Gazetari Artan Hoxha: Doktori ka përgjuar baba Takun, po i çon mesazh të koduar Metës?! Izraelitët kanë gjetur diçka afër zyrës së Berishës…

Gazetari Artan Hoxha ironizon përgjimin që Berisha i ka postuar në rrjetin social per Spartak Brahon dhe Ndre Legisin.

Por Hoxha nuk i shpëton nënvizimit të faktit se ky përgjim është bërë dhe se me sa duket po i dërgon sinjale Metës që i la Lulin në baltë.

Nga ana tjetër gazetari Hoxha thekson se ka fjalë që dhe izraelitët kanë gjetur diçka afër zyrave të Berishës.

C’po me shohin syte dhe c’po me degjojne veshet keshtu!!!Kane pergjuar Baba Takun?!!! Rrejne mo rrejne, s’ka mundesi!!!!

Por nese vertet eshte dora e Doktorit me “te vetet”, keq eshte puna. Edhe pse ne fakt ky pergjim me duket si mesazh per dicka tjeter me te madhe.

Se Doktori flet me kode, eshte si shahistet ruse, sheh majtas e leviz djathtas. Po c’ne iu kujtua tani Baba Taku?!

Ai ka ikur dhe nga LSI-ja, eshte ne listen e deputeteve te sigurt te PS-ja, pjese e marreveshjes Rama-Meta. Apo i bie pragut te degjoje dera?!!!

Doktori, tani qe Meta iku ne hallin e vet ne presidence dhe e la ne “balte” Lulin, po jep nje mesazh te forte nga ata mesazhe qe vetem ai di te jap.

C’te jete kjo puna e “bajameve”?!!! Se Doktori eshte nga vendi “Geshtenjave” dhe ato i njeh mire.

Ah, harrova! Nuk me falet, se jo per gje por jam komshi me fshatin e presidentit te ri, Cepanin. Dhe aty vertete behen ca bajame te mira. Presidenti i ri ka folur shume keto dite per fshatin e lindjes dhe krahinen e origjines. Per mua mire ka bere qe ka folur, se e meriton si Cepani, si Skrapari. Edhe pse ne fakt PD e ka fituar dy here rresht komunen Cepan, me kandidat shoferin e fshatit. E cuditshme ne te vertete, te fitonte PD-ja nje nga komunat me te majta. Edhe ku?!!! Ne Skrapar.

Uroj qe Doktori te mos kete klonuar “Bllokun e zi” te presidentit te ri, dhe “canten e zeze” te Baba Takut!!! Ndryshe, keq do jete puna…

Po gjithsesi, fol Doktor, fol, shfryhu, …. te ben mire, te liron. Mos i merr ne varr sekretet qe di….

Jo per gje, por ku flet ti, marrin zemer dhe te tjeret….

Ah se desh harrova. Doktor, ata izraeliet qe vijne verdalle lart e poshte neper Tirane, kane hapur fjale, se dicka kane gjetur afer zyrave te tua…

Te kete gisht KY “shahisti i vonuar”?!!! Cudi!!! Vishos nuk i shpetojne keto gjera kollaj!!! Pune izraelitesh Doktor, bejne lemsh dynjane…”, shkruan gazetari Hoxha në rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Gazetari Artan Hoxha: Doktori ka përgjuar baba Takun, po i çon mesazh të koduar Metës?! Izraelitët kanë gjetur diçka afër zyrës së Berishës…”

 1. orli says:

  Tano! edhe ti si doktor karaxhiçi ke filluar me fole me kode,nxirre ate te izraeliteve qe mos te quhesh “KODIST”

  1. armand says:

   Gazetari hetues (investigues x shqipot) jep konkluzionet mbas hetimit qe ka bere me fakte dhe prova. Shashka te tilla vetem tym dizinformues hedhin te lexuesi dhe asgje me shume. “Doktori me te tijet”, “Babà Taku”, “izraelitet qe vijne verdalle”, “bajame Skrapari”, “geshtenja Tropoje” e terci e verci.
   Fakte,prova,emer mbiemer dhe profesionalitet ju lutem .

 2. Dajti says:

  Bjeri drejt o Tani se ai i kupon psedonimet se fukse i sigurimit te diktatures ka qene krimineli Berisha

 3. LORA says:

  Ky gazetar me krijon shume dyshime,,,here-here me duket karagjoz.

 4. ylli says:

  Kjo e mesipermja, quhet gazetari?!?!?.Edhe ky skraparlliu quhet gazetar. ?!?!?.Ne 27 vjet Demokraci, nuk ka asnje zbulim korrupsioni nga ndonje gazetar dhe nuk ka asnje gazetar te eleminuar nga e ashtuquajtura mafia politike !!!.Ketu te ne Stpo, Fiks Fare etj ,quhen ” gazetari investigive”. Plaga me e madhe e demokracise shqiptare eshte gazetaria.Servile e peshtirosur e Politikes.Kujto Fahri Balliun ose Andrea Stefanin si modele re dy kraheve dhe zorret ne fyt.Thjesht gazetarer shqoptare ne 95 % te tyre jane MONSTRA.

 5. Bond 007 says:

  My name is Hoxha, Artan Hoxha.

 6. artan hoxha says:

  O Kapter Tan Hoxha. Ia cove mesazhin Berishes per izralitin e Tomes….hallall

 7. Zgalem says:

  Nuk te kane lezet metaforat tyj . Po mohon profesionin real , qe te jep buke . Ti nuk je bukshgkale , por jo I imunizuar perjetesisht . Zgalem

 8. Lpl. says:

  Kete shkrim ska mundesi me shkruar Artan Hoxha ,per arsy se me duket si penda e mendja e Bledi Manes ,apo eshte trend per gjithe gazetaret tani ky model .Per arsy se nuk kuptova se qe shtyu zotin Hoxha per te shkruar kete shkrim ,apo punon bodigard i atij sigurimsit te vjeter .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *