Skenari/ Shërbime të huaja sekrete planifikuan vrasjen e 3 deputetëve shqiptarë

Një ish-funksionar i Qeverisë maqedonase me ndihmën e shërbimeve të një vendi fqinj ka planifikuar likuidimin e tre deputetëve shqiptarë të Parlamentit të Maqedoni.

Qëllimi i këtij atentat ishte që vendi të futet në tensione të ashpra ndëretnike dhe të krijohen kushte për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, raporton agjencia Ina.

Plani do të ishte realizuar në një protestë gjithëpopullore, që do të ishte shkas për të realizuar sulmin dhe në këtë rast turmat do të akuzoheshin. 

Një skenar për likuidim, ishte nata e 27 prillit, kur u dhunua rëndë kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Skenari/ Shërbime të huaja sekrete planifikuan vrasjen e 3 deputetëve shqiptarë”

  1. Tironsi says:

    Serbet te pakten te nderrojne fleten e skenarit, se eshte i njejte me ate te Shkodres te Pjeter Arbnorit, dhe po ashtu i njejte me skenarin e 21 Janarit te vrasjeve ne Bulevard..
    Interesant sa te lexueshem qe behen!
    Thuaj pastaj qe SB nuk ka lidhje me fisin e gruas..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *