Basha sulmon ambasadorët e Perëndimit: E dinin për krimin që do ndodhte në Kavajë, por heshtën

Lulzim Basha ka sulmuar nga çadra e PD-së, ambasadorët e Perëndimit në Tiranë.

“Në një vend kaq të dashur si Kavaja, me kontributin e shquar në demokraci, u ngul krimi dhe Elvsi Rroshi.

Më në fund e detyruan të dorëhiqej.

Kreu i inkriminuar i PS Kavajë dëshironte të kandidonte bashkëshorten e tij, por u tërhoq pas presionit të publikut.

Paratë ishin ndarë dhe njerëzit ishin kërcënuar.

Bandat kishin bërë gjithçka gati për një masakër të vërtetë elektorale”, tha Lulzim Basha.

Sipas tij, këto fakte janë të ditura edhe nga ndërkombëtarët në Tiranë, por sipas Bashës, askush nuk kishte ndërmend të vepronte.

“As Rama nuk kishte ndërmend të tërhiqej.

Ambasadat në Tiranë heshtën, shpesh herë edhe pa deklarata fare.

Asgjë nuk do të ndodhte por gjithçka u përmbys sepse e vetmja forcë që mund ta ndalë pushtetin e inkrimunuar janë shqiptarët e bashkuar”, tha Basha.

 

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Basha sulmon ambasadorët e Perëndimit: E dinin për krimin që do ndodhte në Kavajë, por heshtën”

 1. Populli says:

  Ik ore bajgë e ndyrë.

  1. Kujtimi says:

   Ky plere vetem gjak kerkon lark o legen qe nuk vlen per njeri
   Fytyre e keqe O BAJGE LOPE

 2. Shqupasi says:

  Te dhjefsha ty e kush te ka bere ty se je bere njeriu me i urryer.

 3. albatros says:

  1.U SHPETUA TE PAKTEN NJE JETE KAVAJASI. 2.Mire ja ben ketyre ambasadoreve te Perendimit se ka 27 vjet qe shesin po…. ketu , qekur u rrezua socializmi Ne jemi “SHKEMB GRANITI -KALA E PAMPOSHTUR BUZE ADRIATIKUT. Te kshim me afer Korene e Veriut e dinin vete perendimoret cdo ti priste

  1. Kujtimi says:

   Ky plere vetem gjak kerkon lark o legen qe nuk vlen per njeri

  2. Kujtimi says:

   Ky plere vetem gjak kerkon lark o legen qe nuk vlen per njeri
   Fytyre e keqe

 4. L leshi says:

  Jo shqiptaret por kriminelet si puna jote dhe sali berisha dhe nje dore banditesh qe ju vine pas.vetem per dicka te jap te drejte keni gjetur nje k/minister pa bythe qe ju lejon ju bastardeve te ketije vendi te beni cfare te doni por ishalla Zoti ta shperblefte ne koken e atyre qe ke me te dashur kete qe i ke bere dhe po i ben ketije vendi..

 5. LORA says:

  Sa me teper te shkoje koha ,aq me shume do te percelloje “fitorja” jote ne Kavaje.

 6. Tani says:

  Ik ore bajge se nuk ka nevoje populli mo per ju se e di se kush jeni.KRIMBAT E GJIZES

 7. malo kembora says:

  kam degjuar vete nanen e krimit, saliun, kur i tha lulit:
  – u kemi shperndare njerezve tane nje shume te jashtezakoneshme parash (10miljon dollare), per punet qe nuk u kryen ne kavaje.
  – po te presim deri ne qershor, pa u thare peshtyma njerezit e harojne cfare u eshte dhene, prandaj te djelen tjeter te demostrohet ne tirane.
  – per detajet bisedojme te hene.

 8. Rrofte populli me i lashte ne bote says:

  O bash mere dhe saliun dhe ik ne holland bjeri bythes,se ne shqiperi nuk ta ve me njeri . Shqiperia eshte e shqiptareve nuk eshte as e “shtetit artificial grek” as e sllave serb qe te mbeshtesin ty bashke me te birin e sheqere kurves sali serbin

 9. EKZEKUTUSI says:

  Per C´fare Krimi Fleti ti KIMINEL i Ndyre, Marojnet Serbe ne Kupolene Politikes ne Shqiperi??Ti je VRASES,ke fytyre ti qe flet??
  pO kRUHESH sHUME lULIC bASHOVICI????Nje Koqe Plumbi per ty eshte Pake..DEMI QE I KENI SJELLE JU KOMBIT SHQIPETARE Nuk munde te Shlyhet me Vdekjen tuaj;;;Pu..SPIUNE I NDYRE..lol

 10. Tani says:

  Pederasti dylber qe ndan shtratin me kelliren e vicidolit

 11. Viola says:

  Ike ore mashtrus e manipulues i trashe ke kujton se mashtron tru pesh, ke dy muaj qe po pellet si gomar.
  Te gjitha ato qe kini bere e beni vete ja u shisni te tjerve ,por kete here ju ngeci sgarra ne gozhde dhe beni sikur fituat.Fiton ai qe di te terhiqet per interesat e vendit dhe qe te fitosh nuk duhet force por zotesi ne gjykim more torollak.

 12. Qytetari says:

  Pershendetje,albatros,nuk eshte kr pa bythe, po ngaqe ka byth po ka dhe edukat me keta rrugacet e PDse. Se ashtu e do puna mo xhan. Puna eshte qe keta ti shkaterrojme me edukat dhe me durim, qe neser ti denoje ligji,ai te fut ne burg, jo kryeministri, sic po thua ti. Prandaj na takon neve ti japim mbeshtetjen per reformat qe po ndermer, por qe ne fakt jane pak te veshtira per momentin, por duhet te shikojme per te ardhmen.

 13. Lyl koqe says:

  O idiot ooooooooooooooooooooooooot kush besooooooo Ooooooooooooon kete idooooooooooooooot eshte I mbaruar!!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *