Paralajmërimet për dhunë, Ambasadat e huaja në Shqipëri mësyjnë Kavajën të dielën

Kavaja pritet të kthehet në një vatër të nxehtë ditën e dielë.

Kjo, pasi opozita ka paralajmëruar protesta dhe përplasje fizike, për të mos lejuar që të zhvillohen zgjedhjet për këtë Bashki.

Paralajmërimet për dhunë kanë detyruar Ambasadat e huaja, që të mësyjnë Kavajën.

Raportohet se në KQZ kanë dërguar kërkesë për të qenë si vëzhgues të dielën në Kavajë, përfaqësues të Ambasadës hungareze, daneze, sllovene, çeke, britanike, dhe natyrisht, edhe të BE-së.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Paralajmërimet për dhunë, Ambasadat e huaja në Shqipëri mësyjnë Kavajën të dielën”

  1. spatrtaku says:

    Mos e nenvleftesoni protesten e pd-ke se ata jane idoter.Berisha dhe Basha jane bere si ujqer te terbuar.Atyre u jane erresuar syte nga inati kundra Edi Rames,dhe duan t’i ven flaken Kavajes dhe me von gjithe shqiperise.Kjo behet se nuk kemi prokurori,gjykate te larte,qe t’i thote Berishes e Bashes siç i tha kryetari PPE,Jozef Daul, Bashes”po bere dhune do pergjigjesh”.Ne fakt kete duhet tja thot Kryprokurori Adriatik Llalla,por nuk e thote se ka frike nga Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *