Izet Haxhia: Miku i ngushtë i Fazlliç po zbaton me përpikmëri postulatin e “atit” të tij Berisha, “pas meje kijameti”

Damir Fazllic me Lulzim Bashen dhe gruan e tij

Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia, shprehet se Lulzim Basha po e përdor PD-në si një strehë mbrojtëse për Berishën dhe klanin e tij.

Sipas tij, Berisha ka pasur pikërisht këtë synim, kur e vendosi Bashën në krye të PD-së.

“E kam thane disa here se PD eshte kthyer e po perdoret si nje strehe mbrojtese e Berishes dhe klanit te tij kriminal e antishqiptar.

Edhe zgjedhja e mikut te ngushte te Damir Fazllic per te drejtuar PD pas terheqjes taktike te Berishes ne 2013, verteton me saktesi se PD u shnëdrrua ne nje strehe te spiuneve te te gjitha llojeve, qe nga ata te Sigurimit te Shtetit, dhe deri tek spiunet e UDB dhe sherbimeve sekrete greke dhe maqedonase.

Para disa kohesh nje eksponent i hershem i PD, i larguar dhe i rikthyer perseri ne strehen e SHQUP-it , i thoshte ne konfidence nje mikut tim se, “qe te besh karriere ne PD duhet te jesh ne sherbim te agjentures serbe, sepse ndikimi i saj ne PD eshte me e forte se cdo ndikim tjeter i huaj apo i brendshem.

Duke pare zhvillimet e muajve te fundit ne PD, rrugen pa krye ku po e con PD-ne Luli, ky mik i ngushte i Fazllicit, eshte e pamundur te mendosh e besosh se ky skenar vetevrases per PD dhe per stabilitetin e vendit , te jete nje nisme e Lulit per te shpetuar zgjedhjet nga manipulimi i pritshem i radhes.

Ky eshte nje skenar i thurur ne qendrat antishqiptare nga ku marrin direktivat Luli dhe kupola kriminale e PD.

Sot partia me emrin PD i ngjan nje kamjoni me tonazh te larte qe ju kane keputur frenat dhe po ecen ne nje tatepjete me shpejtesi marramendese drejt gremines, duke u munduar qe ne kete rreshqitje vetevrasese, te marre me vete cfare ti dale perpara, qofte ky edhe stabiliteti i vendit, integriteti i tij, jeta e prona e qytetareve dhe shpresen se vendi yne mund te behet ndonjehere.

I “biri” po zbaton me perpikmeri postulatin e te “Atit” se pas meje le te behet kijameti”, shprehet Haxhia.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Izet Haxhia: Miku i ngushtë i Fazlliç po zbaton me përpikmëri postulatin e “atit” të tij Berisha, “pas meje kijameti””

  1. arti says:

    Shpresojme qe te mos kete kthesa rruga .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *