VIDEO/ Turistja angleze habitet me Ramën që ecën në këmbë drejt Presidencës: Më falni po kush është ky djalë?!

Ashtu si një ditë më parë, kryeministri Edi Rama ka shkuar më këmbë në Presidencë për t’u takuar me Lulzim Bashën, ndryshe nga ky i fundit.

Ndërsa kryeministri ecte i pashoqëruar nga asnjë zyrtar tjetër i qeverisë, të shumtë ishin qytetarët që e shoqëronin, e ndalonin dhe pozonin me të.

Mes turmës është gjendur rastësisht edhe një grup turistësh të huaj dhe mes tyre, një shtetase angleze, e habitur me çfarë po ndodhte, pyet: “Më falni po kush është ky djali?”

“Është kryeministri”, i përgjigjet një qytetar shqiptar.

Reagimi i saj entuziast është për mos t’u humbur.

Ndiqni videon e neësbomb.al në minutën e 3:22.


18295710_801744656646202_2934996292910186496_n by newsal

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “VIDEO/ Turistja angleze habitet me Ramën që ecën në këmbë drejt Presidencës: Më falni po kush është ky djalë?!”

 1. Ushnja:) says:

  Avash o katunare shqiptar avash! Mos u prishni si anila basha!

  1. Edkari says:

   djale qe nuk i punon
   po adopton kopila nga sebet.

   1. Salbytha says:

    Saliu edhe kur fle vishet me antiplumb

  2. Veri says:

   Gju me gju me popullin

  3. Lugati says:

   ministrat anglez shkojne npune me biciklete..na qeka habit anglezja..muahajahaj

   1. armand says:

    Po po ashtu eshte. Po per cilen Angli e ke llafin se ne ate Angline qe njoh une nje mjekrosh me nje cope thike arriti te dera e parlamentit.
    KM-tja e shkrete s’dinte ku te futesh,
    ndoshta i kishin vjedhur bicikleten.

 2. Ramizi says:

  Ky djale eshte nje gomar qe ha me Lulushin vetem kar

 3. lelegu says:

  Vendi i fundit ne rajon, vendi me i korruptuar dhe me i varfer i Europes, magazina e hashashit ne Europe por rendesi ka qe nje tursite angleze eshte cuditur pse corapekuqi ecen ne rruge… Mjere ne qe jetojme ne kete vend… me keto gazeta….

  1. heu bre says:

   Rrot Cari,edhe vendi me i varfer dhe njekohesisht edhe vendi magazin i hashashit!? Te dyja bashke nuk qendroj ar DEBIL 😛

  2. enter"" says:

   Mjere shqiperia qe ka legena si puna jote

 4. REZI says:

  e vetmja rrugë që i ka ngelur cadristave është të futen në portale e të flasin me gjuhën e atyre që gjithë këto muaj e vite, në parlament e tani në cadër, përpiqen të bindin popullin se ata janë shpëtimtarët. Pse s’i njeh populli? Prandaj ju komentuesit më lart, jini më të edukuar, ju pëlqen apo s’ju pëlqen Kryeministri që shkon në këmbë tek presidenca. Kur je me popullin nuk ke frikë.

 5. corape kuqi says:

  Si e pyeti? Kush eshte ky djalli???
  Hahahahaaaa more mero. Ja kalove zerit te popullit me historite e xhaxhit qe qudiste femrat e frances e hungarise.
  Djall i vete je more mero

 6. bledi says:

  EDI eshte normal, po injorantet qe nuk kalojne pragun e shtepise pa arme ne dore nga frika qe kane bere keq diku nuk e kuptojne.
  Ne vendet ku nuk ka krim dhe civilizim ministrat perdorin bicikleta.
  Pse u dashka qe te dali me jelek antiplumb dhe me makine te blinduar dhe eskort pa fund.
  Vetem per mentalitetin qe ka i duhet dhene vota se u lodhem me injorantet frikacak e tinzare .
  Kur shof kryeministrin e vendit tim qe me duket si cdo njeri ,komshi,cun lagje apo qytetar normal me ben te ndjehem mire .
  edhe te lozi ndonji skedine apo te beje piknik….(jo tek sofra ariut) e ben me normal sesa 90perqind e PARLAMENTIT

  1. Mik says:

   Me pelqen komenti i Bledit, asht shume e vertete. Ecje elegante, e thjesht e pa buje.
   Nuk jam dakord me titullin dhe me foton. Turistja beri puetje te thjesht: kush asht ky ? Sepse k/ministri ishte object shikimi nga te gjith, e jo sepse dukej si Mesia .

 7. Shoku shpati says:

  Mos jete e bija e toni blerit

 8. erion. says:

  O zoti rama popullit verjia kapelen si ka koken mos e vra mendjen je njish per ate shtet te vogel dhe per ate popull qe ka ngelur aty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *