LSI, Vasili: Shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë ç’tensionon situatën, maturia i hap rrugë dialogut

Pas vendimit të Ramës për tërheqjen e kandidatit të PS nga zgjedhjet në Kavajë, ka ardhur edhe reagimi i LSI, që e mbështet një lëvizje të tillë për hir të dialogut politik.

Kryetari i ri i LSI, Petrit Vasili përmes një deklarate për mediat shprehet se shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë është në funksion të çtensionimit të situatës.

Shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë në funksion të ç’tensionimit të situatës.

Dialogu duhet të vazhdojë. Shtyrja e zgjedhjeve krijon qetësi publike.

Maturia në funksion të zgjidhjes politike të qëndrueshme. Dialogut i krijohet hapësira dhe qetësia e duhur.

Zgjedhjet me standarde mbeten sfidë madhore pa kthim” deklaron ai.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *