Ministri i LSI sfidon Ramën: Ne do të drejtojmë vendin

Ministri i Transportit Sokol Dervisha tha se LSI do të jetë forcë fituese në zgjedhjet e 18 qershorit dhe rrjedhimisht drejtuese.

Nga Vlora ku ishte i pranishem në një takim Dervishaj tha se ne jemi gati të drejtojmë vendin”.

“Koha dhe njerëzit kërkojnë që filozofia e LSI të drejtojë vendin, dhe ne nuk mundemi kurrsesi të bëjmë gjë tjetër vetëm se t’i bindemi këtij vullneti dhe të punojmë fort t’a arrijmë këtë objektiv”, tha ndër të tjera Dervishaj.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Ministri i LSI sfidon Ramën: Ne do të drejtojmë vendin”

 1. Adi says:

  Ketij Sidorela ja tha?
  Ne rast se po eshte e sigurt.

 2. Milot says:

  mos ardhte kurre dita qe do te drejtoni ju. nese shqipetarve ju ka kane ikur trute e kokes dhe ju votojne aq masivisht, ajo do dite do te jete dite zie kombetare. filozofia juaj eshte filozofia e hajdutit. maskarralleku ju ka zene syte e nuk shihni qe ne syt e popullllit komplet LSI eshte nje bande hajdutesh te mjere, perfshire dhe ty si je mjeran i vogel

 3. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Gjithmonë gati
  Keni qenë
  Se e doni
  Fort Atdhenë
  Si shumë Lesh
  Na paske lënë
  Aq sa mut
  Safi ke ngrënë
  Tjetër herë
  Mos e thuaj
  B riskun merr
  Edit ja rruaj!

 4. capi dhia says:

  Ky eshte nje gomar me zile, qe nuk ka lene ministri pa shaluar, edhe Bashkine e Tiranes, keshillin bashkiak, ku koqe pamjeker hyri dhe loqe me mjeker doli. I erdhi rradha bythes te thote miremengjes !?. Lemeri.

 5. Ben says:

  Ha ha,ky robi qe qeka minister tani,ne fakt duhet te ishte ne burg,per mashtrimin qe beri me depoziten bankare te Taçit ne tenderin qe organizoj shteti per shitjen e Alpetrolit.Pa aftesia e ketij dhe hajdutlliku qe ben,jane spektakolare.

 6. Bora says:

  Μοs u habisni se ata shkojne me mendimin se votat e demokrateve do i marin ata dhe do jene forca e pare po harrojne nje gje qe po te behen zgjedhjet e pastra pa pazare politike nuk fitojne as 5% te votave bashke me demokratet se aq jane votuesit e tyre pavarsisht rregjistrimeve zyrtare te partive.eshte nje e vertete e hidhur qe deri tani sipantizantet e lsi jane punesuar dhe me sloganin e punesimit merrnin vota po qe pa dyshim pjesa dermuse e tyre jane pa profesionalizem e qe kane humbur reputacion si ne shqiperi dhe te nderkombetaret .prandaj stop ketyre pazareve e te vihen ne detyre njeres qe e mereitojne e jo sipatizante injorante.kete duhet ta beje vete populli me boten e tyre kete 4 vjecar qe te rregullohen disi gjerat ne shqiperi.e dime qe menjehere nuk behen gjerat por tu veme fre te pakten dhe ti fillojne nje nga nje ligjet te permirsohen e spastrohen nga korrupsioni.

 7. Shpetim says:

  Fitoren LSI e mendojne si force e pare ne dy opsione:
  1- Nese PD nuk merr pjese ne zgjedhje, ata hyjne ne nje teori konspiracioni, ku PD do t’u jape udhezim elektoratit te tije qe voten t’ja japin LSI
  2- Mendojne ne se PD hyn ne zgjedhje, parti e cila eshte e menderosur dhe nuk fiton dot,LSI mendon se ka per te marre me shume se PD deputet dhe ne nje koalicion te mundeshem me PD medojne se Kryeministri i takon LSI. dhe Mona behet e para grua Kryeminestre.
  LSI mendon se ky popull eshte budalla , eshte nje turme qe e jep voten e gjithe fisit vetem per nji vend pune.
  Besoj se kjo eshte vetem nji enderr ne qiell te hapur.
  Qellimi eshte si per LSI dhe PD qe ta c’bejne Vetingun , qe te shpetoje Like hajduti, Sala, Luli e soji e sorollopi i tyre.
  Kjo eshte enigme e fjalekryqit:- Kush Fiton? ….

 8. LORA says:

  Si e mesoi ky bukuroshi qe koha dhe njerzit kerkokan qe lesh-e-listet te drejtojne vendin??? ,,,,kur duhen te pakten edhe 44 dite qe te mesohet verdikti I Sovranit.
  Sic duket ua ka rrefyer cadra e krimit dhe turpit pa limit.

 9. PE says:

  More mo ka marre gje droge ky?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *