NEGOCIATAT/ Oferta e Ramës, një zv.kryeministër demokrat për zgjedhje. Oferta e Bashës, qeveri teknike me Ramën kryeministër

Kryeministri Edi Rama i ka bërë Lulzim Bashës të gjithë lëshimet e mundshme, që Partia Demokratike të ketë mundësinë të kontrollojë procesin e zgjedhjeve, në mënyrë që të mos ketë asnjë manipulim apo përdorim të parave dhe mjeteve të dyshimta apo të administratës.

Kjo do të realizohet nëpërmjet një zv.kryeministri të propozuar nga demokratët, i cili do të ketë pas vetes gjithë strukturën e nevojshme dhe mbështetjen e ndërkombëtarëve.

Përveç kësaj, do të jenë edhe tre zv.ministra po të PD-së, për të monitoruar po procesin e zgjedhjeve, në mënyrë që të mos ndodhë asnjë shtrembërim apo deformim.

Ndërkohë, burime brenda takimit kanë thënë për TemA, se Lulzim Basha është tërhequr nga ideja e dorëheqjes së Ramës.

Ai ka ofruar në takimin e fundit të zhvilluar në Presidencë, krijimin e një qeverie teknike me Ramën kryeministër dhe zgjedhje me votim elektronik në vjeshtë.

Rama i është përgjigjur që për votim elektronik, caktojmë një ministër të posaçëm, që do të jetë nga PD-ja.

Por, votimi elektronik do të zhvillohej zgjedhjet e ardhshme.

Basha nuk ka pranuar dhe këtu ka përfunduar biseda.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “NEGOCIATAT/ Oferta e Ramës, një zv.kryeministër demokrat për zgjedhje. Oferta e Bashës, qeveri teknike me Ramën kryeministër”

 1. Ballabani brenda cadres says:

  I shkreti Basha!
  Pranon qeverine e Rames,vetem emrin ta kete teknike.Vetem keshtu “del” nga cadra:”I dhjere por kryelarte”,sepse ju “realizua” emertimi,por jo permbajtja
  Me kete “propozim”,hidhen poshte e behen pluhur akuzat e shitjes dhe blerjes te votes me paret e droges….
  Edhe votimi elektronik eshte farse.Lulushi,me kete kerkon qe te pranohet qeveria me Ramen kryeminister dhe si “leshim”,Lulushi do te “heqe dore” nga votimi elektronik….
  Hahahaha…cfare fatkeqesie per ate parti ,e cila ka nje budalla per mekembes te kriminelit Berisha….

  1. €piriiiiii says:

   Hahahaha. Qeveri Teknike me Ramen Kryeministër. Po Ç’Qeveri Teknike eshte kjo…… keta te PDssss po ja kalojne edhe Portokallis me Idiotsite e tyre. Hahahaha

  2. Kujtimi says:

   Basha eshte nje llapaqen qe nuk ka shok

  3. Kujtimi says:

   Rama eshte ne ruge te mbare
   Luli ka gjetur rehat ne cader
   Lereni pse e nxirni me zor

  4. Kujtimi says:

   Mos I bej me leshime Luli eshte si Qen qe ha te zotin
   Po I leshove akoma ay do quaj fotore

 2. Ballabani brenda cadres says:

  I shkreti Basha!
  Pranon qeverine e Rames,vetem emrin ta kete teknike.Vetem keshtu “del” nga cadra:”I dhjere por kryelarte”,sepse ju “realizua” emertimi,por jo permbajtja
  Me kete “propozim” qe ben Basha,ai vete,hedh poshte e behen pluhur akuzat,te cilat i ka bere Rames,per shitjen dhe blerjen e votes me paret e droges….
  Edhe votimi elektronik eshte farse.Lulushi,me kete kerkon qe te pranohet qeveria me Ramen kryeminister dhe si “leshim”,Lulushi do te “heqe dore” nga votimi elektronik….
  Hahahaha…cfare fatkeqesie per ate parti ,e cila ka nje budalla per mekembes te kriminelit Berisha….

 3. ardi says:

  Na plasi k×××××
  Debila!

 4. Majmuni says:

  Lulo….. ik ere pirdhu!!!

 5. Tema says:

  PD-ja është Parti malokësh që urrejn detin.I falën Greqis 252 km sipërfaqe detare.

 6. Vesi says:

  Ram; mos ja var shume. Ne presim zgjedhjet. Basha eshte nje kalama qe kerkon gjithcka por qe nuk do e as di te bej gje.

 7. tironsi says:

  Oferta e Rames dhe kerkesa e Bashes o gazetar. Smund te ofrojn te dy, se na e bet Bashen kryeminister

 8. endri says:

  Rama duhet te beje kujdes kur leshon kaq shume se populli e çon ne shtepi pastaj.

 9. Babaçe says:

  Mor po ta rregullojnë ashtu që mos ti futet asnjërit gjemb në këmb, pa ne populli rrëmbeu thjesht amin themi gjithmon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *