Zenit ,se mbesa po e shijon duke fjetur ne hotele luksose nga 500-Euro nata dhe gjyshi ben thirrje si karaxhixhi hajdeni dhe vrituni qe te me shpetoje pasuria mua o SHqiptare.

 5. Shqiptar says:

  Sali. Je qen qe te kanë rënë dhëmbët.

 6. Dule Gabeli says:

  Po ik ore Qelbesire serbe se na mbajte peng 27 vite.
  Te pakten Rama nuk vret njeri as shet Detin tone.Nuk te voton me as Sheqerja po te ngrihej nga varri ..lere me Shqiptaret qe tallin koqet me ty dhe ate kelyshin qe ke ne krye..Ha pensionin dhe lere Politiken se nuk e ben dot me.Ta kane pire lengun Shqiptaret.U bere me keq se Assadi.

 7. na kane rrethu toçat says:

  Ty eshte me t’i qit syte venit! Vemie!

 8. Tony uk says:

  Provoje kriminel ky do jete fundi yt si familje.

  1. Drejtësia says:

   Saktë !

   Për rikujtesë se pleqëria bën të vetën, Nenet që të bëjnë të shkosh në të s’ëmës :

   Neni 221- Kryengritja

   Pjesëmarrja në veprime masive të dhunshme, si vendosje pengesash apo barrikadash për të ndalur forcat e rendit, rezistenca me armë apo çarmatosja e tyre, pushtimi me forcë i ndërtesave, kryerja e plaçkitjeve, grumbullimi apo vënia në dispozicion e armëve, municioneve dhe njerëzve, krijimi i lehtësirave në favor të kryengritësve, të bëra për të përmbysur rendin kushtetues, dënohen më burgim nga pesëmbëdhjetë gjer në njëzet e pesë vjet.

   Marrja pjesë si udhëheqës apo organizator në veprimet e mësipërme dënohet me burgim të përjetshëm.

   Neni 222

   Thirrjet për armatosje ose marrja pa të drejtë e komandës
   Thirrjet për armatosje kundër rendit kushtetues, krijimi apo organizimi i forcave të armatosura në kundërshtim me ligjin, marrja pa të drejtë e komandës së forcave të armatosura për të kryer veprime luftarake, me qëllim për t’iu kundërvënë rendit kushtetues, dënohen me burgim nga pesë gjer në dhjetë vjet.

   Neni 223

   Thirrjet publike për veprime të dhunshme
   Thirrjet e bëra publikisht për të kryer vepra të dhunshme kundër rendit kushtetues, dënohen me gjobë ose me burgim gjer në tre vjet.

 9. Populli says:

  Do ti rruash trapin

 10. Xen deledashi says:

  PËRSE KY KANCER LËVIZ AKOMA I LIRË ?????

  1. Lugati says:

   sa pytje interesante ka bo xen deledashi…bojani ket pytje lugatit kryeminister..pse pse pse pse pse?????

 11. Beni says:

  A ka ligj ky shtet a ka institucione, si mundet qe keta individ pervec se pushtojn hapsira publike dhe kushtezojn jeten e tiranes per 70 dite, te lejohen te flasin edhe ne kete menyre…

 12. demokrat2016al says:

  Nqs. do te kryej akte dhune, Berisha dhe Basha duhet te kalben ne burg. Ky maskara po i sherben klaneve antishqipetare dhe kerkon te mbaje vendin peng te sherbimeve te klaneve te tij.

 13. B.Shoshori says:

  A e pa ndonje nga ju traplleqet qe thoshte Berisha, akoma tregon perralla nga e kaluara e duke akuzuar si komuniste te tjeret dhe duke harruar se kush ka qen. Nuk kuptoj, mire ata 100 vete ne cader qe jane militant po pse nuk meret nje iniciative e shoqerise civile te dal e te manifestoj ne menyre paqsore kundrejt ketyre idiotesive te krimineleve qe d dogjen, vran e vodhen per 26 vite. Dil mor popull i ndershem e tregoni se ata ne cader nuk mund te mbajne peng miliona votues.
  Mjaft me me keto kellira nuk ka me kohe te humbim se u plakem akoma me endren qe nje dite do te jemi si europa.

 14. Daja Nga Kavaja says:

  Ore kur te ngihet trangulli ty o rrot .ari kujtohesh per Kavajen. E le ashtu sic ishe e sot kujtohet qe qenke kryeqender e demokracise.

 15. Iliri says:

  Zbatoni ligjin. Ne rast se me 7 Maj ka demostrata, ose me keq se kaq, arestoni Berishen qe beri thirje hapur. Ligji thote se diten e zgjedhjeve nuk mund te besh asnje veprim.

 16. Albann says:

  Ka 25 vjet qe kercenon me zjarrvenie…moa e toleroni me.Po mban peng nje komb me tradhetine dhe skizofrenine e tij….Prangat skizofrenit.

 17. spatrtaku says:

  O njeri prej muti! Ti nuk ke me tru,te jane bere dhalle.More injornt kriminel,me keto qe po thua ti,e bene popullin e Kavajes me te ndergjegjshem te jete kundr teje dhe ne favor te Rdi Rames.Populli i Kavajes nuk eshte budalla si ty,eshte i mençem dhe di ti ndaj gjerat mire,dhe do te jap ty nje dru te mire kurrizit tend te dal si gunge breshke.Felliqesire.

 18. Kanina e Ismailit says:

  Mos harroni SHqiptaret e mi ate qe SALI SERBI I ka ber SHQIPERISE dhe NENAVE SHQIPTARE!!!MOS HARRONI qe i biri i Beogradit ushqehet me gjake SHQIPTARESH…Kete dobic SERBIE duhet ta shkulim me rrenj familjarisht dhe ta dergojme perpara drejtesise per te gjitha krimet qe u ka ber SHQIPTAREVE!!!…TE RROJNE SA MALET DEMOKRATET E VERTET….!PERPARA DREJTESIS ESAT PASHE TOPTANI SALI SERBI!!!PROVOJE I BIRI PUTANES SEBE SA TE VLEN LEKURA NESE KA GJAKDERDHJE …!!!

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   pse e perzi muhabetin kot..pse e permen esatin me kto te degradum si puna sales…

 19. kaqi i zi says:

  plas klyshi i shkjaut,te erdhi fundi

 20. Dajti says:

  O qelbesir po bert rremuje ti vetem po u fute ne P. Te motres tend se ty te parin do te vrasim mrapa Zenin dhe Agiden dhe do te shujme si fis ti o qelbesir qe e rjepe ket kombe per 27 vjete prandaj beje hesapet mir se Lulin e komondo ti dhe ne i dime keto gjera kushe i ben trazirat dhe per cfar behe

 21. Goni says:

  Z.motherfucker
  Ti u ben thirrje qytetareve te Kavajes “…ne lartesine e idealeve të tyre “….
  Por mos harro o I pa vlere dhe I pamoralshem se morali I tyre eshte I pa krahasueshem me morralin e batakut.
  Laje gojen kur permend Kavajsit,
  Ti vjen era mut O kafshe

 22. NjeQytetarOptimist says:

  Komunist-Otoman..

 23. Po ike é thyje qafen mer plak matuf…
  na hiqet dhe gagster pale… zagari i qelbur… Po ty Edd R. te mban ne majet
  [email protected]@@ mer mbeturine e shkolles
  komuniste… Po ti mbron vetem interesat tuaja dhe Familjes tende qe qendron ne Politike mer njeri i ndyree…… pasi s’te
  voton shumica e votanteve per te drejtuar Istituconet te ndryshme
  Shteterore e verteta….. dhe kerkon te besh rremuje… mbeteni pakice…. pasi e dini fare mire qe jeni humbsa ne cdo drejtim,Populli kerkon qetesi dhe jo dhune mer taleban.

 24. AvukatTaku says:

  Ligjet e miratuara ne Parlamentin Shqiptar jane te ujdisur ne bashkpunim mes PS + PD + LSI + P Republikane Islamike me te vetmin qellim: Kaos politik, ekonomik-shoqeror.

  Ligji I Plehrave, Amnistise, Tokave, Koncesioneve, Detit, Zbardhjen e dosjeve, zgjidhjen e Presidentit dh e deputeteve nga Kryetari I Partise. Te gjitha antikombetare dhe antidemokratike.

 25. Drejtësia says:

  Bëje, aq më mirë do jetë një rast ideal për të të vënë prangat !

  Kriminel !

 26. valentina says:

  Kete here sali karadzici do te shkerdhejme cfare te permban pema e familjes.Por ti ke te drejte qe ben perseri thirrje per te destabilizuar SHqiperine sepse ne 97_ i grabite ato pak pasuri qe kishin i vrave me njeritjetrin dhe ky popull analfabet te solli edhe njehere tjeter pushtet por kete radhe te duam ty o bythqiri serbise ne ball te turmave ke per te pare po nuk te rropem te gjalle.

 27. lam says:

  Nuk e kuptoj perse Edi nuk e hedh ne gjygj kete pis per kercenim e ofendim?!

  1. ak47 says:

   edhe pak, pas vetingut do tia numurojme dhembe dhe dhemballe…, aktualisht kosi eshte akoma uje…

 28. ela says:

  Mos e cani koken se ska per te bere gje.Ben per te trembur Ramen,boll mo dhe Rama ju leshoi goxha dhe ata budallet nuk e kuptuan.e re menja me maloket se do bej namin ne 1997 ,u nisen per ne jug dhe perfunduan ferave.Kete here direkt e ne dete,.Nuk e kuptojne ky milet ,qe te gjithe politikanet jane per xhepin e vete? hajde gomenj hajde .Ai mbron pasurine Adhe te Xenit,dhe gjithe qeveritareve ,politikaneve,si dhe gjyqtareve,ju i shkoni nga mbrapa per me luftu ne Kava je.Kavaja le te votoje me qetesi dhe mos ta caj koken fare sec cfare thot Berisha,Basha eshte djali dhe dhendri i mare hua i Berishes, me qera, ska cte bej .ben ca i thot baca Sali(qe qeka mallkim i shqiptareve ,shqipetaret mendojne se u solli demokracine.jo mor popull jo .demokracia erdhi ne lindje do vinte dhe ne shqiperi, sepse jemi ne mes te europes dhe detyrimisht mardheniet ekonomike me vendet e huaja bejne qe te ndryshojne mardheniet politike) e shofin Salen,bashen,etj si perendi,jane injorant)pranaj Lulka ska cfar ben.Harron se do dal nje bir nene ,qe ta puth halla ne ball ate dhe Berishen. Burrat shqipetare akoma jane inferior dhe u lepihen politikaneve,sepse kane qene morte di fame dhe tani po shijone parajsen duke ulur dhe menderen e tyre per eproret,prandaj shqiperia ska per tu bere kurre.

 29. ALFRED says:

  Prova e gjalle qe Shqiperia nuk eshte shtet e shqiptaret s bejne dot shtet. Del tjetri e deklaron qe do vrase dhe….ai palo shtet pret viktima qe te vihet ne levizje e zbatoje ligjin….Eshte njesoj si mjekesia mos ofroje vaksina kunder malarjes po te prese malarien te mbuloje vendin.
  SHTET MAJMUNESH ME NE KRYE NJE MAJMUN FRIKACAK E ME NJE PROKUROR GORILLE.

 30. Alban Dega says:

  FATKEQESIA KOMBETARE

  – Me gjuhen e fakteve

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  – Si Berisha !

  …. Jane nje shpure qyqesh qe krijojne nje kor sa injorant aq edhe fatkeq… Tamam nje kor qyqesh qe jane gati te japin edhe jeten per “nenen parti” . E heqin veten te djathte pa pasur asgje ne xhep pervec dashurise per “liderin e pavdekshem” dhe milionave te siguruara me korrupsionin dhe tenderat e Padrinos ne kembim te besnikerise dhe servilizmit te tyre pa kushte.
  Kane vetem emra te ndryshem: Lulezim Basha, Flamur Noka, Arben Ristani, Fatmir Mediu, Oerd Bylykbashi, Edi Paloka, Fatri Balliu, Aleksander Frangaj, Blendi Fevziu, …” Klan”, “ Gazeta 55” , “ABC” … Gjithcka tjeter eshte pike per pike si Berisha.
  Flasin si Berisha. Kercenojne si Berisha. Shajne si Berisha, Cirren si Berisha. Per te menduar nuk behet fjale. Kane vetem mendte, me mire te themi mendesine enveriste te Berishes
  Lehin dite e nate per antikomunizem duke harruar shprehjen lapidare te disidentit te sprovuar Vaclav Havel se “nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist”.

  Haraci i mercenarit

  Me nje mentalitet tipik komunist japin mesime morali kur imoraliteti eshte “virtyti” me i larte i tyre… Flasin per demokraci kur shpirti i tyre eshte prangosur pas nje partie dhe lideri qe pervec emrit asgje nuk kane te perbashket me demokracine…
  Perbetohen per liri kur pervec servilit, sherbetorit dhe skllavit politik nuk dijne te bejne pune tjeter. Clironi shpirtin dhe mendjen tuaj nga prangat o fatkeqesi e vetvetes dhe e Berishes, qe po e demaskoni edhe me keq me genjeshtrat tuaja. Nuk e kuptoj si Berisha pranon te paguaje mercenare te tille qe po ia marrin krejt fytyren… ( !? )
  Nese jeni “vullnetare me zor ” te 97-es coni perpara akrepat e ores edhe plot 13 vjet se nuk u shpeton dot as Berisha. Genjeshtrat tuaja i kane kembet edhe me te shkurtera se mendja juaj xhuxhe o “Skuadronet e Vdekjes” se Ajatollah Ruhollah Gazidedes me emrin e vetem real “Fatkeqesia Kombetare….”
  Genjeshtrat e tyre i kane kembet shume me te shkurtera se rrenat e tyre dhe te padronit te tyre qe u kthen permbys jo vetem shikimin e botes por edhe te vertetat! A e keni informuar akoma Berishen se ku ndodhet Gerdeci !? Po se ku ndodhet Vicidoli!? Ka shume e shume vite pa e shkelur…. Po ….. Po… Nuk kane faj te gjoret. Nuk dine se cfare bejne. Eshte haraci i mercenarit

  Shifrat enigmatike dhe
  pasojat tragjike….

  Cfare kuptimi ka shifra e UDB, e KGB-se dhe sherbimit sekret francez XY, qe ia permendi ish- deputeti Spartak Braho ne Komisionin e Ligjeve te Kuvendit Popullor!?
  Si dhe pse e spiunoi tek Beogradi Xhelil Gjonin, te vetmin qe nuk e arrestoi dot bashke me bllokmenet e tjere !? Cili e rekrutoi i pari dhe sa u shit tek tjetri!? Jane pyetjet e tij jo te miat.
  Jane bere gati kater vjet nga deklarata e deputetit Braho ne nje forum ligjor te Kuvendit Popullor dhe as Kryeministri e asnje zedhenes i tij nuk ka hedhur ose pergenjeshtruar akuzat shume te renda te tij ndaj Berishes. Nje akuze gjithnje quhet e vertete persa kohe ajo nuk eshte pergenjeshtruar me fakte apo nuk eshte provuar e kunderta e saj ne gjykaten e drejtesise …..!
  Me shqetesojne seriozisht keto pyetje !? Nuk behet fjale per nje hafije a spiun ordiner a kaskete 80 lekeshe te ish- Sigurimit te Shtetit komunist. Behet fjale per nje udheheqes partie politike ne pushtet dhe per Kryeministrin e Republikes se Shqiperise qe ka ne dore fatet e vendit ! E di pse?!
  Se pari, sa here lexoj lajme nga Shqiperia sot me kujtohen mallkimet e nenes sime te viteve 70 per ” Qoftelargun e asaj kohe qe “eshte ka e drejton vendin sikur t’ia kete inat popullit te vet”
  Se dyti, as UDB serbe, as KGB-ja ruse nuk do ta drejtonin kaq mbrapsht Shqiperine si qeveria e korruptuar e sotme …
  Se treti, emerimi i Bashkim Gazidedes, nipit te shefit te UDB-se per Kosoven ne ate kohe, si kryetar i sherbimit sekret shqiptar – SHIK, te cilin lideri dhe heroi i demokracise Z. Azem Hajdari e ka akuzuar mese njehere per shitjen e te gjitha dosjeve teper sekrete te paraardhesve te tij UDB-es serbe…

  Zi e me zi per Shqiptari

  Se katerti, kontrabanda e naftes dhe hapja e rubinetave te saj per makinen serbe te luftes dhe terrorit ne Bosnje, Kosove, cka perben nje shkelje flagrante jo vetem te ligjeve shqiptare, por edhe te atyre nderkombetare dhe te Kartes se OKB-se!?
  Se pesti, ftohja dhe acarimi i marredhenieve me ish- Kryetarin e LDK-se dhe te Kosoves njekohesisht , Zotin Ibrahim Rugova ne vitet 1993- 1997, kur ai asnjehere nuk e vizitoi Tiranen.
  Se gjashti, arrestimi i kryeheroit te Kosoves Adem Jashari dhe liderve te tjere te rezistences ilegale ne Kosove ne vitet 94-96 ndersa takohej me Milloshevicin
  Se shtati , rrembimi , torturimi, ekzekutimi ne tortura dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit kosovar Remzi Hoxha nga SHIK-ui i Gazidedes dhe mbrojtja me te gjitha mjetet e rrembyesve dhe torturuesve te tyre Sefgjini e kompani nga drejtesia shqiptare nen pretekstin me absurd te mundshem ” per te mos paguar demshperblime per denim te gabuar” duke i dhene vetes edhe rolin e krye-Kryegjykatesit te Shqiperise e duke penguar organin e akuzes shqiptare me emerimin e tij ne poste te larta ku ndodhen burimet kryesore te te ardhurave te shtetit shqiptar

  Nga katrahura ne katrahure

  Se teti, akuzat e befta dhe te pabesa kunder UCK-se dhe rezistences se armatosur ne kohe si “organizate terroriste…. marksiste- leniniste…. si dore e zgjatur e Beogradit” ne kulmin e saj per te dekurajuar luftetaret e lirise.
  Se nenti, organizimi i katrahures 97 qe shkaktoi mbi 10 000 viktima, mbi 4 miliarde dollare deme ekonomike e financiare popullit dhe e shkermoqi krejt shtetin shqiptar duke e futur ne trazira vdekjeprurese e rrenim deri ne zhberje…
  Se dhjeti, organizimi i grushtit klasik te shtetit te 14 shtatorit 1998. Ai shkeli jo vetem kodin e jetes, por edhe kodin e vdekjes. U keqperdor ne menyren me makaber deri edhe arkivoli me kufomen e heroit te dmeorkacise Azem Hajdari per te shqyer dyert e Kryeministrise, per cka ka protestuar mese njehere edhe vete bashkeshortja e Azemit te ndjere. Po te mos ishin paralajmerimet e Uashingtonit, do ta kishte futur Shqiperine ne nje katrahure te re… duke perdorur edhe mercenare te UDB-se serbe ne castet me vendimtare per Luften Clirimtare te Kosoves,
  Se 11-ti, rekomandimet e mbrapshta per Delegacionin e Kosoves ne Konferencen e Rrambujese per te mos nenshkruar ate marreveshje, cka i solli fitim kohe dhe i sherbeu vetem Beogradit dhe Milloshevicit…

  Nga dhuna ne terror

  Se 12, tragjedia e Gerdecit e 15 marsit 2008 shkaktoi mbi 500 viktima, midis te cileve 26 shqiptare te pafajshem te vdekur , fakira qe punonin si skllever pa asnje sigurim shoqeror e pa asnje mase sigurie teknike e jetesore ne fabriken e vdekjes se qevezise Berisha. “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit” shkroi gazeta me e madhe ne Botes “ The New York Times”
  Perparimi i regjimit te Berishes eshte i dukshem: nga “Qeveri e gangstereve” ne 97-en kalon ne nje “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” !!!
  Se 13-ti, zullumi antikombetar i Berishes dhe qevezise me te korruptuar ne historine e Shqiperise po ashtu shenon lartesi te reja. Ne prag te zgjedhjeve te reja parlamentare ata miratojne marreveshjen atdheshitese te Otrantos me Athinen, e cila akoma mban ne fuqi me ligj gjendjen e luftes me Shqiperine, tashme nje vend aleat e e anetar i NATO-s.
  Po te mos ishte kushtrimi atdhetar i Kolonelit te flakur nga detyra Myslim Pashai dhe vendimi i Gjykates Kushtetuese, Shqiperia do te kishte sot rreth 350 kilometra katrore me pak ose dhjete Shen Nauma me shume ne nje pellg ku flitet per nje det prej triliona fuci nafte e biliona tone metrik gazi natyror. Secili prej bashkepunetoreve te Berishes ne kete akt tradhetie kombetare gradohen ne majat e diplomacise, ushtrise. Spikat emerimi i“ Kolonelit te Asfalise greke me tre gishta” Arben Imami ne krye te Ministrise se Mbrotjes se Shqiperise!

  Nga vjedhja e pasurive dhe votave tek …

  Se 14-ti Berisha dhe qeveria e tij e korruptuar e atdheshitese nuk lene mjet pa perdorur per ta kaluar sa me shpejt kete akt atdheshitjeje Greqise para zgjedhjeve. Po ashtu ministrat e tij dhe krejt peshkaqenet e korrupsionit hidhen ne gare per te shperblyer mercenaret e Berishes
  me tendera pa fund. Brenda 30 diteve te fundit te mandatit te pare te Berishes dhurohen mbi 50 tendera hidrocentralesh, rrugesh… me vlere prej rreth gjysem miliardi euro vetem per klanin e korruptuar rreth Berishes.
  Se 15-ti, vjedhja masive e mundit e djerses, pasurive te taksapaguesve shqiptare, pasohet nga vjedhja masive votave te tyre ne zgjedhjet e 28 qershorit te vitit 2009.
  “ Votat u numeruan keq ose shume keq ne 30 per qind te tyre” thekson raporti i vezhguesve te Evropes dhe Amerikes demokratike. Per cudi a per leverdi reciproke ata i japin note kaluese kesaj demokracie ala Ahmedinaxhad ne zemer te Evropes e Berisha qeveris me me pak vota popullore dhe me pak se nje te dhjeten e votave te trukuara e sakatuara edhe nga modeli Hollandezo- Spanjoll i Kastriot Islamit!

  Qevezia e hajnave

  Se 16-ti,si rezultat i ketyre vjedhjeve krijohet edhe qeveria e hajnave me ne krye Padrinon Sali Berisha. Ish- ministri i Transportit dhe i Puneve te Jashteme Lulezim Basha i akuzuar jo vetem nga opozita, por edhe nga Prokuroria e Pergjithshme per vjedhje qindra milioneshe ne autostraden kombit emerohet ne krye te Ministrise se Brendshme. Nje i akuzuar per shkelje rendi e ligji emerohet ne krye te forcave te rendit e ligjit!!!
  Ish- Ministri Mbrojtjes Fatmir Mediu ne kohen e tragjedise Gerdeci, i akuzuar ligjerisht per korrupsion, shperdorim detyre dhe vrasje massive te shqiptareve … emerohet si Minister Mjedisi ne vend te dergohet per stazh drejtesie ne birucat e Bences !

  Fjalet plumba dhe ….

  Se 17-ti dhunes fizike te Berishes dhe regjimit te tij ndaj shqiptareve i shtohet edhe dhuna verbale, sharjet prej rrugaci, kercenimet dhe shperthimet skizofrenike kunder opozites shqiptare dhe liderit te saj Edvin Rama, kunder cilitdo qe i kundervihet paranojes diktatoriale te Sali Berishes, qe eshte kthyer ashiqare ne Luigjin e 14-te te Shqiperise “Ligji jam une” dhe klani im. Te tjeret jane “shiftaret e njerkes”!
  Se 18-ti, shkelja flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para ligjit , duke i ndare ne shqiptaret e Sales dhe ne shiftaret e njerkes eshte dhunimi me i madh jo vetem i Kushtetutes shqiptare, qe askush si Sali Berisha nuk e ka kthyer ne nje pacavure pa kurrfare vlere. Eshte po ashtu edhe shkelja me flagrante e Konventave Nderkombetare per te Drejtat dhe Lirite Njerezore. Eshte edhe ushqimi me dru i zjarrit te revoltes popullore.
  Se 19-ti, kjo shkelje e flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para Kushtetues dhe Konventave te te drejtave e Lirive Themelor te Njeriut shoqerohet me vete zvetnimin njerezor te kryeministrit shqiptar dhe qevezise se tij perballe greves se urise se dhjetra deputeteve te opozites para selise se tij. Bashke me kete degjenerim te cdo ndjenje njerezore vdes edhe iluzioni se ne shpritin e mendjen e kryeminsitri shqiptar ka mbetur qofte edhe nje gjurme e Betimit te Hipokratit, si ish- mjek.

  Parzmorja e hekurt e diktatorit ne vend te bluzes se bardhe te doktorit

  Se 20-ti, ne vend te bluzes se bardhe te mjekut, qe pat premtuar se do ta rivishte sapo ta kerkonin interesat e demokracise dhe subjektit kryesor te saj demosit, popullit shqiptar. Tashme ai imazh ka vdekur pergjithnje. E vetmja gje qe ka mbetur gjalle dhe e fuqishme ne shpirtin mendjen dhe praktiken e Sali Berishes eshte shpirti fanatik komunist, enverist, stalinist i tij.
  “ Une do te qendroj ne pushtet edhe 30 a 35 vjet… aq sa te me jape ymer ai lart” deklaron Kim Jong Ili i Shqiperise. Komentet jane te teperta. Sali Berisha do te shfaqej keshtu me parzmoren e hekurt te nje diktatori komunist pranojak qe ashtu si babai i tij shpirteror ekzekutoi publikisht kater shtetas te pafajshem , qe shikon kudo armiq, puciste, bastuna, stilolapsa revolvere, pilula me helme.
  Tragjedia e 21 janarit 2011 hoqi edhe iluzionin e fundit lidhur me antikomunistin 24 karat komunist Sali Berisha.
  Perfundimisht ai doli para popullit dhe para Botes sic eshte ne te vertete, si ekzekutor publik i qytetareve te vete te lire, faji i vetem i te cileve ishte se kerkonin liri e demokraci, nje jete me te mire per veten, per femijet dhe femijet e femijeve te vet.

  Si ta nxjerrim vdekjen nga politika shqiptare !?

  Duke vrare kater prej nesh, ai na ka vrare secilin e te gjithe ne. Secili prej nesh mund te ishte ate dite aty ku ishin ata, ne betejen per liri e demokraci sipas modelit me te te perparuar e me te sprovuar ne Bote, asaj amerikane.
  Bashke me plumbat e urdheruar te zbrazen mbi kater prej nesh, ne politiken e Sali Berishes ka hyre vete vdekja.
  E vetmja gje qe e nxjerr vdekjen nga politika, thote Nobelisti Gabriel Garcia Markez , eshte denimi me vdekje i politikes se vdekjes.
  Po aq ne mos edhe me sakte e tha edhe mendimtari kombetar shqiptar Akademiku Rexhep Qosja, dikur miku e perkrahesi me i vendosur i Berishes: Kush perdor dhunen ne politike nga dhuna do te vdese!
  E tha hapur e teper njerezisht edhe diplomati i larte amerikan Countryman i cili e filloi konferencen e shtypit sot ne Ambasaden amerikane ne Tirane me ” trishtimin” per vrasjen e 4 shqiptareve me 21 janar 2011.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne! Ato po bien cdo dite e me fort!

  SHENIM : KY ARTIKULL ESHTE SHKRUAR NE FILLIM TE VITIT 2008. PERDITESUAR ME 27 MAJ 2011. RIBOTOHET PA ASNJE NDRYSHIM…

 31. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

  1. Lugati says:

   o alban spiun dega kush je pash zotin (spartak ngjela apo erjon brace)po te njejtat gjona shkru ne dac kundra ne pro po era spiun sigurims te vjen..ene shkruj mo shkurt se pa e lexu fare e di ca ke shkrujt..na lodhe

   1. Per sqarim says:

    (Bardhyl Ukcama, gazetar emigrant ne USA.)

 32. Tema says:

  Do ishe ne historine e vendit po te mos kishe cenuar territorin nga 29 000 km² ne 28 748 km².

 33. dash says:

  KUJDES SHQIPTARE !!! Kujdes se ky funderrine e ka nje siguri dhe mbeshtetje nga dikush ndaj flet keshtu….ky do te jete nje test dhe per popullin e Kavajes ,te tregojne sa shqiptare jane…KUJDES !!!

 34. Franci says:

  I di njerezit budallenj qe ti kurdisesh per koñflikt e ti te qendrosh ne shtepi e te ferkosh duart.Po ta mbajti po te presim neKavàje ne date 7 dhe ta shimosh po nuk te terhoqem zvarre ty dhe ato horrat qe te duartrokasin.

 35. Roi says:

  LIDHENI QENIN, SE TË HAN!!!😹😹

 36. Lori says:

  👎👎👎Berisha,KAFSHA👎👎👎

 37. K says:

  Poshtë maloku bashkë me guzubitë e tij.

 38. xhaja nga Kavaja says:

  Ulni koken e shkoni firmosni marrveshjen e propozuar nga Rama se ndryshe do ulni dhe breket….. .
  Sa per ne Kavaje hajde re lal se te presim si ta kesh qejfin…. po kur te ikesh mos ikesh me shal hap se sta ka kush fajin,vet deshe e erdhe….

  1. Gimi says:

   Me bythë hap….. se me shalë sikur s’shkon….

 39. Atdhetari says:

  Per komunistin Sali ka vetem nje fitore . .te shkoj ne burg nje ore e me pare dhe ti sekuestrohen te gjitha pasurite e vjedhura.Ky dordolec zbriti nga malet me nje valixhe druri dhe i beri deme ketij vendi qe edhe te huajt nuk i kane bere. Edhe pjella e tij ka shume gjynahe. Kjo familje skishte breke ne bythe dhe sot i shikoni me sy vilat e pallatet se te padukshmet i ka ne bankat jashte. I di Gita me Zenin keto pune se Liria me shoqaten bamirese po ndihmon te varferit. Me 7 Maj kush do qe te mbroj pasurite e vjedhura te Saliut le te shkoj ta mbroj,

 40. Lloji says:

  Ne Kavaje do jua fusin pak me ‘thelle’ se ne Diber!!

 41. cimi says:

  Kte pune do ta haje Luli, viktima e radhes ska ngel njeri tjeter,
  se baba Sali:
  vesh papucet per liri ,
  spo myt popllin dot me gjak,
  ka lan Lulin me marr hak
  itrigant edhe i lik,
  thot, luftoni , un me hik,
  ka hap gojen vesh me vesh,
  do me cu vendin per lesh
  bre me hik shpejt,ma i pari,
  e i ka mushun duqt me pare,
  bashk me Zenin e Lirin , thot ;
  un gjall ta kap Serbine

 42. Lungara says:

  Edi Rama !
  Sonte të arrestosh
  Adriatik Llallën
  Sali Berishën
  Lulëzim Bashën.
  Gjyqi tu bëhet në Sheshin Skënderbej !
  Edi Rama !
  Shqipëria po vdes . Kriminelët tallen me një popull të tërë . Shteti don burra shteti në krye , jo priftërinj . Pseudo-demokracia paska qenë parajsë për horrat dhe mjerim për popullin . U tejngopëm me llafe , llafe dhe pambarim llafe .
  Nyjën Gordiane e zgjidhi Aleksandri , dhe vezën , që të mos lëvizte , e vendosi Kolombi !
  A ka burra ky popull !

 43. v says:

  Ate te ze gjumi ore kufome?
  A nuk te dalin ne ender ata mijrar qe vrave e mbyte o katil?
  Prandaj deshiron qe te vrasesh prape qe te hakmeresh ndaj tyre,
  qe ti trembesh mbase qe te mos te ndjekin me pas.
  Ashtu do te vuash tere jeten cfaredo qe te besh,
  derisa te te dale shpirti me okubet, duke ta rembyer djalli.

 44. Aleko says:

  Shqiperia nuk ka me fuqi te perballoje nje 97 tjeter..Ata qe duan vellavrasje duhen neutralizuar menjehere me cdo cmim, ndryshe shqiperia mund te shkoje perseri ne katraure..Cfare ben prokurori I pergjithshem me cfare merret.Nuk e shikon cfare po pregatit agjenti I sherbimeve te fshehta serbe berisha basha?..Shqipetare !.. ngrihuni ne protest kunder Adriatik llales zgjoheni nga gjumi I rende se eshte nje nga personar kryesor te gjendjes se rende qe eshte drejtesia dhe situate politike sot ne vend..

 45. ATEISTI says:

  TE KA KAPLUAR KEQ HISTERIZMI ORE MATUF DHE NUK E KONTROLLON DOT
  VETEN PER ATO QE THUA .TI TASHME , I PERKET SE KALUARES SE ERRET E TE
  TURPESHME PER HISTORINE E SHQIPTAREVE .

 46. Lumi Ottawa says:

  Salih Gerdeci, Salih Fasllici, Salih Karadjici, Sali Nafta, Sali Piramida, Salih Komunisti, Sali Hajduti, Salih Penicilina, Salih Tradhtari, Salih Cezi, Salih Gerdeci, Salih 21 Janari, Salih Vrasesi, Salih Spiuni, Salih Muti, Salih Skizofreni…Lista Vazhdon.

 47. vjola says:

  O kriminel sa me shume qe cirresh duke kercenuar aq me keq do ta kesh . Mbaje mend po nuk te terhoqem zvarre per se gjalli . Hajdut dhe familje hajduti .

 48. Milan says:

  Hajde o kelysh i ndyre po te presim me padurim

 49. Fadil says:

  AH!…
  -PO MË DHIMBSET, SHQIPËRIA! SE,- MIRË UA BËNË, LIBERALIT NOLIAN, EDI RAMËS DHE TË TJERËVE SOCIALISTË,-PASI KËTIJ , “NERONI” DHE TRADHTARI TË KOMBIT SHQIPTAR DHE SOJNIKËVE TË TIJ,
  PRO-SERBO-GREKË, ME KOHË,-NUK UA TREGUAN, “VENDIN TEK THANA”.

 50. Saliu gjithe kohen ka bere thirrje per revolucion dhe per dhune Populli SHqiptar ka vuajtur gjithe kohen per shkak te udheheqjes edhe Sali Berisha eshte fatkeqesi per kombin SHqiptar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *