Këshilltari i Bashës: Jozefina Topalli, kobure e ndryshkur e Ramës. Tani bën si e moderuar, ndërkohë që Berishës i kërkonte t’iu fuste plumbin ballit socialistëve

Ish-këshilltari i presidentit Bujar Nishani, që tani shfaqet duke mbajtur fjalime në çadrën e Lulzim Bashës, Ndriçim Kulla, ka sulmuar ashpër kritikët e Bashës në PD.

Ai thotë se ata janë bërë kobure e Edi Ramës.

“Nga Selami e kam pritur që të bëhet koburja e ndryshkur e Ramës në PD, por jo nga Jozefina Topalli. Jozefina Topalli, e quajtur dikur zonja e hekurt e PD-së, nuk është e besueshme kur bëhet befas e moderuar. Nuk e kemi harruar vitin 2005, kur në fushatën e zgjedhjeve parlamentare që sollën PD-në në pushtet, ajo në një debat televiziv tha se fjalët që bënë shumë bujë se Berisha duhet t’ u kishte dhënë plumbin ballit socialistëve në 1997. Kur dëgjon Jozefinën që bëhet si e moderuar sot, të vjen të pyesësh nëse është kjo i njëjti person që kur ishte kryetare e Kuvendit iu ulërinte gardistëve që t’i kapnin për zhelesh e t’ i flaknin jashtë sallës së Kuvendit deputetët socialist. Sjellja e sotme e Jozefinës nuk është në natyrën e saj, prandaj arsyet për qëndrimin e saj sigurisht që mund të shpjegohen me shkaqe që i di vetë ajo, por dyshoj sepse është dhe kushërirë e Edi Ramës.

Sa për Majlinda Bregun, koburen tjetër të ndryshkur të Ramës, ç’ mund të thuash. Për të nuk dihet si hyri në PD, e si bëri karrierë. Ajo nuk ia fal Bashës që nuk pranoi kompromisin e përfolur me Ramën, sipas të cilit PD do të hynte në zgjedhje dhe në këmbim do të merrte Presidentin e Republikës, me Majlinda Bregun si kandidaturë konsensuale.

Për Majlinda Bregun që të jem krejt i sinqertë e kam dilemë nëse duhet ta quaj “kobure e ndryshkur”, sepse ky do të ishte nder për të, po të kihet parasysh një damkë që i ka mbetur asaj. E kam fjalën për atë ngjarjen që ka ndodhur në Bruksel, në 2011, kur Majlinda Bregu, që atëherë ishte Ministre e Integrimit, është filmuar në një bisedë me Edmond Haxhinaston që atëherë ishte Ministër i Punëve të Jashtme, nga LSI. Videoja u përhap shumë dhe bëri bujë. Në video dëgjohet z. Haxhnasto të thotë:

“Kush dëgjon pordhët e këtyre tani.”

Pas këtyre fjalëve Majlinda Bregu qesh me të madhe, me këtë shaka vulgare, sikur dëgjoi ndonjë gjë shumë të mençur. Kjo është fytyra e vërtetë e Majlindës që hiqet gjoja si një zonjë me etikë të lartë që është avokate politike e Brukselit në Shqipëri. Koburja e ndryshkur politike e saj, tani lëshon vetëm “pordhë” të cilave nuk iu trembet askush as në PD e kudo gjetkë”, shkruan Kulla.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Këshilltari i Bashës: Jozefina Topalli, kobure e ndryshkur e Ramës. Tani bën si e moderuar, ndërkohë që Berishës i kërkonte t’iu fuste plumbin ballit socialistëve”

 1. ronny says:

  Tani cfare te themi o katunar i qelbur qe dukesh nga emri se cfare fyryre ke,, tani qe i hengret bajgen Edit, i jeni kthyer si ato hijenat e zgjebosura njeri tjetrit,, dhe sleni gje ba share e peshtyre,, edhe ata qe i kishit vete idhuj….

  Prandaj skeni shans te kapni ndonje grimce pushtet edhe per nja 50 vjet te tjera sepse sic jeni bere,,, as per ne kazan te plerave nuk e keni vendin.

  Kellira te nivelit me te ulet qe kundermoni ere te keqe jeni

  1. Kavajasi says:

   O Ndriçim, Lulushe, e te gjithe ju tjeret, te dielen ju presim ne Kavaje, do ju trajtojme si jo me mire, do ktheheni ne shtepiat tuaja duke ecur pupthi.

 2. valentina says:

  Vazhdoni shkruani ju bythqirat e PD_se se populli po ju ndjek me vemendje te gjithe ju qe jeni kundra Vetingut dhe nuk ka per ti harruar fytyrat tuaja te poshtra.

 3. dona says:

  Majlinda hyri ne pd si lulushi …….me copin e famshem…..

 4. Xen deledashi says:

  Një hale jeni të gjithë. Bandë antishqiptare e filluar nga serbi Sali Berisha !
  Pa na trego njehere se çdonte Lulushi që takoi ambasadorin rus para 2 muajsh ?

 5. Kosta Dhembeli says:

  Sa mjerim sjell verbimi.

 6. dread says:

  Ky Qim Kulla eshte nje megalloman i lindur, zaten te gjithe Qimerit e Shqupit njelloj jane, perfshi ketu edhe Ndriçim Gjekmarkajn dhe Ndriçim Paloken thu thu thu).

 7. mireli n says:

  Si mund te shprehet keshtu nje person i tille i cili eshte keshilltar i Presidentit te Republikes. Sharlatan, i paedukate dhe i pamoral. Ndricim Kulla je nji llafazan, egoist i peshtire. Zoteri ju nuk mund te pergojoni dy nga zonjat me peshe ne PD, J.Topalli dhe M.Bregu . Shkrimi juaj me ngjan si informacion i ndonji punetori operativ i sigurimit te shtetit per veprimtari armiqesore te Jozefines dhe Majlindes kunder Partise. Sigurisht o Ndricim qe nuk ndricon qenke perfekt per lufte klasash. Turp te keshe o lapanjoz kur per mendime ndryshe te zonjave na i bene koburere te ndryshkura. Kurse mendja jote dhe ti je arme tofe e Diktatures komuniste. Pavarsishte te ndonji gabimi te Jozefines nuk ke te drejte te fyesh ate, apo Majlinden. Laje gojen kur flet per J.Topallin e M. Bregun . Ndricues floket te jane thinjur bashke me mendjen ndaj dile nga liqeni e futja dominose se per gje tjeter nuk je.

 8. Kosta Dhembeli says:

  Sa keq kur verbohesh nga “ëndrra “për karrigen e nesërme.

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Ehh te keqen.. Armiq te popullit jane tani.. Rroft PPSH-ja..

 10. johan says:

  Po ty kush te pyeti o Ndri qim?!
  Apo tu mbaruan parate e ilaceve dhe do ndonje sponsorizim!
  Mbete idiot i pashembellt!

 11. artan says:

  Po mire qe ju kthyet njeri tjetrit pasi nuk late njeri tjeter Brenda e jashte pa perfolur. struktura e PD-se ka nje tipar te forte qe e ka te trasheguar -pergojo, shaj para e mbrapa dhe mos le njeri pa deklasuar. Keto teknika Berisha i ka mesuar mire gjate ekspriences si sekretar partia. Por tani po perfitojme te gjithe sepse meqe PD eshte specializuar ne sharje, tani do mesojme pikerisht horrlleqet qe keni bere dhe kush jeni nje nga nje.

  Jozefina Topalli, ose Zhelefina, I meriton te gjitha sharjet e ketushme. Mynyra si e ka drejtuar parlamentin dhe si persekutonte te tjeret nuk le vend per ta mbrojtur. korrupsioni I saj per te mbushur zyrat e shtetit me pjestare te familjes -te dashurin e vajzes ne ambasade, vajzen pa nje dite pune ne banke kombetare, vellain neper ambasada dhe te gjithe kusherinjte e shoket neper struktura shteterore flasin vete. Fatkeqesisht, kjo thjesht tregon mynyren e qeverisjes se PD-se, cfare do jete republika e re dhe cfare mund ta gjeje kete popull nese vijne keta dhe ne qeveri teknike.

  Persa I perket Majlinda Bregut, mire qe po ja nxjerrni te palarat dhe kesaj se BE mendon qe kane gjetur nje person per te qene Brenda Partise. Bregu jo vetem na tregoj se si privatizoheshin asetet shteterore neper motra e kuneter te lidhur me mafjen italiane por dhe sa I ceket eshte ‘moderimi’ dhe ideja e intengrimit ne BE Brenda PD-se. Specifikisht, kjo qe flet per integrimin ska lene gje pa bere dhe pa folur kunder opozites dhe reformave te kerkuara.

  Ti mbani me shendet ‘reformatoret’ Brenda BE-se. Kur reformatoret tuaj jane te tille, imagjinoni keta te tjeret qe ju kane mbetur. thjesht thelbi I nje partie qe ka shkaterruar shtetin, ka krijuar sistemin e korrupsionit politik dhe e ka terhuqur kete vend ne gremine sa here fusin duart ne pushtet

 12. Ballabani brenda cadres says:

  Une nuk jam me kete,opoziten e PD-se,kam mbeshtetur te majten socialiste.Ky nuk eshte problem sepse jemi ne pluralizem.
  Ate qe une urrej,jane te gjithe ata,te djathte e te majte,te qendres dhe te ekstremeve,te cilet sa jane ne karrige,partijake apo pushteti jane aq te “urte”,aq te “degjueshem” e aq te pagoje sa te vjen keq per ta.Te tillet ngrene ne qiell te parin e tyre,qe ju ka dhene karrige,mbeshtesin kedo qe pa te drejte mban nje qendrim te ashper me kundershtaret e forces te tyre politike,bile ju vene dhe epitete si te “hekurt”,si “gjeniale”,si te “pakrahasueshem”,si me “demkokrati”,si me i “zgjuari”,pamvaresishte se nuk jane as me pak e as me shume se njeres te zakonshem,per te mos thene se disa prej tyre jane kriminele,vrases,hajdute e mafioze.
  Ja te tille si ky,injoranti,i cili nuk ka mend per vete dhe jo te nje ish keshilltari presidencial,kane per te dale dhe te tjere pervec ketyre qe po degjojme keto dite.Edhe nga te majtet degjohen zera te tille mosmirenjohes.Sa ishin ne karrige partiake apo deputetlleku nuk ngrinin ze,nuk flisnin as mire e as keq per forcen e tyre,por as mbreonin ate nga sulemet e PD-se.Tani nxjerin koken e shprehin pakenaqesine e tyre,sepse e konsiderojne veten te pagabueshem,te perjetshem…
  Politika duhet te pastroje te tillet te paret,se jane me te demshmit,nuk ndihmojne forcen e tyre,perkundrazi e kalbezojne ate me memecllekun e tyre.Mbas ketyre duhen pastruar dhe te paaftet,servilet,jesman-t etj…
  Koha ka erdhur dhe sic duket do i sherbeje rigjenerimit e ripertritjes te forcave politike,per t’i dhene fund kesaj periudhe te sterzgjatur te tranzicionit…

 13. j says:

  Filluan qent te kafshojne neri tjetrin.

 14. Rexhep Rrugeja Lnr4 Kavaje. says:

  Shqiperia nuk ka pasur dhe nuk ka as sot pushtetare te ndershem te gjith jane hajdute dhe kriminele.Te dy partite e medha PD dhe PS jane njesoj ata bashke me LSI dhe partite te tjera te vogla te cilat i shkojne nga pas dy partive te medha mendojne vetem per veten e tyre.Ata kerkojne te kapin ndonje karrike ne pushtet.Nga 1990 derim ne 2018 ata idhane popullit Shqiptare vetem vuajtje,korrupsion,vlla-vrasje me njeri-tjetrin,papunsi,droge,etj.Nese do vazhdohet keshtu dhe nuk do te nderhyj bota shqiptaret do te ikin nga vendi i tyre,sepse gjendja ne Shqiperi sa vjen dhe veshtiresohet dhe me shume.Me vjen keq per disa persona qe grinden me njeri-tjetrin duke iu dalur ne perkrahje politikaneve Shqiptare ne pergjithsi pasi ata nuk kane menduar asnjehere per popullin por vetem per veten e tyre,ata hajne e pijne me njeri tjetrin dhe qytetaret zihen me njeri tjetrin vetem per nje vend pune.Asnje parti nuk ka sjellur fabrika apo uzina e ndermarrje te medha ne Shqiperi.Nese ne Shqiperi do te kthehen gjysma e atyre qe jane ne emigrim, ne Shqiperi do te kete revolucion sepse puna mungon dhe cdo gje eshte mbrapsht..Shqiperi nuk behet me keta politikane hajdute,dredharak,vrases.qe kane pranuar kur jane ne opozite me qindra here se kane gabuar ndaj qytetareve te tyre dhe kur jane ne pozite mendojne vetem per te zhvatur e per te percare popullin me njeri-tjetrin.Populli duhet te protestoje pa parti per lirite dhe te drejtat e tyre qe i jane mohuar per 28 vite, duke futur ketu dhe 45 vite ne kohen e dulles vitet shkojne ne73 vite qe shqiptaret jetojne ne kushte tmerrisht te mjerueshme.Ne jemi nje popul punetore dhe i vuajtur dhe nuk e meritojme kete udheheqje.Shqiperine e ka mposhtur e keqja e cila duhet shkulur nga rrenjet pasi Shqiperia ka dhe problemin e prones e cila nuk shkoi te i zoti,pencionet e nenave dhe baballareve tane dhe pencionet e personave me aftesi te kufizuar jane qesharake,jetimet jane lene ne harrese,taksat jane te larta disa i paguajne e disa nuk i paguajne.Ne Shqiperi fiton me i forti,ai qe eshte ne parti,servili,i padituri,spiunet,perse them spiunet sepse ne Shqiperi jane shtuar shume spiune duke incizuar personat qe kritikojne drejtorin apo kryetarin e Partise apo kryetarin e Bashkise,pjesa e ndershme hesht dhe kyc gojen pasi nese kritkojne te medhenjt i hekin nga puna.Nese do te vazhdonja te shkruaja serisht per problemet madhore qe po hasim ne shqiptaret dita-dites do te mbushej ky koment me faqe te panumerta.Une jam nje njeri i thjeshte ne fillim edhe une isha nga te pret pjese e PD pasi mendoja se PD do te sillte ndryshimin ne Shqiperi ,u largova nga PD i zhgenjyer por asnjehere nuk u bera me pjese e partive te tjera.Demokracin e donja te paster ku ligji te denoj cilindo qe e shkel ate.Nese ne do te bashkohemi me njeri -tjetrin duke protestuar pa parti, per lirite dhe te drejtat tona qe na jane mohuar krejtesisht atehere ne do ta fitojme lirine dhe do ta duam njeri-tjetrin .me respekte nga Rexhep Rrugeja, per te gjith shqiptaret kudo qe ndodhen neper bote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *