Basha paralajmëron Ramën: Nuk do të pranojë kurrë zgjedhje të diktuara nga krimi dhe pa opozitën, më 13 maj na ke në bulevard me protesta masive

Lideri opozitës Lulzim Basha paralajmëroi protesta masive javën e ardhshme dhe kokretisht ditën e shtunë më 13 maj e cila do të mbahet në kryeqytet në bulevadin Dëshmorët e Kombit. Ky vendim për datën e zhvillimit të protestës së rradhës nga opozita u mor pas mbledhjes që Basha bëri me funksionarë të lartë të PD dhe me krerët e degëve të partisë në rrethe.

Ndërsa duke folur më parë  nga çadra Basha tha se javës tjetër shqiptarët do të tregojnë se nuk do të pranojnë kurrë zgjedhje të diktuara nga krimi.

Më tej gjatë fjalës së tij ai i ka ftuar të gjithë shqiptarët të behën pjesë e kësaj proteste që do të jetë ndër më të mëdhajat në Shqipëri sipas Bashës.

“Do i tregojmë javën e ardhshme këtu në këtë bulevard Edi Ramës, kupolës politike të republikës së vjetër dhe mbarë botës se shumica dërrmuese e shqiptarëve nuk do të pranojë kurrë zgjedhje të diktuara nga krimi, nga droga dhe pa opozitën. Se të vetmet zgjedhje që ky vend do të mbajë do të jenë zgjedhjet e lira e të ndershme, të lira nga krimi, nga droga dhe nga monizmi me një qeveri teknike e cila do të përmbushë mandatin popullor për zgjedhje të lira e të ndershme”, – tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Basha paralajmëron Ramën: Nuk do të pranojë kurrë zgjedhje të diktuara nga krimi dhe pa opozitën, më 13 maj na ke në bulevard me protesta masive”

 1. santiago says:

  o na hengsh kokren e mutit ore debil i Sal Karaxhicit

 2. LUAN says:

  LULI VOCKEL PO BEHET TRIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!! HARRON QE KA NJE FUND DHE SE GJERAT PAGUHEN NJE DITE. I DEL NE GJUME CDO NATE RRUGA E KOMBIT, 21 JANARI .

 3. sokrat says:

  Thirrjet e Lulit te kujtojne betejat qe beheshin ne mesjete, kur armiku i conte fjale pales tjeter se te pres per t’u ndeshur ne filan dite, filan ore, ne filan vend! Po ta mbajti hajde dil ne sheshin e luftes! Shikoni sa prapa po na kthen Luli!

 4. BERISHA LARGOHU 👎 says:

  Epo kur nuk ka popul qe tja merrtheje pakices, opozita kriminale behet me e fort dhe pa frike vepron kunder shumices qe nuk e mbeshtet opoziten. Edhe Talebanet nuk lejonin popullin qe te votonin, i njeti stil po demostrohet ne Shqiperine islamike 👎

 5. Rrapi says:

  Ik re pirdhu ti shkerdhate njeri ptuuuuuuu fare e shkerdhyer

 6. Flamuri says:

  Apeloj te te gjithe demokratet te rrine larg nga ky njeri i pashprese e
  gojefelliqur .Shpresoj qe nje dite te qelbesh ne burg per te zezat e tua.
  Ajo qe eshte duke e bere ky Bashoviçi nuk kam par kurr ne bote.
  Ne te gjitha funksionet si Minister vetem deshtime ka pasur ,ka shkaktuar deme te
  pariparueshme e nuk turperohet fare para Shqipetarve por vazhdon ti demtoj
  edhe me shume tani kur Shqipëria ndodhet ne rruge te mbare per ti sheruar plaget
  qe i kan shkaktuar ky Basha me shoke.
  Shqipëtar mos i lejoni ( Botojeni)

 7. Fatosi-kosove says:

  Se do te kishte kaq guxim nje grup kriminelesh me ne krye sali berishen e lul bashen nuk e kisha menduar dhe as besuar,jo pse jane aq trima por se nuk do ti lejonte shteti dhe drejtesia,e quditerisht llalla hesht ose merret me krimet qe paskan bere disa deputet te PS-s para me shume se 20 vitesh,paskan gjuajtur me arme ne nje gezim familjar apo paskan kapur hajnat ne shtepi dhe kan gjuajtur dhe tash llalla kercen si kar se do beje drejtesi,kurse nuk degjon sali berishen e lul bashen qe kercenojne se do te bejne keshtu e ashtu,mendoj se terheqja e Rames per zgjedhjet ne Kavaje ju ka dhene paksa zemer vrasesve qe tash te fillojne te bejne plane tjera meqe Kavaja nuk do u jep rastin,por lind pyetja deri ku do shkoje poshtersia e tyre dhe heshtja e llalles e poashtu deri kur Rama dhe qeveria do leshojne pe!!!
  Une mendoi se Rama nuk eshte dashur te terhiqet nga zgjedhjet ne Kavaje dhe do te duhej bere te qarte lul bashes se po pengoi apo dhunoi qytetaret ne diten e zgjedhjeve do te perfundonte ne burg,zaten kjo duhet edhe te ndodhe edhe vetem per kercenimet qe ka bere e po ban,prandaj tash kur bash krimineli kercenon se me 13 maj do i tregojme Rames dhe ambasadoreve ne Tirane, duhet ti tregohet vendi lulit sre ky shtet ka Zot dhe ku secili ka nje koke e nje prapanice,prandaj duhet ngritur qytetaret dhe ti tregohet krimineleve qe kercenojne se kush eshte shteti dhe shumica dhe se ky grup qe eshte futut ne qader jane vetem nje grup kriminelesh dhe qe nga aty duhet te dergohen ne burg dhe vetem ateher do te kete qetesi.

 8. Peço says:

  Po boll e mërzite këtë milet, or i uruar. Nuk janë budallenj njerzit të mos e kenë të qartë se ulërimat e tua janë për të mbyllur çadrën në 13 Maj, si rezultat i marveshjes së arritur me Ramën. Los edhe këtë javë në çadër dhe bëhu serioz, përgatitu për betejën zgjedhore.

 9. O LUL O KOQE,,,PO NUK PO E KUPTON QE PO MARIN KOHE PER TA. BERE LITARIN SA ME TE FORTE QE DO TE RROTULLOHET RRETH QAFES TENDE DHE SALI KARAXHIXHIT,,,,EDI RAMA NUK E MORI VENDIMIN VETE,SIC I MERTE SALI KRIMINELI QE DERGOI USHTRINE NE JUG NE 97,,,, VENDIMIN U MOR NGA AMERIKA DHE EVROPA,,,,AI NUK JU DHA KENAQESINE QE TE DIGJNIN KAVAJEN DHE PRONEN PRIVATE,,,,I SHPETOJ DHE ATA MERCENARET E TU NGA BURGU,,,,THIRRI MENJES OR TRAP,,, SE NUK JEMI VITET 96-97,,,,SE NUK TA FAL NJERI TI CENOSH PRONEN TJETRIT,,,,J BEJ THIRRJE ATYRE DYLEKSHAVE DRU ME PRE,,,QE. TE VINE TY NGA PRAPA SE BURGU ESHTE RENDE,,,,NUK ESHTE CADRA KU HAHEN SUFLLAQE PIJEN BIRRA DHE KENDOHET TALLAVA,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *