Gramoz Ruçi: Zgjedhjet përcaktojnë nëse LSI do jetë forcë e parë apo… opozitë

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi në kuadër të vijimit të negociatave mes palëve politike në vend ka deklaruar sot nga Fieri se dorëzimi i pushtetit në tavolinë është i pamundur.

Pas homazheve në Varrezat e Dëshmorëve të qytetit, Ruçi iu përgjigj edhe interesit të medias për deklaratën e LSI për të dalë forcë e parë në zgjedhjet parlamentare të qershorit.

“Zgjedhjet dhe votuesit do të jenë ata që do të përcaktojnë nëse LSI do të jetë forcë e parë në zgjedhje, apo do të jetë opozitë”- ka theksuar Ruçi.

 

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Gramoz Ruçi: Zgjedhjet përcaktojnë nëse LSI do jetë forcë e parë apo… opozitë”

 1. Fierakuuu says:

  LSI-s i intereson qe PD e PS te jen afer me deputet…vetem keshtu mund te vazhdojne te bejn rolin e kushinetes edhe te arrij qe me aq pak deputet te drejtojne ministri e drejtori te tera. Nqs LSI nuk ja del kesaj radhe…dmth del ne opozite me shume mundesi LSI-a nuk ka per te ecur me si parti. Mbase shkrihet me PS ose shperbehet ne ndonji parti tjeter. Shendet!

 2. spatrtaku says:

  LSI-ja vendin e dyte dhe e ka shume.Jemi te kenaqur qe pd-ke nuk po mere pjese ne votime,pasi eshte fundi i saj.Kete fund ata e kane kerkuar vete.LSI-ja e bene kete pseudoparashikim,per te thene pas zgjedhjeve se mandatet na i vodhi Ps-te dhe Edi Rama me parat e droges.LSI-ja eshte ne unison me pd-ke.Duket qarte,se Meta dhe Vasili,pas zgjedhjeve do shkojne me te djathtet..Eshte e sigurt qe LSI-ja nuk do fitoi shume mandate,por me pak se ne 2013-ten.

 3. çapajevi rus says:

  Do Zoti del ne opozite, sepse ka verdallisur Shqiperine me Berishen prej 11 vjetesh.
  çapajevi rus

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *