Basha kundër ndërkombëtarëve, akuzon sërish ambasadorët: Nuk e shohin drogën që u rritet poshtë ballkoneve

Duke folur nga “çadra e lirisë” kryetari i PD-së, Lulzim Basha sulmoi për të disatën herë disa diplomatë të huaj në Tiranë.

Sipas Bashës në Shqipëri po shfaqen dy Europë ajo e barazisë para ligjit dhe votës së lirë si dhe Europa e atyre që nuk shohin kanabisin që u rritet poshtë ballkonit.

A mund të ketë demokraci pa themelin e bashkëjetesës demokratike që është liria e votës? Kjo është Europa ëndërr e shqiptarëve. Sot po përvijohen dy Europë, ajo që ne duam, e konkurrencës së ndershme, e mediave të pa kapura, e barazisë para ligjit, e votës së lirë, kjo është Europa drejt së cilës ne do të marshojmë së bashku me Republikën e Re.

Për fat të keq kemi parë edhe një faqe të shëmtuar që s’mund të përfaqësojnë Europën e vërtetë: për ata që nuk duan t’ia dinë për krimin, ndonëse drekojnë në të njëjtat restorante me kriminelët më të mëdhenj të Ballkanit dhe Europës; për ata që po ju rritet droga poshtë ballkonit në vilat luksoze; për ata që nuk numërojnë dot as 2.5 milionë rrënjë kanabis që u deklaruan të asgjësuara, por nuk ka asnjë dokument që ta provojë këtë.

Edi Rama dhe Ilir Meta kanë thyer kodin zgjedhor se ligjërisht nuk ka zgjedhje në 18 qershor, nuk ka lista kandidatësh për 18 qershor”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Basha kundër ndërkombëtarëve, akuzon sërish ambasadorët: Nuk e shohin drogën që u rritet poshtë ballkoneve”

 1. luli i vocer says:

  Luli tani eshte kundra gruas se tije se nuk ka me fuqi per seks.

 2. Beny says:

  Ik mor derr hollandez se ti je rritur me miser te modifikuar ti je nje loder ne duart e salehut yes man. Me nje sistem drejtesie si ne kroaci ti do kishe vite qe beje pushime gratis ne plazhin pa det te rrogozhines. Ptyy.

 3. Jot teme jam says:

  O Bashe o capacul i medresese,ku u bo dhe bytha jote te boje politike ,mjere populli i shkrete. Me llafin tat e te Berishes une nuk shkoj as ne hale,se e ofendoj halene si lokal pastertie.

 4. muco says:

  o lulushe edhe lazaratin tuaj e shikonin ata prandaj su rruhet fare ca thua ti

 5. Lumi Ottawa says:

  O Lyl suma. Na e hape barkun sa here permend, drogen, drejtesine dhe voten e lire. Ti je njeriu I gabuar. I korroptuar deri ne qafe, tradhetar i pashoq, vrases i protestusve, hajdut i votes dhe pasurise kombetare, dhe I lire fal drejtesise tende. Let Biberajn dhe te there me integritet. Ne te sembes shkoshi te gjithe. Shpresoj bpopulli te ju hell ne koshin e plehrave ashtu si edhe jeni. Qelbesire.

 6. Bozen says:

  Ky qenka megjithmend i çmendur, si ka mundesi qe te harrojne keta te pd, se kur erdhen keta ne pushtet mbollen te paret drogen. Luli te rroje Zeni kopili dhe ta mbani me shendet. Beji te fala Sales se ma hengri petllen bashke me Shelqeren.

 7. agimi nga Maqedonia says:

  O luli i vocerr futu vete nje here ne burg per te dhene llogari demin 450 milion euro te rruges se kombit, qe te ka nxjerre Kontrolli i Larte i Shtetit. Ku i ke cuar ato 450 milion euro o hollandez i ushqyer me miser hibrid.

Lini një Përgjigje te Bozen Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *