Ish-numri dy i partisë së Pollos që kërkonte nxjerrjen jashtë ligjit të PD më 2001, sot sekretar i Bashës, kërcënon: Eshte koha e dajakut

Në kohën kur Partia Demokratike flet për një mosbindje civile, kryetar i Departamentit të Politikes së Jashtme, Kreshnik Çollaku paralajmëron kohë dajaku.

Ish-numri dy i partisë së Pollos PDr që kërkonte nxjerrjen jashtë ligjit të PD të Berishës në vitin 2001, Kreshnik Çollaku në faqen e tij në Facebook  ka postuar shënimin “Eshte koha e dajakut”.

Ky postim i tij vjen vetëm 3 ditë para zgjedhjeve të pjesshme në Kavajë, aty ku Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë në zgjedhje, por ka paralajmëruar protesta masive dhe bllokim të procesit.

Dhe Çollaku kërkon me çdo kusht qe ta realizoje misionin e tij për ta degraduar më tej PD dhe opozitën, deri në limitin e një grupi ithtarësh që bëjnë sherre nëpër rrugë.

 

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Ish-numri dy i partisë së Pollos që kërkonte nxjerrjen jashtë ligjit të PD më 2001, sot sekretar i Bashës, kërcënon: Eshte koha e dajakut”

 1. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  po mbase ka te drejte,ka ardhe koha e dajakut ,sepse ajo e preshit eshte kaluar ne1997.ndaj kavajsit te pergatisin nje shkop bejsbolli per kreshnikun.vetem me nje kondite krimb,se kreshnik nuk je,te shkosh vete ti ,luli ,berisha ne kavaje.mos dergoni hallexhij mish per top.

 2. Neutrino says:

  E keni dhjere shqipen fare. Eshte kthyer ne kohen e Gjon Buzukut. Nuk shkruhen fjalet ashtu sic shqiptohen, se perndryshe do te kishim nje kulle Babeli me gjithe ato dialekte qe kemi. Thuhet IDHTAR dhe jo ITHTAR, pasi vjen nga IDHULLI jo na ITHULLI (ose uthulla per ju gazetare me lopate)

 3. Life is game says:

  Or K. Cull.
  I ftuar ne Kavaje ne Je! Je ne plan per kastravece dhe preshe. Rri me mes te turmes. Qe ti shpetosh kastravecit. Fake news.

 4. Gri says:

  NIKU, MOS U MERZIT. PARA NJE ORE KESHILLI KAVAJS I KASTRAVECAVE CAKTOI NKE KASTRAVEC MESATAR PER TY. Gjej ndonje mik, ne kete Keshill qe rris dimensionin e trangullit. Nese nuk mundeshz, kupto qe ky Keshill, Kavaja eshte e pakorruptueshme.

  LULI KA FUT MIK PER ME TE MADH!
  Nice to inform you pleher. Zv.!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *