REPLIKAT/ Komentuesi: Luli e mori fitoren e parë në Kavajë. Rama: Rri i qetë, ndeshjen e kemi më 18 qershor

“MIRËMËNGJES 😀

dhe ju uroj gëzuar Shën Gjergjin me këtë imazh fantastik të Sheshit ”Nënë Tereza” i shtruar me këtë qilim me motive tradicionale nga fshati Shëngjergj i Tiranës, si pjesë e performancave artistike të Bienales së Artistëve të Rinj të Mesdheut #Mediterranea18”.

Me këtë urim e ka nisur të shtunën Edi Rama, ndërkohë që ka postuar foton e një qilimi gjigand të shtruar në sheshin “Nënë Tereza”.

Poshtë fotos ndërkohë, ai shkëmbyer disa replika me komentuesit.

Replikat:

Komentuesi: Ne shahun qe po luan me Lulin,sapo humbe nje figure. Kujdes! Mund te shkoje loja si me ate gocen e vogel qe e mbyll me batuten; “…dhe se shpejti mat!”.

Edi Rama: Eshte ai momenti kur i ze kalit ngastren ku do te kerceje per te mbrojtur mbretin nga kapja gjalle😂

Komentuesi: Z. Kryeminister me vendimin e djeshem ju treguat maturi ne sy te nderkombetareve… por ne kulturen shqiptare ju treguat dobesi… shume e shume se cadra u zhgenjyen…. dhe dicka tjeter… cadra theu ligjin duke ber thirrje per bllokim zgjedhjesh… ndersa Ju thyet kushtetuten duke anulluar zgjedhjet… besoj se kete te drejte se keni Ju… e ka populli dhe parlamenti

Edi Rama: Elis, kujdes, ne nuk anulluam zgjedhjet thjesht terhoqem fituesin, ndersa kultura shqiptare sic e quani ju traditen politike te valles se shpatave, eshte e shkuara qe s’duhet te perseritet!

Komentuesi: Cadra esht si mesi por kryeministri esht si tredhembshi juventin kielini bufon bonuci hahahhaha prandaj sja kemi friken cadres

Edi Rama: Mooooos me Leon, Leo eshte si partiture e Moxartit Cadra eshte si aheng pa partiture😂

Komentuesi: Mire mengjesni ! Nje gje nuk kuptoj aty ne ate shtet jetojem ne. Evrop dhe greva te tilla nuk kemi jetuare prej 3-4 muajsh , ca quhet kjo ca lloi greve eshte , dhe sa do ti lejoni aty , tani hapet dhe turizmi nuk ka ligje tua hedhi poshte ate cader ..! Popo vetem ne shqiperi behen gjera te tilla ase ne. Irak e. Afrik. Ma do mendja nuk behen ..! Po xirri qe andej se na kan turperuare nuk themi dote nga jemi pupu. Turpe e per faqe te zeze . Do beje lulka di te doje .. !

Edi Rama: Rri i qete Antik, plazhet jane te pastra gati per sezonin, taksirati s’eshte i yti po i atyre qe do treten ne vapen e Cadres😀

Komentuesi: Fitoren e par e mori pd ja I pa fuqishem shteti para lulit kjo do me then se ska shtet nyk ka forcen e saj per te garantu zgjedhje te lira prndaj ik sa me shpejt e leje popolli te qet

Edi Rama: Arben, fitore pa ndeshje paste gjithmone Luli se vetem ato ka pasur qekur e ka marre Doktori per dore dhe e ka futur ne politike, sa per shtetin rri i qete se shteti nuk eshte per te marre pjese ne stervitjet e Lulit😀 Ndeshja eshte ne 18 qershor, ne 7 maj s’kishte ndeshje dhe po te kujtoj qe kandidati yne eshte kryetar bashkie keshtu qe s’ka lidhje 7 maji me 18 qershorin!

Komentuesi: Sa bukur … shumica e shqipetareve te hane kte qylymin per shen gjergj , u boft mire. Se cdo gje tjeter i kemi si ne zvicer , lum ne se mos na merr syni keq

Edi Rama: Lirim zotnia juaj tavolinen e paska plot dhe ashtu e paci gjithmone, po megjithese s’e kuptoj pse duhen ngritur dy gishtat kur hahet buke, te sugjeroj mos u qash hallin shqiptareve se ka kush u’a qan dhe mos tallesh me artin se bagetine nga njeriu e dallon pikerisht fakti se njeriu nuk ka vetem goje per te ngrene e zorre per te tretur ushqimin, po ka edhe ca nevoja te tjera joushqimore… Tung✌️

Komentuesi: Bravo jeni qeveri rreformash dhe për ndërtimin e vëndit po mos i lësho shum pe ati Lylit se po mer zemër ai llogarit vetëm sa të pa shpirt ishin kur ishin në pushtet të ishe ti tani opozit dhe në çadër në vënd të flliqsirës Lylit ai sdo e rruante për ty dhe partin tënde prandaj të lutem Edi mos i ha presionet e plerës.rrespekt

Edi Rama: Nard, prandaj nuk jemi te gjithe njesoj😀

Komentuesi: Zoti kryeminister…si nuk e ban nje gja ne shkoder ? Si nuk investon edhe per shkodren…kryeministri asht per gjithe popullin dhe jo ti ndash sepse atje nuk ke marr votat…

Edi Rama: Nuk ke informacion Françesk

Komentuesi: Po , N’SHNJERGJ, ne knej ka anet tona kena hy qe me 23 Prill, o shoku k.m. Problemi eshte se , te gjitheve ju politikanve shqipfoles qe e quat kete popull per lesh tash , ketu e 100 vjet rrjesht, po ju jap nje urim te vecant; Mos ju zanshin , Shnjergjat qe vine vitin tjeter.

Edi Rama: Bernard, ti si komentator shqipfoles mos i meso femijet e tu me mallku te tjeret se gjynah te te ngjajne ne kete pike🙄

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/komente-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/komente-2.png","attachment_id":"679810"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/qilim-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/qilim.jpg","attachment_id":"679807"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/komente-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/komente-1.png","attachment_id":"679808"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/komente-1-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/komente-1-1.png","attachment_id":"679809"}]

5 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Luli e mori fitoren e parë në Kavajë. Rama: Rri i qetë, ndeshjen e kemi më 18 qershor”

 1. Shkopi says:

  Kryeninistër mo gëmor si ky Ed frkacaku qe s’mer vesh as nga politika, por rrin gjithe ditën ne facebook si kalamjte me lojna fjalësh, sa kollaj paska qene per ta sunduar Shqipërine dhe shqiptaret!

 2. Shkopi says:

  Kryeminister Legen Ed Palloshi, ti di vetem batuta dhe lojna kalamojsh, s’je për jryeminister. Sa kollaj paska qene për të drejtu shqiptaret. Opozita megjithëse me legena eshte me e zgjaur dhe te mori nëpër komë. O teveqel qe paske bo lojna me Lul faqeplluskën pér te smmangur Vetingun sepse nuk i djeg vetëm Lul pordhe, por te djeg edhe ty Ed Markshalgjati i Kristoforidhit

 3. Djaloshi says:

  O shkop, haha qenke vertet shkop dhe nga trut😏🤣. Te dashur komentues, i dham voten Edi Rames ne 2013, te drejtoj dhe te bej shtetin qe e gjeti te shkaterruar e te sakatosur, e te sterruar ne syte e nderkombetareve, e po shikojme se si po vazhdon opozita rrugace, prandaj na takon ta vleresojme e jo ti japim ment se si duhet te veproje, prandaj vazhdo z Edi, neve popullin e rregullt na ke mbrapa,

 4. I.lir says:

  Ej Shkop, qenke vertet nje nga shkopat qe mban me kembe Salen. Gojen e paske te ndyte, si duket Sala te ka ushqy me ” ashtu ” qe qelbesh ere. Nuk mund ta kuptosh Edin ti, se mente ti paska ndryshkur Sala. Prit fundin, qe nuk eshte larg, per ta kuptuar . Pa merak o shkop.

 5. I.lir says:

  Ej Shkop, qenke vertet nje nga shkopat qe mban me kembe Salen. Gojen e paske te ndyte, si duket Sala te ka ushqy me ” ashtu ” qe qelbesh ere. Nuk mund ta kuptosh Edin ti, se mente ti paska ndryshkur Sala. Prit fundin, qe nuk eshte larg, per ta kuptuar . Pa merak o shkop.

  Botoje, botoje se nuk eshte thene. Po nuk te pelqeu ty nuk do te thote se eshte thene nje here.
  Eshte per te ardhur keq!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *