Sekretari i Bashës në delir, kërcënon Ramën: Kavaja do të të dukej lule para 18 Qershorit

Në Partinë Demokratike tashmë janë në nivelet më të larta të delirit.

Këtë e tregon dhe ish-sekretari i partisë së Genc Pollos PDr, njeriu i akuzuar për abuzime si zv.ministër i Ekonomisë.

Sekretari për organizim në Partinë Demokratike Eno Bozdo me anë të një statusi në “Facebook” ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Edi Rama për të shtyrë zgjedhjet e Kavajës.

Ai shkruan se Kavaja para 18 qershorit do të dukej lule.

Frika ruan vreshtin, apo ruan idiotin? E pra, ti s’e ke idenë për 18 Qershorin.

Kavaja do të të dukej lule!” shkruan Bozdo.

Ndërsa sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Ervin Salianji, shkruan:

“Do duhej te kishte qene forca e argumentit, arsyeja dhe e drejta e kauzes ajo qe duhet te çonte Ramen ne terheqje nuk ndodhi kjo!

Ishte forca e presionit qytetar ajo qe e gjunjezoi, frikesoi dhe e beri te terhiqej me pahir!

Forca e sakrifices qyetare triumfoi”.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Sekretari i Bashës në delir, kërcënon Ramën: Kavaja do të të dukej lule para 18 Qershorit”

 1. Maksi says:

  E paskerkeshin ndare mendjen keto. Duan 97 prap mesa po shof. Si mund te lihen te lire keto njerez? Si jep deklaret ky enno per te perhapur dhunne ? Keto te pdeese qekan komplet kasht orbite.
  Te knaqet enno se fitoj dhuna . Te knaqet partija demokratike se fitoj dhuna. Po burgu 313 u knaqe?

  1. Herta says:

   Imagjino kush bertet e cirret per liri e demokraci, kto lloj ftyrash si puna e ketij qe pa pik turpi dalin e thone me ze te lart qe do shkaterrojme cfare eshte ndertuar, kto jane fix ato demokratet qe e “donin aq shume vendin ” sa dogjen te gjitha fabrikat e ca ishte ndertuar me gjakun e popullit per 50 vjet, kta komunistat e qelbet qe per tu dukur sa me demokrat shkaterronin shqiperine, e njejta prerje, ky duhet futur ne burg

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Iku poshtë PeDe-Ja
    Lumë e më për lumë
    Fluturon si Tani
    Me prasin në Sumë.
    Me ngadalë o Lule
    Edhe Ti qyqar
    Fitorje të tilla
    Paçi pa karar.

  2. Buffon says:

   Po sepse per ti vene flaken ketij vendi Partia Demokratike eshte e para. Ju kete doni. Shefi yt mos sahanlepires dha urdher qe ne 21 janar te vriten 4 protestues te pafajshem. Ky pra eshte dallimi, mes nje bande dhe nje force alternative. Po mos u merzit se nga vota e popullit 2013 a do ju duket lule ne krahasim me 18 qershorin

 2. albi says:

  klyshat e sales mos ju duket vetja cuba se kercenuat me djegje. e dim qe jeni te gatshem ti vini flaken shqipris per te marre pushtetin dhe per ta vjelur edhe njeher se ju ka marr malli por nuk keni per tja arritur me ato “gangsterra” qe cuat ne kavaje. Ju keni per te humbur aq keq sa do shtriheni ne toke duke qar me lot se pse shqiptaret nuk ju votuan. Po jua them un paraprakisht arsyen. Shqiptaret jan te ndergjegjshem dhe nuk votojne kriminela qe ja vejne flaken shqiperise. Po votojne ato njerez qe duan ta bejne shqiperine ok o plehra?

 3. ola says:

  po ju o plehra kte gje dini te beni me mire. rama nuk u tremb nga ju. po u tremb per sigurine e qytetarve qe e kane votuar dhe ai ndjen pergjegjsi per kte. Jo si ju o hale qe nuk ju intereson se kush vdes e kush jo vetem e vetem qe te merrni dhe njeher karriget tuaja. Kjo ka per tu shkuar dem se populli eshte i ndergjegjshem sot akoma dhe me shume se cfare jeni te afte te beni per te marre pushtetin e jo me kur ta merrni pushtetin se cfare mund te beni keshtu qe mos kujtoni se po beni trimeri

 4. Faro says:

  Po prisni ore!
  Kandidati tjetet nuk eshte terhequr
  A ishin 2 kandidat?

 5. aldo says:

  turp i madh gjasme e mbajne veetn per parti e madhe, parti historike ju jeni ca kriminele qe po beni gjithcka per ti shpetuar burgut, mos ja qani hallin rames se po tregon maturi ne gjithe kete situate eshte nje akt shume i drejte politik, sido te bej partia demokratike prap foce humbese do dali ne kavaje e me gjere, njeeezit do dijne te vlersojne drejte ne fund partine socialsite e cila qe po punon realisht per Shqiperine.

 6. fiona says:

  i zenet cadra brenda se e coroditen vendin

  1. ela says:

   cadra arxhinjve.qe qelbet ere.vdekshin

 7. artur says:

  kur flet dhe ky hajduti gjithe plerat te PD jane mbledh, po kjo duket qarte qe skeni b*** ti fitoni em dhune harrojeni se fitoni ndonejhere

 8. LORA says:

  Deliri I arixhinjve te cadres se krimit e turpit pa limit,,,nuk I le te arsyetojne bumerangun qe do te perftojne me 18 qershor nga verdikti I Sovranit.Jane totalisht te pjerdhur ne tru.

 9. FREDI says:

  INJORANCA KA FORCEN DHE MUNGESEN E KULTURES SE KOMUNIKIMIT ,NDERSA NJE FJALE TJETER THOTE RUAJU TE URTIT SE AI QE LEH TE HAN MUNE

 10. Albana says:

  Ku eshte shteti? Force e ligjit duhet te veproje.

 11. Alidemsi vjeter says:

  Kur leh dhe konia ciuaua ka lezet sepse duket qe eshte ne rrace te vet, Foto mjaft e goditur!

 12. ta says:

  lexova per te kuptuar zemerimin tuaj per kriminelet ,po ju me llafe thoni dhe mallkoni por asnje nuk del ne shesh.

 13. astrit says:

  Kercenon ky qe e ka dosjen ne prokurori per vjedhjen e CEZ.

 14. sokrat says:

  Ky eshte nje prej tufes se idioteve qe kane si qellim shkaterrimin e vendit, per te shpetuar nga drejtesia!

 15. Astrit says:

  Ky eshte populli yne o kriminele bastarde.
  Ne18 qershor do te shuheni fare si parti e ndyre.Populli eshte me inteligjent se sa e mendoni ju vendin e keni ne burg o Lul krimineli e Sali Berisha,krijesat me te ndyra qe kane lindur ne kete toke qe nga parahistoria.

 16. Lennard says:

  Ky Legen nuk po ndjehet ma.Iku per Lesh .Bashes i duhej vetem per ti lepire Sumen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *