Kriza politike/ Basha takohet me ministren dhe ambasadorin suedez

 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon sot një takim në hotel Rogner me Ministren e Jashtme të Suedisë Margot Wallström dhe ambasadorin suedez H.E Johan Ndisi.

Mësohet se në fokus të takimit është situata aktuale politike dhe zgjidhja e krizës.

Takimi ka nisur rreth orës 10:00 dhe vjen një ditë pas dështimit të negociatave mes Kryeministrit Rama dhe kreut të PD Lulzim Basha.

Rama dhe Basha kanë zhvilluar dy takime kokë më kokë me ndërmjetësimin e kreut të shetit Bujar Nishani për zgjidhjen e krizës politike në vend që pas hyrjes së PD në çadër.

Edhe pas lëshimeve që Rama bëri kreu I PD nuk tërhiqet nga kërkesa e tij për qeveri teknike.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Kriza politike/ Basha takohet me ministren dhe ambasadorin suedez”

  1. Nga Suedia says:

    E nderuar znj. Wallström! Asnje leshim ketij djali rrugac,qe ka mare nje edukate rrugace nga babai i tije super rrugac sali barisha. Ketij rrugaci ju dhane te gjitha mundesite,te gjitha opsionet edhe ato me te pa menduarat qe mund ti jepeshin nje opozite dhe ky i refuzoi. Nuk ka pse te shkohet ne zgjedhje me qeveri teknike, dhe ne populli do ta vleresojme Qeverine e z. Rama me dt. 18 Qershor si dhe kete opozite rrugace me ne krye kukullen lulzim basha dhe kryetarin real sali berisha. Boll u shkaterrua Shqiperia per tekat e sali berishes dhe lule bashes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *