Edi Rama: Ja oferta ime për Bashën dhe PD-në, që unë s’do i shihja as në ëndrrën më të bukur në opozitë

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se çfarë i është ofruar Bashës në takimin me Bujar Nishanin.

Ai tha se ato që i ka ofruar Bashës, nuk i ka parë as në ëndërr kur ishte në opozitë.

Berisha dhe Basha duhet të kuptojnë këtë gjë, Saliu sidomos, se ai është shahist i vjetër.

Ajo që të është ofruar një javë më parë, nuk mund të ofrohet sërish, se ky është shahu.

Unë i kam bërë një propozim realist, garantist dhe që në ëndrrën time më të bukur kur unë isha kryetar opozite, nuk do ta shihja.

I kam propozuar një mekanizëm garancie brenda qeverisë, për të shikuar ngë afër zhvillimin e këtij procesi, që nga administrata, policia, burgjet, mësimdhëniet.

Ofrova dhe një taske-force të drejtuar nga një zv.kryeministër i propozuar nga PD, që të monitoronte që qeveria të mos përfshihet në fushatë.

Mjetet që do të lëvizin në fushatë do të financohen nga partitë, dhe jo nga shteti. Po marr me elementaren dhe me radhë gjithë aktivitetet që janë të ndaluara për përfshirjen e ministrave dhe kryeministrit.

Legalizimet p.sh unë i ndërpreva, pra që most ë shfaqem më në televizione duke shpërndarë leje legalizime.

Ndërkohë, në Ministrinë e Brendshme, u ofrua një zv.ministër i Brendshëm i propozuar nga PD-ja, por jo i PD-së, i cili bashkë me SHBA dhe OSBE do të monitoronin Policinë e Shtetit në zgjedhje.

Ky zv.ministër do të kishte nën varësi zv.drejtorin e Policisë së Shtetit dhe 12 drejtorë policie.

Pra, të gjitha këto do të monitoroheshin nga kjo taske-force.

E njëjta gjë edhe për arsimin.

Një zv.ministër i propozuar nga PD, jo anëtar partie, me ndërkombëtarët në krah, që do të monitoronin çdo drejtori rajonale nëse përfshihen mësuesit në fushatë.

Dhe mos e përsërisni se na dha më pak se ça kërkuam, pasi ata luajtën bllofin me McAllister dhe humbën”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Edi Rama: Ja oferta ime për Bashën dhe PD-në, që unë s’do i shihja as në ëndrrën më të bukur në opozitë”

 1. Tartufi says:

  Bravo te qofte! Po dhuron me bujari ato qe ti dhame ne me votat tona, sikur ta kishe mallin e Kristaqit. Ti ke te drejte te dhurosh vetem lariken tende por dhe ate patjeter nje anetari te forces politike qe kemi votuar

  1. Drejtësia says:

   Bllof shoku është bllof, kape pak muhabetin se jo të gjithë mund të thuhen sheshit 🙂

   1. Grigor says:

    E mo lere, se Tartuf hesapi

 2. Xen deledashi says:

  Lërini të ngordhin si parti !

 3. WEB1 says:

  Tashi une nuk po kuptoj ,,ose kemi kryeministrin me te ndershem qe ka pare historia ,ose me budallai !se faktikisht ne shume raste ndershmeria shkon krah me krah me budallekun .Atyre nuk i intereson as edhe nje lloj kompromisi ,por vetem rremuja dhe kaosi dhe mundesisht ndonje zone elektorale ne flake .Hap syte mos te bejne ndonje te pabere o panxhar ,se edhe qeni kur i hyn ne kolibe i nxjerr dhembet per te kafshuar

  1. Brezi i djegur says:

   Prandaj ja jep Edhe ai se e di qe i gjithe halli eshte te vetingu. Edhe sikur Basha te vihet kryeminister prape PD nuk hyn ne zgjedhje !!! Vetingu !! Vetingu !! Vetingu, ktu eshte i gjithe halli !! I kuptoj, asnjeri Nuk do firmoste ekzekutimin e tij por Nuk shpetojne dot gjithsesi.. e vetmja gje qe i kishte ngelur ishte ti dorezoheshin drejtesise me dinjitet Po dinjiteti eshte virtyt per burra shteti e jo per vemje qe shesin cdo gje per pak karrige !!

 4. spatrtaku says:

  Qeneve si Saliu,Basha me kompani nuk u zihet bese.Atyre duhet treguar vendi,qe e kane ne burg.Krimet e tyre jane te medha.Kete e dine edhe vete ata,prandaj nuk pranojne asnje leshim qe i ben ti o kryeminister.Derri do plumb.

 5. qamo says:

  To poli to kyrie eleison, varai qe tu Theu-thonë grekët (Nga lutjet e shumta, mërzitet dhe Perëndia)… E them për Ramën, sepse shumë “po e përkedhel” dhe i lutet, Opozites (“opzitë” i thënçin…)

 6. dash says:

  KUJDES !!! KUJDES !!! Dicka po pregatitet … Shqipetare KUJDES ………

 7. NIKOLINI says:

  👎👎LULUSH,LEPURUSHI, -DUHET TË RRITET!!
  PD-ja, TË VUAJ PËR 4vjet , KUSURET E TIJ.!
  BERISHA—–TË SHPORET!!MJAFT KEMI VUAJTUR
  NGA AI,!👎👎
  RAMA!!! MOS NA PRI NË BESË!!!🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 8. DETARI [email protected] says:

  Edi Rama ,eshte teper i sigurte qe PD jaka ngordhur qe ne 2013 ten.

  Edi jep policine.
  Jep 6 ministri.
  Edi jep edhe KQZ ne,dhe nuk ka frike me se do te humbi ndonjihere me ate pune kolosale qe ka bere.
  [kete koment e kam per shume komentues qe i drejtohen Edit ,sikur ai po leshon pe pa fund dhe duket sikurpo shet votuesit qe e votuan,perkundrazi ,ai eshte vetem nji Gjigand,qe ka edhe nji mbeshtetje teper gjigande nderkombetare dhe le ta mbajne me……shkume ata te cadres…….

  1. WEB1 says:

   Eheeee ,ka disa probleme o detar !qe me te gjitha votat ,mbeshtetjet ,shumicen ne parlament etj ,,jane te huajt ata qe po e zgjidhin krizen shqiptare dhe jo edi !Me mazhorancen qe ka edi nuk ka shume nevoje per ambasadorin,francez ,hollandez ,amerikan ,perfaqesues te BE ,kongresmene amerikane etj etj etj apo jo .Por pyetja me e sakte eshte pse me gjithe kete pushtet qe ka ne duar i ofron lulushit humbes 100 % ne zgjedhje,,,, ministri ,vezhgues ,komisare teknike ,elemente te PD ne polici ,administrate ,gjykata ???????Qe like floriri nuk e do edi ramen te plot fuqishem ajo dihet ,dhe u pa kur ilir meta kerkonte me cdo kusht hyrjen e PD ne zgjedhje ,dhe e fundit pse vazhdon te quhet akoma opozite nje grup kriminelesh ,hajdutesh ,sahen lepiresish ,rrugacesh dhe perversesh kur duhet te ishin ne burg ?Atehere ti veme nje titull ,,SHQIPERI TE KAM DHJERE STE KUPTOVA ASNJEHERE

 9. ela says:

  jane jetet tona se jeten e tij e ka rregulluar ai.prandaj se ka problem ti ofroj cdo gje qe eshte e jona dhe jo e tij”.merni nga poaketa e remes”

  1. Grigor says:

   O Ela, kush t’i dha ty keto? Jot eme?
   Cfare flisni mor njerez? A jeni ne vete? Po nuk keni faj. tani mjafton nje telefon me internet dhe te tere merren me politike. Kush dreqin ta bleu ate telefon ty Ela, qe te vish e te na besh qyfyre ketu kur nuk ta kemi ngene? Cfare dha moj Ela? Dha disa poste monitorimi qe neser te mos thoshin dot gje se u vodh vota.
   Kur ben dhe Ela politike, mos mbette vajze ne kembe do thoshte Jovan Bregu I shkrete.
   Lere pastaj ky Ledio. Ky eshte gomar fare. Nuk di as fjale te tijat po kopjon nje fjale pallosh qe nuk e di kue ka degjuar. Sic duket pallosh I thirrte I jati kur bente gabime.

 10. Ledio says:

  Ky Rama eshte pallosh edhe frikacak. Bashes, Sales edhe gjithe klanit Serb ne PD nuk i intereson cfardo qe ti tu ofrosh, ata duan vec rremujen,djegjen edhe shkaterrimin ekonomik edhe moral te shqiptareve. Kane 26 vjet qe bejne kete gje gjoja ne emer te demokracise edhe nje Shqiperie “Europiane”. Kaq gje nuk e kupton ? Shqiptaret te dhane voten te besh shtet edhe jo ti lepihesh Ilir Metes, Sales edhe Lulit. Behu burr edhe coje Shqiperine drejt Europes edhe jo drejt Beogradit , Moskes, apo Athines.

 11. emigranti says:

  o edi rama, luli saliu dhe pd kerkojne qe te ikesh ti sepse ti po kemgul qe ata te vene ne burg dhe kete gje nuk e pranojne

 12. dauti says:

  urojme mos te jete shah me ushtare prej verteti…nga zhvillimet ne Kavaje do te varet shumecka…mire eshte mos te nxitohemi me mburrje por te ruajme qetesine dhe cdo pale te shqyrtoje rruget per pajtim…

 13. Vlore says:

  Kujdes nga gjarperi se te helmon kur nuk e ke mendjen

 14. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Rama & Meta u angazhuan per perfundimin e reformes zgjedhore,per te cilen tani nuk flitet!!!
  Rama nga takimi ne takim ka bere shume dhurata per opoziten,keshtu si e ka filluar mund te “heq” dhe breket !

 15. enter"" says:

  E te imagjinosh qe ne kohen e diktatures PD-iste askush nuk guxonte te fliste.
  PD eshte vazhdimi I PKSH.

  Poshte Partia Demokratike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *