18 qershori/ KQZ shqyrton listat e kandidatëve për deputet, anëtarët e PD bojkotojnë mbledhjen

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve zhvillon mbledhjen e rradhës ku në rend dite është shqyrtimi i listave shumëemërore të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit.

Në tryezën e KQZ po shqyrtohen listat e kandidatëve për deputetë të 9 subjekteve politike, mes tyre PS, FRD dhe Partisë Komuniste.

Ndërkaq përfaqësueit e  PD-së në KQZ u larguan nga mbledhja duke thënë nuk ka kohë fizike për të shqyrtuar të gjitha listat e partive, ndërsa Biba u shpreh se ato duhen mbyllur.

Në rend dite

1-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Aleanca Demokratike, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

2-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Socialdemokrate, për zgjedhjet      për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

3-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Socialiste të Shqipërisë, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

4-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Aleanca Demokristiane, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

5-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Aleanca Arbnore Kombëtare, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

6-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Aleanca Popullore për Drejtësi, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

7-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Fryma e Re Demokratike, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

8-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Komuniste të Shqipërisë, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

9-    Për miratimin e listave shumemёrore të Partisë Kristian Demokrate, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017.

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “18 qershori/ KQZ shqyrton listat e kandidatëve për deputet, anëtarët e PD bojkotojnë mbledhjen”

  1. Kritiku says:

    Injoranca eshte e pakufijshme. Ky komision nuk ka vlere ligjore dhe duhet qe te riformatohet. Pjestaret e PD-se nuk duhet qe te jene ne kete komision.

  2. Robi says:

    Po per keta antare militante PD-iste te KQZ-se, nuk zbatohet ligji? Ne nje vend tjeter do ti kishin arrestuar brenda minutit!
    Si eshte e mundur qe persona te cilet paguhen edhe bajagi mire, kane force e kurrajo te shkelin me kembe kushtetuten e republikes, pa pasur pasoja?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *