Pas tërheqjes së kandidatit socialist, Basha kthehet në çadër. Militantët e PD janë rrugës

Kryeministri Edi Rama ka tërhequr kandidatin e PS-së nga zgjedhjet e Kavajës, e teksa vendimi është bërë publik përmes një deklarate live nga kryeministria, simpatizantët e PD kanë ngazëllyer duke e konsideruar si një fitore të tyren.

Në rrugët e Kavajës janë grumbulluar një sërë simpatizantësh të opozitës të cilët kanë brohoritur për fitore.

Nga ana tjetër Lulzim Basha, i cili kishte programuar një takim në Kavajë në orën 19:00 me strukturat e PD, është “detyruar” të kthehet drejt kryeqytetit, ku pritet të mbajë një fjalim në çadrën e opozitës.

Bashkë me Bashën, është urdhëruar që në çadër të vijnë dhe aktivistët e PD-së, të cilët ishin stacionuar në Kavajë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Pas tërheqjes së kandidatit socialist, Basha kthehet në çadër. Militantët e PD janë rrugës”

 1. kaqi i zi says:

  kriminelat e pd a,apo sherbtoret sllavo-grek

 2. alda says:

  po kto kokbosh jan se ashtu i do sala qe tkomandohen me mir. saliu vec per destabilitet e ka mendjen dhe ju e ndiqni nga mbrapa si gomer

 3. babataku says:

  kokboshet po kthehen qe ti vejn flaken dhe kryeministrise tani nga “festa”. aq debila jan se kshu i ka perzgjedhur saliu dhe lulushi i vogel. nuk jan te gatshem qe te shkojne perballe ne zgjedhje se e din qe do humbin dhe kshu qe alternativa qe ato kan eshte djegja nga veriu deri ne jug vetem qe ta marrin pushtetin sic e moren ne 97 pushtat e qelbir

 4. WEB1 says:

  Nuk me duket zgjidhje terheqja e kandidatit socialist nga kavaja ,dhe nuk besoj se cadra me tifozet e saj do sillen ndryshe kur ta provoje te fuse kandidatin e tij per here te dyte .Po me 18 qershor per hir te “stabilitetit cfare do ndodhe ?

 5. shqip says:

  Ka shume mundesi qe Rama te kete patur informacion te mjaftushem per dhune ekstreme. Besoj dhe jam i sigurte qe ambasadoret kryesore ne vend ta kene keshilluar per kete terheqje. Ne fakt çadristet dolen huq. Ata kishin menduar qe me vrasje e djegur te realizonin nje destabilizim nga veriu ne jug. Lajmet e agjencive te zbilimit, konfirmuan se hapesires shqiptare i kanoset nje destabilitet i organizuar nga grup shtetesh. Ne fakt çadra Po priste te hidhej ne veprim, realisht ne Kavaje e me pas ne tere Shqiperine. Eksponente te Shqupit kishin kohe qe Po kontaktonin me njerez te krimit ne Kavaje Por jo vetem. Prandaj dhe Rama beri nje terheqje sa diplomatike, aq edhe humane. Per te mos i dhene kenaqesine vellait biologjik te Karaxhiçit e mikut tr Fazlliçit.

 6. Shijaksi says:

  Kjo eshte pd ,duan te marrin pushtetin me dhun qelbesirat ,lulu na kthe detin qe i ke dhen grekut ti je tradhetar bashk me salukun, na thuaj po fitove,dulen cfar do na e Bosh minister te jashtem hahaha, ah ku je katandisur o i poshter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *