KËRCËNIMI/ Zgjedhjet në Francë, ISIS: Vritini kandidatët, vërini zjarrin qendrave të votimit

ISIS u ka bërë thirrje ekstremistëve islamikë të vrasin kandidatët për presidentë  në Francë Marine Le Pen dhe Emmanuel Macron.

Përmes një artikulli në revistën propagandistike të grupit terrorist, ISIS ka kërkuar vdekjen e Marine Le Pen dhe Emmanuel Macron, gjatë votimeve të së dielës, raporton “Daily Mail”.

“Mos harroni detyrën tuaj si myslimanë. Zgjidhni një kandidat, vriteni dhe vërini zjarrin qendrave të votimit”, shkruante Revista “Rumiyah”.

Mbajtja e raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Francë do të bëhet ditën e nesërme.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “KËRCËNIMI/ Zgjedhjet në Francë, ISIS: Vritini kandidatët, vërini zjarrin qendrave të votimit”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  Thirrja e sumpalareve muslims,nje vote me shume per Le Pen!

 2. Jevi says:

  Ky lajm nuk ndryshon aspak ngakercenimet eLulezim Bashes dhe gjithe PD.Te ben cudi qe partite dhe qeveria franceze nuk e anulluan votimin.
  Me gjithe kercenimet ,kur shteti funksionon asgje nuk ndodh.Kunder terrorit nuk behet kompromis.Mbi shkelsit e ligjit duhet te zbatohet pa meshire ligji.

 3. Dajti USA says:

  Uaaaaaa?! Edhe keta si Lulushi,nuk duan qe te lejojne votimet,duket shpellaret jan te ngjashem.

 4. santiago says:

  keta sikur kane marre urdhera nag Baba Sali Karaxhic

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *